Selleks, et oleks julgust olla mitme lapse ema, peab eelkõige usaldama iseennast teadmises: ma tulen toime. Kõigekülgselt. Ka parimat uskudes ja lootes pole välistatud, et pead ühel hetkel endalt küsima: “Mida ma nüüd peale hakkan?”

Elus on ootamatusi, millega ei tea ega oska keegi meist arvestada. Ja kas alati peakski, sest siis varitseb hirm nagu hernetont argipäeva, peletades rõõmu ja muretuse. Kui enamik meist piirdub ühe-kahe lapsega, siis vähestel naistel on julgust sünnitada neid kolm ja enam. Liiatigi, kui lisaks emarollile on soov väärtustada ka eneseteostust ja iseolemist. Seda rohkem imetlust, toetust ja tunnustust väärivad need naised, kes on söandanud elu jagada mitmele. Teisi aidates aitan iseennast Marina Klaus (46), kanisterapeut ja MTÜ Hoolin Sinust asutaja Võrumaal Lasval oma majas elaval Marinal on neli last ja viis teraapiakoera. Vanem tütar Catlyn (23) elab omaette, kuid kodus on pojad Kristen (15) ja Kristjan-Heinz (14) ning tütar Kelly (9). Kaks noorimat last on erivajadusega: Kristjan-Heinzil on diagnoositud Aspergeri sündroom, Kellyl on nägemis- ja liikumispuudulikkus. “Võib-olla on kõige hullemad ajad möödas, aga iial ei tea. Igal juhul ei tohi jääda koju, kus ka seinad hakkavad rõhuma ja ängistust süvendama. Oli aeg, mil kasvatasin lapsi üksi, aga kuus aastat tagasi abiellusin uuesti. Mul on väga hea abikaasa, kes toetab mind igati, eriti Kellyga, sest mina teda enam tõsta ei jõua, mu selg on juba väga haige. Igapäevaselt pakun tugiisikuteenust ja tegelen oma MTÜga Hoolin Sinust. Eelmisel aastal sain ametliku loa osutada lastehoiuteenust. Teist aastat on mu lastehoiulaagrites käinud lapsi üle Eesti. Oma MTÜ ja teiste aitamise kaudu olen väga palju aidanud ka iseennast. Kogu mu tegevus on sellise suuna võtnud pärast seda, kui väiksem laps sai diagnoosi. Töötasin Pikakannu lastehoius kasvatajana, kuid pidin sellest tütre tervise tõttu 2013. aastal loobuma. Olin päris endast väljas ja haige. Mis ma nüüd oma lastega peale hakkan? Tööd ei ole, istumegi kodus. Oma lapsi aidata ei saa. Olin töötukassas arvel, käisin ettevõtluskoolitusel ja minu koolitaja toetas mind rõõmuga. Kahekesi tegimegi 2014. aasta jaanuaris MTÜ Hoolin Sinust. Korraldan laagreid, mida saan teha ainult koolivaheaegadel Pikakannu koolis või kõrvalmaja lastehoiuruumides, kuna need on siis vabad. Ühe laagri teen ka suvel lastele ja nende vanematele. Mu töö on mulle väga hingelähedane. Täidangi oma tassi tööga. Selleks, et oleks julgust olla mitme lapse ema, peab eelkõige usaldama iseennast teadmises: ma tulen toime. Kõigekülgselt. Ka parimat uskudes ja lootes pole välistatud, et pead ühel hetkel endalt küsima: “Mida ma nüüd peale hakkan?” web hosting services top

Üks ja ainus mitmele

Tiina Lang

Selleks, et oleks julgust olla mitme lapse ema, peab eelkõige usaldama iseennast teadmises: ma tulen toime. Kõigekülgselt. Ka parimat uskudes ja lootes pole välistatud, et pead ühel hetkel endalt küsima: “Mida ma nüüd peale hakkan?”

Üks ja ainus mitmele

Elus on ootamatusi, millega ei tea ega oska keegi meist arvestada. Ja kas alati peakski, sest siis varitseb hirm nagu hernetont argipäeva, peletades rõõmu ja muretuse. Kui enamik meist piirdub ühe-kahe lapsega, siis vähestel naistel on julgust sünnitada neid kolm ja enam. Liiatigi, kui lisaks emarollile on soov väärtustada ka eneseteostust ja iseolemist. Seda rohkem imetlust, toetust ja tunnustust väärivad need naised, kes on söandanud elu jagada mitmele.

Teisi aidates aitan iseennast

Marina Klaus (46), kanisterapeut ja MTÜ Hoolin Sinust asutaja

Võrumaal Lasval oma majas elaval Marinal on neli last ja viis teraapiakoera. Vanem tütar Catlyn (23) elab omaette, kuid kodus on pojad Kristen (15) ja Kristjan-Heinz (14) ning tütar Kelly (9). Kaks noorimat last on erivajadusega: Kristjan-Heinzil on diagnoositud Aspergeri sündroom, Kellyl on nägemis- ja liikumispuudulikkus.

“Võib-olla on kõige hullemad ajad möödas, aga iial ei tea. Igal juhul ei tohi jääda koju, kus ka seinad hakkavad rõhuma ja ängistust süvendama. Oli aeg, mil kasvatasin lapsi üksi, aga kuus aastat tagasi abiellusin uuesti. Mul on väga hea abikaasa, kes toetab mind igati, eriti Kellyga, sest mina teda enam tõsta ei jõua, mu selg on juba väga haige.

Igapäevaselt pakun tugiisikuteenust ja tegelen oma MTÜga Hoolin Sinust. Eelmisel aastal sain ametliku loa osutada lastehoiuteenust. Teist aastat on mu lastehoiulaagrites käinud lapsi üle Eesti. Oma MTÜ ja teiste aitamise kaudu olen väga palju aidanud ka iseennast. Kogu mu tegevus on sellise suuna võtnud pärast seda, kui väiksem laps sai diagnoosi.

Töötasin Pikakannu lastehoius kasvatajana, kuid pidin sellest tütre tervise tõttu 2013. aastal loobuma. Olin päris endast väljas ja haige. Mis ma nüüd oma lastega peale hakkan? Tööd ei ole, istumegi kodus. Oma lapsi aidata ei saa. Olin töötukassas arvel, käisin ettevõtluskoolitusel ja minu koolitaja toetas mind rõõmuga. Kahekesi tegimegi 2014. aasta jaanuaris MTÜ Hoolin Sinust. Korraldan laagreid, mida saan teha ainult koolivaheaegadel Pikakannu koolis või kõrvalmaja lastehoiuruumides, kuna need on siis vabad. Ühe laagri teen ka suvel lastele ja nende vanematele. Mu töö on mulle väga hingelähedane. Täidangi oma tassi tööga.

Selleks, et oleks julgust olla mitme lapse ema, peab eelkõige usaldama iseennast teadmises: ma tulen toime. Kõigekülgselt. Ka parimat uskudes ja lootes pole välistatud, et pead ühel hetkel endalt küsima: “Mida ma nüüd peale hakkan?”
Üks ja ainus mitmele
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Üks ja ainus mitmele
HINGENÕU

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn