Saabusime Etioopiasse vabatahtlikuna külakooli ehitama, kuigi meil polnud ees ootavast vähimatki ettekujutust. Aga hetked Aafrikas, mis muudavad meid tänulikumaks, on väärtus, mis sunnib sinna jälle minema.

Väljunud heaoluühiskonnast, proovinud maha jätta kõik halvad mõtted, jõudsin järeldusele, et tegelen poole oma ärkveloleku ajast mõttetustega. Lisaks söön sageli liiga palju, raiskan vett liiga tihti pestes, et seejärel ennast nahakuivuse tõttu kreemitada, oman liiga palju asju. Vaatamata sellele avastusele ma kodusest mugavustsoonist kaugemale ei jõudnud, sest enamik inimesi ümberringi teeb ju sama ja see näib normaalne. Tundub, et ka ühiskond on kaotanud enamjaolt kõige lihtsamad väärtused, mis inimese õnnetundele aluse panevad. Eurooplasena ei ole kerge minna Aafrikasse ja elada lihtsalt niisama. Ikka lähen selleks, et lühikese aja jooksul teha ära suur hulk tegusid, mis enda sisemise heaolutunde nii kõrgele kruvivad, et see kipub nakatama sõpru ja kaasamõtlejaid kodumaal. Soovisin esialgu elada väheke koos etiooplastega, kelle vajadused on veidi väiksemad kui meil Eestis, ja osa saada kohalike elanike rõõmust. Aafrikas käinuna on keerukas vastata üsna mitmele küsimustele. Miks me kiirustame? Miks me elame selleks, et korjata asju? Miks me toodame prügi? Miks meil on igatsus alati rohkema järele, kui nii vähe on vaja, et olla õnnelik? Pool koolihoonet kasutamata Saabudes 2010. aasta kevadel Etioopiasse vabatahtlikuna külakooli ehitama, polnud meil eelnevalt vähimatki ettekujutust, kuhu me täpsemalt läheme. Meid oli kaks. Laura Kangur oli just lõpetanud keskkooli ja soovis enne õpingute jätkamist vabatahtlikuna kogemusi korjata. Mina läksin kaasa vahetult enne teoloogiaõpingute lõputööd oma meeli värskendama. Saabusime Etioopiasse vabatahtlikuna külakooli ehitama, kuigi meil polnud ees ootavast vähimatki ettekujutust. Aga hetked Aafrikas, mis muudavad meid tänulikumaks, on väärtus, mis sunnib sinna jälle minema. web hosting services top

Miks Etioopia?

Merle Voola

Saabusime Etioopiasse vabatahtlikuna külakooli ehitama, kuigi meil polnud ees ootavast vähimatki ettekujutust. Aga hetked Aafrikas, mis muudavad meid tänulikumaks, on väärtus, mis sunnib sinna jälle minema.

Miks Etioopia?

Väljunud heaoluühiskonnast, proovinud maha jätta kõik halvad mõtted, jõudsin järeldusele, et tegelen poole oma ärkveloleku ajast mõttetustega. Lisaks söön sageli liiga palju, raiskan vett liiga tihti pestes, et seejärel ennast nahakuivuse tõttu kreemitada, oman liiga palju asju. Vaatamata sellele avastusele ma kodusest mugavustsoonist kaugemale ei jõudnud, sest enamik inimesi ümberringi teeb ju sama ja see näib normaalne. Tundub, et ka ühiskond on kaotanud enamjaolt kõige lihtsamad väärtused, mis inimese õnnetundele aluse panevad.

Eurooplasena ei ole kerge minna Aafrikasse ja elada lihtsalt niisama. Ikka lähen selleks, et lühikese aja jooksul teha ära suur hulk tegusid, mis enda sisemise heaolutunde nii kõrgele kruvivad, et see kipub nakatama sõpru ja kaasamõtlejaid kodumaal. Soovisin esialgu elada väheke koos etiooplastega, kelle vajadused on veidi väiksemad kui meil Eestis, ja osa saada kohalike elanike rõõmust.

Aafrikas käinuna on keerukas vastata üsna mitmele küsimustele. Miks me kiirustame? Miks me elame selleks, et korjata asju? Miks me toodame prügi? Miks meil on igatsus alati rohkema järele, kui nii vähe on vaja, et olla õnnelik?

Pool koolihoonet kasutamata

Saabudes 2010. aasta kevadel Etioopiasse vabatahtlikuna külakooli ehitama, polnud meil eelnevalt vähimatki ettekujutust, kuhu me täpsemalt läheme. Meid oli kaks. Laura Kangur oli just lõpetanud keskkooli ja soovis enne õpingute jätkamist vabatahtlikuna kogemusi korjata. Mina läksin kaasa vahetult enne teoloogiaõpingute lõputööd oma meeli värskendama.

Saabusime Etioopiasse vabatahtlikuna külakooli ehitama, kuigi meil polnud ees ootavast vähimatki ettekujutust. Aga hetked Aafrikas, mis muudavad meid tänulikumaks, on väärtus, mis sunnib sinna jälle minema.
Miks Etioopia?
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Miks Etioopia?
MAAILM

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn