Ann Reimann (35) teadis, et hakkab elukutseliseks pianistiks, kuid ei osanud arvata, et vasak käsi ei allu ühel hetkel enam tema tahtele. Pärast eneseotsinguid leidis ta uue eriala ‒ temast sai helire¾issöör.

Elu tundus kulgevat üsna sirgjooneliselt ‒ muusikute perest pärinev Ann õppis Tallinna Muusikakeskkoolis ja astus pärast lõpetamist muusikaakadeemiasse klaveri erialale. Klaverimängu õppimine oli talle tundunud enesestmõistetavana. Kodus, kus oli kaks tiibklaverit ja peale pianistist isa elas ka heliloojast vanaisa, oli muusika elu loomulik osa. Muusikakeskkool tundus samuti ideaalse keskkonnana, kus põhiline oli hästi klaverit mängida, üldained olid teisejärgulised – lõpuklassis enne olulisi kontserte ja konkursse ei käinud Ann näiteks kaks kuud koolis, vaid ainult harjutas. “Mulle tundub, et praegune põlvkond on palju realistlikuma ellusuhtumisega, meie olime viimased ullikesed – hästi pühendunud ja märkimisväärse reaalsustajuta. Keegi ei tegelenud sellega, mis tulevikus saab või kuidas me endale elatist teenima hakkame,” meenutab Ann, kelle sõnutsi oli eluline küsimus hoopis see, mitu Chopini etüüdi oled ära mänginud, kõik muu tundus teisejärguline. “Omamoodi oli see hästi armas ja idealistlik suhtumine, aga hiljem naeruväärse palga eest muusikakoolis päevast päeva tunde anda pole just unistuste väljavaade.” Enam Ann oma elu ühe kaardi peale panna ei julgeks. “Mõtlen teinekord, et oleksin täielik idioot, kui mul poleks olnud intelligentseid vanemaid ja suurt kodust raamatukogu – lugesin väga palju.” Samas leiab ta, et pianistiks olemine ei kasvata ainult klaverimänguoskust, vaid õpetab ka üldisemalt inimeseks olemist ― enesedistsipliini, kohalolekut, keskendumist ja muud sellist. Ann Reimann (35) teadis, et hakkab elukutseliseks pianistiks, kuid ei osanud arvata, et vasak käsi ei allu ühel hetkel enam tema tahtele. Pärast eneseotsinguid leidis ta uue eriala ‒ temast sai helire¾issöör. web hosting services top

Sunnitud elumuutus

Greta Roosaar

Ann Reimann (35) teadis, et hakkab elukutseliseks pianistiks, kuid ei osanud arvata, et vasak käsi ei allu ühel hetkel enam tema tahtele. Pärast eneseotsinguid leidis ta uue eriala ‒ temast sai helire¾issöör.

Sunnitud elumuutus

Elu tundus kulgevat üsna sirgjooneliselt ‒ muusikute perest pärinev Ann õppis Tallinna Muusikakeskkoolis ja astus pärast lõpetamist muusikaakadeemiasse klaveri erialale. Klaverimängu õppimine oli talle tundunud enesestmõistetavana. Kodus, kus oli kaks tiibklaverit ja peale pianistist isa elas ka heliloojast vanaisa, oli muusika elu loomulik osa. Muusikakeskkool tundus samuti ideaalse keskkonnana, kus põhiline oli hästi klaverit mängida, üldained olid teisejärgulised – lõpuklassis enne olulisi kontserte ja konkursse ei käinud Ann näiteks kaks kuud koolis, vaid ainult harjutas. “Mulle tundub, et praegune põlvkond on palju realistlikuma ellusuhtumisega, meie olime viimased ullikesed – hästi pühendunud ja märkimisväärse reaalsustajuta. Keegi ei tegelenud sellega, mis tulevikus saab või kuidas me endale elatist teenima hakkame,” meenutab Ann, kelle sõnutsi oli eluline küsimus hoopis see, mitu Chopini etüüdi oled ära mänginud, kõik muu tundus teisejärguline. “Omamoodi oli see hästi armas ja idealistlik suhtumine, aga hiljem naeruväärse palga eest muusikakoolis päevast päeva tunde anda pole just unistuste väljavaade.”

Enam Ann oma elu ühe kaardi peale panna ei julgeks. “Mõtlen teinekord, et oleksin täielik idioot, kui mul poleks olnud intelligentseid vanemaid ja suurt kodust raamatukogu – lugesin väga palju.” Samas leiab ta, et pianistiks olemine ei kasvata ainult klaverimänguoskust, vaid õpetab ka üldisemalt inimeseks olemist ― enesedistsipliini, kohalolekut, keskendumist ja muud sellist.

Ann Reimann (35) teadis, et hakkab elukutseliseks pianistiks, kuid ei osanud arvata, et vasak käsi ei allu ühel hetkel enam tema tahtele. Pärast eneseotsinguid leidis ta uue eriala ‒ temast sai helire¾issöör.
Sunnitud elumuutus
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Sunnitud elumuutus
ELUJULGUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn