Kummardused, tiibetlaste vaimse praktika ja füüsiliste harjutuste kombinatsioon chak tsel, on liikumismeditatsiooni ja jooga üks vorme, kus oma keha, kõne ja meelt puhastatakse keskendudes, kaasates kõik lihased ja liigesed.

Oma kogemusi vahendav Maarit Randrüüt (55) jõudis kummardusteni 2014. aastal Tiibeti Meditsiini Keskuses MEN LING toimunud paastulaagris ja sellele järgnenud liikumismeditatsiooni kursusel, kus räägiti lihtsalt omandatava, samas mitmekihilise Tiibeti joogastiili põhiväärtustest – karma puhastamisest füüsiliselt, energeetiliselt, mentaalselt ja vaimselt. Kuna harjutused mõjutavad ainevahetust ja vereringet, millega Maarit kimpus oli, otsustas ta kõike oma nahal proovida. “Minu elus oli aeg, kus ma pea igal hommikul andsin peeglisse vaadates lubaduse minna trenni, aga sinna see jäigi, kuni ühel hommikul leidsin: võibolla oleks hea mõte lubadus teoks teha kohe praegu, enne tööpäeva algust!” räägib ta vastuolulisest algusest. Teda üllatas, kui suur muutus tekkis ainuüksi sellest, kui asendada mõte “ma pean” palju leebema väljendusega “ma valin”. Õige motivatsioon ja täiesti peab-tundeta harjutamine on oluline, kui soovid jõuda sügavamate tulemusteni nii mentaalselt kui ka vaimselt. “Pingutust nõudva treeningu alustamise kõige keerulisem osa on lõpetada iseendaga kemplus – täna ei jõua, homme oleks parem,” nimetab ta, otsustades keskusest lahkudes teha kummardusi täpselt kolm kuud iga päev. Kui seejärel oleks selgunud, et harjutused talle ei sobi ega tulemust ei too, siis võinuks ta need häbi või süümepiinata lõpetada. “Nagu mistahes meditatsioon aitab ka kummardusmeditatsioon lõõgastuda ja mõttemeelt vaigistada. Tuleb endale valida aeg ja koht, mil saab rahulikult iseendaga olemist nautida. Usun, et nii päikesetõus kui ka -loojang, mil loodus on päeva ja öö ülemineku faasis, on ideaalne!” Kummardused, tiibetlaste vaimse praktika ja füüsiliste harjutuste kombinatsioon chak tsel, on liikumismeditatsiooni ja jooga üks vorme, kus oma keha, kõne ja meelt puhastatakse keskendudes, kaasates kõik lihased ja liigesed. web hosting services top

Kummarda terviseks!

Evelin Mikker

Kummardused, tiibetlaste vaimse praktika ja füüsiliste harjutuste kombinatsioon chak tsel, on liikumismeditatsiooni ja jooga üks vorme, kus oma keha, kõne ja meelt puhastatakse keskendudes, kaasates kõik lihased ja liigesed.

Kummarda terviseks!

Oma kogemusi vahendav Maarit Randrüüt (55) jõudis kummardusteni 2014. aastal Tiibeti Meditsiini Keskuses MEN LING toimunud paastulaagris ja sellele järgnenud liikumismeditatsiooni kursusel, kus räägiti lihtsalt omandatava, samas mitmekihilise Tiibeti joogastiili põhiväärtustest – karma puhastamisest füüsiliselt, energeetiliselt, mentaalselt ja vaimselt. Kuna harjutused mõjutavad ainevahetust ja vereringet, millega Maarit kimpus oli, otsustas ta kõike oma nahal proovida.

“Minu elus oli aeg, kus ma pea igal hommikul andsin peeglisse vaadates lubaduse minna trenni, aga sinna see jäigi, kuni ühel hommikul leidsin: võibolla oleks hea mõte lubadus teoks teha kohe praegu, enne tööpäeva algust!” räägib ta vastuolulisest algusest. Teda üllatas, kui suur muutus tekkis ainuüksi sellest, kui asendada mõte “ma pean” palju leebema väljendusega “ma valin”. Õige motivatsioon ja täiesti peab-tundeta harjutamine on oluline, kui soovid jõuda sügavamate tulemusteni nii mentaalselt kui ka vaimselt.

“Pingutust nõudva treeningu alustamise kõige keerulisem osa on lõpetada iseendaga kemplus – täna ei jõua, homme oleks parem,” nimetab ta, otsustades keskusest lahkudes teha kummardusi täpselt kolm kuud iga päev. Kui seejärel oleks selgunud, et harjutused talle ei sobi ega tulemust ei too, siis võinuks ta need häbi või süümepiinata lõpetada.

“Nagu mistahes meditatsioon aitab ka kummardusmeditatsioon lõõgastuda ja mõttemeelt vaigistada. Tuleb endale valida aeg ja koht, mil saab rahulikult iseendaga olemist nautida. Usun, et nii päikesetõus kui ka -loojang, mil loodus on päeva ja öö ülemineku faasis, on ideaalne!”

Kummardused, tiibetlaste vaimse praktika ja füüsiliste harjutuste kombinatsioon chak tsel, on liikumismeditatsiooni ja jooga üks vorme, kus oma keha, kõne ja meelt puhastatakse keskendudes, kaasates kõik lihased ja liigesed.
Kummarda terviseks!
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kummarda terviseks!
HEAOLU

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn