Võimalik, et Mari Sajo (47) poleks esimest ja sellele järgnevaid teisi romaane, mida raamatukogudes agaralt laenutatakse, kirjutanudki, kui ta endiselt Eestis elaks.

Maril on ostetud kimp seeriapileteid, et saaks vajaduse korral hõlpsasti kiirlaevaga Helsingist Tallinna ja tagasi. Tund ja nelikümmend minutit ning taas ongi ta emakeelses keskkonnas, kust ta iseenesest ära ei ihanudki. “Töötasin keskhaiglas kliinilise logopeedina ega tahtnud ära minna, sest sama tööd ma Soomes teha ei oleks saanud. Mitte ainult keele pärast, vaid seal ei aktsepteeritud imelikel põhjustel minu Tartu Ülikooli diplomit,” selgitab Mari, kes oleks pidanud juba omandatud eriala õpinguid alustama otsast peale. Liiatigi meeldis talle elu Eestis väga. Vaid soomlasest abikaasa Jari oli justkui alaline proovireisija, kes sõitis igal nädalalõpul Tallinna oma naise ja poja juurde. Nii aastaid järjest. Kord küsinud Soome tolliametnikud, kui mees Helsingisse naasis, kas tal ikka tööluba on, sest aastate jooksul oli ta neile silma jäänud. “Ta käis nii tihti, et ametnikud pidasid teda eestlaseks, kes läks reedel pere juurde ja sõitis pühapäeval tagasi,” naerab Mari. Kelle paberid te esitasite? Ega naine söandanudki kohe kolida, vaid võttis eelnevalt paar proovikuud, et 2008. aasta jaanuaris lõplikult abikaasa kodumaale asuda. Mari meenutab vahejuhtumit, mis üht ametnikku hämmastas. “Elukohta registreerima minnes andsime oma paberid vanemale prillidega prouale, kes neid luges, kuid midagi ei öelnud. Vaatas siis mulle otsa, küsides: “Kelle paberid te mulle esitasite?” Saanud teada, et olime abiellunud juba mitme aasta eest, uuris tema, miks me kohe Soome ei kolinud. Vastasin ausalt, et mul oli Eestis nii hea elada, et ma ei tahtnud. Seepeale tõusis tädikene püsti, prillid läksid tal ka uduseks, sest ta polnud sellist asja vist varem näinud. “Selge, kirjad tulevad teile postiga koju,” ütles ta. Tema oli harjunud, et kui abiellutakse, kolitakse kohe Soome.” Võimalik, et Mari Sajo (47) poleks esimest ja sellele järgnevaid teisi romaane, mida raamatukogudes agaralt laenutatakse, kirjutanudki, kui ta endiselt Eestis elaks. web hosting services top

Üleöö kirjanikuks

Tiina Lang

Võimalik, et Mari Sajo (47) poleks esimest ja sellele järgnevaid teisi romaane, mida raamatukogudes agaralt laenutatakse, kirjutanudki, kui ta endiselt Eestis elaks.

Üleöö kirjanikuks

Maril on ostetud kimp seeriapileteid, et saaks vajaduse korral hõlpsasti kiirlaevaga Helsingist Tallinna ja tagasi. Tund ja nelikümmend minutit ning taas ongi ta emakeelses keskkonnas, kust ta iseenesest ära ei ihanudki. “Töötasin keskhaiglas kliinilise logopeedina ega tahtnud ära minna, sest sama tööd ma Soomes teha ei oleks saanud. Mitte ainult keele pärast, vaid seal ei aktsepteeritud imelikel põhjustel minu Tartu Ülikooli diplomit,” selgitab Mari, kes oleks pidanud juba omandatud eriala õpinguid alustama otsast peale. Liiatigi meeldis talle elu Eestis väga. Vaid soomlasest abikaasa Jari oli justkui alaline proovireisija, kes sõitis igal nädalalõpul Tallinna oma naise ja poja juurde. Nii aastaid järjest. Kord küsinud Soome tolliametnikud, kui mees Helsingisse naasis, kas tal ikka tööluba on, sest aastate jooksul oli ta neile silma jäänud. “Ta käis nii tihti, et ametnikud pidasid teda eestlaseks, kes läks reedel pere juurde ja sõitis pühapäeval tagasi,” naerab Mari.

Kelle paberid te esitasite?

Ega naine söandanudki kohe kolida, vaid võttis eelnevalt paar proovikuud, et 2008. aasta jaanuaris lõplikult abikaasa kodumaale asuda. Mari meenutab vahejuhtumit, mis üht ametnikku hämmastas. “Elukohta registreerima minnes andsime oma paberid vanemale prillidega prouale, kes neid luges, kuid midagi ei öelnud. Vaatas siis mulle otsa, küsides: “Kelle paberid te mulle esitasite?” Saanud teada, et olime abiellunud juba mitme aasta eest, uuris tema, miks me kohe Soome ei kolinud. Vastasin ausalt, et mul oli Eestis nii hea elada, et ma ei tahtnud. Seepeale tõusis tädikene püsti, prillid läksid tal ka uduseks, sest ta polnud sellist asja vist varem näinud. “Selge, kirjad tulevad teile postiga koju,” ütles ta. Tema oli harjunud, et kui abiellutakse, kolitakse kohe Soome.”

Võimalik, et Mari Sajo (47) poleks esimest ja sellele järgnevaid teisi romaane, mida raamatukogudes agaralt laenutatakse, kirjutanudki, kui ta endiselt Eestis elaks.
Üleöö kirjanikuks
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Üleöö kirjanikuks
VÄLISMAAL

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn