“Tahtsin kaitsta neid, kes ise end kaitsta ei suuda,” ütleb zooloogiadoktor Ly Lindman (30), mispärast sai temast pilkupüüdvate liblikaliste ehk soomustiivaliste uurija.

Juba lapsena otsustas Ly, kellele loodus väga meeldis, et temast saab bioloog. “Vanaema ikka meenutab, et sellel ajal, kui vend toas telekat vaatas, uurisin mina õues putukaid,” kõneleb värskelt doktorikraadi kaitsnu. “Loomulikult elasin üle igale tüdrukule eakohase perioodi, kui soovisin saada juuksuriks.” Keskkoolis oli ta võlutud matemaatikast! Lahendas olümpiaadidelt saadud nutiülesannetega kogumikke suvevaheaegadel salaja, et keegi ei märkaks ega teda imelikuks ei peaks. “Esimese hooga läksin ka ülikooli matemaatikat õppima, kuid otsustasin ümber ja valisin Eesti Maaülikoolis maastikukaitse ja -hoolduse eriala. Looduskaitse ja liigirikkus on minu jaoks väga olulised teemad.”   Esimene armastus – sõõrsilmik Kui mardikad, põrnikad, rohutirtsud ja isegi mudakaanid olid Ly lapsepõlves head “mänguasjad”, siis liblikad tema tähelepanu nii väga ei tõmmanud. “Liblikat ei saa kätte. Ja kui saadki ning näppude vahel hoiad, siis on tiivad koos ja ei näe teda ikkagi. Tegelikult võibki pigem öelda, et liblikad leidsid minu.” Ly magistritöö oli sõõrsilmiku (Lopinga achine) röövikute toidutaime-eelistusest Eestis: olulisus liigikaitse seisukohalt. Eesmärgiga uurida selle kolmanda kategooria kaitsealuse liigi elutingimusi, katsetas ta laboris, mis taimed röövikutele maitsevad ja milliste söömise järel enim kosuvad. Selle baasilt oli ta trehvanud uurimisgruppi, mille raames kutsuti ta Eesti Maaülikoolist hoopis Tartu Ülikooli doktoritööd tegema. “Tahtsin kaitsta neid, kes ise end kaitsta ei suuda,” ütleb zooloogiadoktor Ly Lindman (30), mispärast sai temast pilkupüüdvate liblikaliste ehk soomustiivaliste uurija. web hosting services top

Liblikauurija Ly

Madli Zobel

“Tahtsin kaitsta neid, kes ise end kaitsta ei suuda,” ütleb zooloogiadoktor Ly Lindman (30), mispärast sai temast pilkupüüdvate liblikaliste ehk soomustiivaliste uurija.

Liblikauurija Ly

Juba lapsena otsustas Ly, kellele loodus väga meeldis, et temast saab bioloog. “Vanaema ikka meenutab, et sellel ajal, kui vend toas telekat vaatas, uurisin mina õues putukaid,” kõneleb värskelt doktorikraadi kaitsnu. “Loomulikult elasin üle igale tüdrukule eakohase perioodi, kui soovisin saada juuksuriks.” Keskkoolis oli ta võlutud matemaatikast! Lahendas olümpiaadidelt saadud nutiülesannetega kogumikke suvevaheaegadel salaja, et keegi ei märkaks ega teda imelikuks ei peaks. “Esimese hooga läksin ka ülikooli matemaatikat õppima, kuid otsustasin ümber ja valisin Eesti Maaülikoolis maastikukaitse ja -hoolduse eriala. Looduskaitse ja liigirikkus on minu jaoks väga olulised teemad.”

 

Esimene armastus – sõõrsilmik

Kui mardikad, põrnikad, rohutirtsud ja isegi mudakaanid olid Ly lapsepõlves head “mänguasjad”, siis liblikad tema tähelepanu nii väga ei tõmmanud. “Liblikat ei saa kätte. Ja kui saadki ning näppude vahel hoiad, siis on tiivad koos ja ei näe teda ikkagi. Tegelikult võibki pigem öelda, et liblikad leidsid minu.”

Ly magistritöö oli sõõrsilmiku (Lopinga achine) röövikute toidutaime-eelistusest Eestis: olulisus liigikaitse seisukohalt. Eesmärgiga uurida selle kolmanda kategooria kaitsealuse liigi elutingimusi, katsetas ta laboris, mis taimed röövikutele maitsevad ja milliste söömise järel enim kosuvad. Selle baasilt oli ta trehvanud uurimisgruppi, mille raames kutsuti ta Eesti Maaülikoolist hoopis Tartu Ülikooli doktoritööd tegema.

“Tahtsin kaitsta neid, kes ise end kaitsta ei suuda,” ütleb zooloogiadoktor Ly Lindman (30), mispärast sai temast pilkupüüdvate liblikaliste ehk soomustiivaliste uurija.
Liblikauurija Ly
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Liblikauurija Ly
TÄHTEDE POOLE

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn