Koduseks kasutamiseks loodud dermarull, ka nanoroller või mesoroller, on välja kasvanud micro-needling’u protseduurist, mida esialgu vaid ilusalongides või -kliinikutes tehti.

“Ilu nõuab ohvreid” on ilmselt üks mõte, mis ebasõbraliku välimusega nõelarulli vaadates pähe võib kerkida. Esmapilgul valusa piinariistana näiv dermarull on muutunud populaarseks koduseks nahahooldusseadmeks, mis aitab naha tekstuuri ja jumet parandada, vähendada pindmisi aknearme ja nahka pinguldada. Nägu, kael, dekoltee, käed – koduse dermarulli abil saab kõiki neid piirkondi vähese vaevaga turgutada. Mis seal salata, väike valu käib ka asja juurde. Sügavate armide ja tugevate miimiliste kortsude puhul dermarull küll imesid teha ei suuda, kuid aitab mingil määral siiski olukorda parandada. Kuidas see toimib? Dermarulli tööpõhimõte seisneb mikroskoopiliste torkehaavade tekitamises nahka, mis paneb tööle naha enda paranemismehhanismid. Suureneb kollageeni ja elastiini tootmine, mistõttu nahk muutub pringimaks, jume värskemaks, vähenevad pigmenditäpikesed ja poorid muutuvad väiksemaks. Kuna nahas toimuvad protsessid on aeglased (palju aeglasemad, kui me tegelikult ihkame), siis võib tulemusi märgata heal juhul alles paari-kolme nädala pärast, kuigi reaalsem ootamisaeg on neli kuni kuus nädalat. Ühe seadmega on tavaliselt kaasas mitu rullikut, millest igaüks on kaetud eri suurusega kirurgilisest terasest nõeltega. Olenevalt tootjast võib kodus kasutatavate dermarullide nõelapikkus varieeruda 0,25 kuni 1,55 millimeetrini. Seetõttu tuleb kasutamisjuhises näpuga hoolikalt järge ajada, millist piirkonda (keha või nägu) milliste nõelarullidega ja kui sageli (kord nädalas või kord kuus) töödelda, et hea tulemus oleks maksimaalne ja endale kahju tekitamise risk minimaalne. Näiteks kehal olevate venitusarmide puhul toimivad paremini pikemad nõelad, kuid õrnal silmaümbruspiirkonnal võib kasutada vaid kõige lühemaid nõelu. Pikemate nõelarullikute näol kasutamine ei anna sugugi paremaid tulemusi, vaid võib tekitada hoopis armistumise. Koduseks kasutamiseks loodud dermarull, ka nanoroller või mesoroller, on välja kasvanud micro-needling’u protseduurist, mida esialgu vaid ilusalongides või -kliinikutes tehti. web hosting services top

Nahka pinguldav dermarull

karmen Tamme

Koduseks kasutamiseks loodud dermarull, ka nanoroller või mesoroller, on välja kasvanud micro-needling’u protseduurist, mida esialgu vaid ilusalongides või -kliinikutes tehti.

Nahka pinguldav dermarull

“Ilu nõuab ohvreid” on ilmselt üks mõte, mis ebasõbraliku välimusega nõelarulli vaadates pähe võib kerkida. Esmapilgul valusa piinariistana näiv dermarull on muutunud populaarseks koduseks nahahooldusseadmeks, mis aitab naha tekstuuri ja jumet parandada, vähendada pindmisi aknearme ja nahka pinguldada. Nägu, kael, dekoltee, käed – koduse dermarulli abil saab kõiki neid piirkondi vähese vaevaga turgutada. Mis seal salata, väike valu käib ka asja juurde. Sügavate armide ja tugevate miimiliste kortsude puhul dermarull küll imesid teha ei suuda, kuid aitab mingil määral siiski olukorda parandada.

Kuidas see toimib?

Dermarulli tööpõhimõte seisneb mikroskoopiliste torkehaavade tekitamises nahka, mis paneb tööle naha enda paranemismehhanismid. Suureneb kollageeni ja elastiini tootmine, mistõttu nahk muutub pringimaks, jume värskemaks, vähenevad pigmenditäpikesed ja poorid muutuvad väiksemaks. Kuna nahas toimuvad protsessid on aeglased (palju aeglasemad, kui me tegelikult ihkame), siis võib tulemusi märgata heal juhul alles paari-kolme nädala pärast, kuigi reaalsem ootamisaeg on neli kuni kuus nädalat.

Ühe seadmega on tavaliselt kaasas mitu rullikut, millest igaüks on kaetud eri suurusega kirurgilisest terasest nõeltega. Olenevalt tootjast võib kodus kasutatavate dermarullide nõelapikkus varieeruda 0,25 kuni 1,55 millimeetrini. Seetõttu tuleb kasutamisjuhises näpuga hoolikalt järge ajada, millist piirkonda (keha või nägu) milliste nõelarullidega ja kui sageli (kord nädalas või kord kuus) töödelda, et hea tulemus oleks maksimaalne ja endale kahju tekitamise risk minimaalne. Näiteks kehal olevate venitusarmide puhul toimivad paremini pikemad nõelad, kuid õrnal silmaümbruspiirkonnal võib kasutada vaid kõige lühemaid nõelu. Pikemate nõelarullikute näol kasutamine ei anna sugugi paremaid tulemusi, vaid võib tekitada hoopis armistumise.

Koduseks kasutamiseks loodud dermarull, ka nanoroller või mesoroller, on välja kasvanud micro-needling’u protseduurist, mida esialgu vaid ilusalongides või -kliinikutes tehti.
Nahka pinguldav dermarull
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Nahka pinguldav dermarull
ILUNÕU

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn