Lastekasvatust on läbi ajaloo peetud naiste asjaks, millega tõsine mees eriti kokku ei puutunud. Seepärast on lastega tegelev isa olnud alati pigem haruldus, kuid uued ajad on seda traditsiooni kõvasti muutnud.

Kui veel kolmkümmend aastat tagasi võis haruharva näha isa üksinda lapsekäru lükkamas või mänguväljaku ääres ootamas, siis nüüd ei pane see vaatepilt kedagi imestama. Ehkki peresuhted on justkui hapramaks muutunud, on isade tähtsus ja mõju tütarde kasvatamises tunduvalt suurem. Isad ei tegele vaid poegadega, nagu oli sada aastat tagasi, vaid ka tütardega. Just isa kaudu õpivad tütred tundma meherolli. Veel enam, isa on ka piiride seadja ja n-ö ukse avaja maailma. Telesaadetest “Piire ületades” ja “Tütardega metsikus looduses” tuttav matkamees ja õppejõud Mart Reimann (40) on oma tütarde maailma ilmselt palju avanud. Tema firma on juba palju aastaid korraldanud Põhja-Eestis loodus- ja spordimatku, mis on osavõtnuile võimsa mulje jätnud.   Julgus näidata õrnemat poolt Siiski tunnistab kahe tütre isa Mart, et kui ta üheksa aastat tagasi teada sai, et tal sünnib tütar, mitte poeg, oli see talle paras üllatus. “Ma lihtsalt ei tulnud selle peale, et mul võiksid tütred olla. Mul oli väga selge visioon, kuidas poega kasvatada. Olen ise üles kasvanud poistega, mul on kaks venda ja ka meie külas olid ainult poisid. Ma polnud kunagi näinud lähemalt tüdrukute kasvamist ega teadnud midagi nende probleemidest,” tunnistab Mart. Samas ta muidugi ei kartnud tütre isaks saada, aga see oli midagi täiesti uut. Poega oleks ta kasvatanud nagu kasvatati teda – suureks, tugevaks, julgeks ja osavaks. Nüüd oli ta aga kindel, et tütre sünd oli just see, mida tal elus vaja oli – vajadust õppida uusi asju ja uute olukordadega toimetulekut. Mart ütleb, et võib-olla ongi hea, et tal ei olnud tüdrukute maailmast enne eriti aimu, sest see aitab tal kasvatuses olla objektiivne, eelarvamustevaba. “Öeldakse ju, et ka meesgünekoloog on arstina parem, sest oskab olukorda kõrvaltvaataja pilguga näha, mitte enda kogemuse pealt,” naerab Mart, kes tunnistab, et avastab ka ennast tänu tütardele üha uuesti ja uuesti. Lastekasvatust on läbi ajaloo peetud naiste asjaks, millega tõsine mees eriti kokku ei puutunud. Seepärast on lastega tegelev isa olnud alati pigem haruldus, kuid uued ajad on seda traditsiooni kõvasti muutnud. web hosting services top

Tütarde isad

Kaire Uusen, fotod: Kalev Lilleorg, erakogu

Lastekasvatust on läbi ajaloo peetud naiste asjaks, millega tõsine mees eriti kokku ei puutunud. Seepärast on lastega tegelev isa olnud alati pigem haruldus, kuid uued ajad on seda traditsiooni kõvasti muutnud.

Tütarde isad

Kui veel kolmkümmend aastat tagasi võis haruharva näha isa üksinda lapsekäru lükkamas või mänguväljaku ääres ootamas, siis nüüd ei pane see vaatepilt kedagi imestama. Ehkki peresuhted on justkui hapramaks muutunud, on isade tähtsus ja mõju tütarde kasvatamises tunduvalt suurem. Isad ei tegele vaid poegadega, nagu oli sada aastat tagasi, vaid ka tütardega. Just isa kaudu õpivad tütred tundma meherolli. Veel enam, isa on ka piiride seadja ja n-ö ukse avaja maailma.

Telesaadetest “Piire ületades” ja “Tütardega metsikus looduses” tuttav matkamees ja õppejõud Mart Reimann (40) on oma tütarde maailma ilmselt palju avanud. Tema firma on juba palju aastaid korraldanud Põhja-Eestis loodus- ja spordimatku, mis on osavõtnuile võimsa mulje jätnud.

 

Julgus näidata õrnemat poolt

Siiski tunnistab kahe tütre isa Mart, et kui ta üheksa aastat tagasi teada sai, et tal sünnib tütar, mitte poeg, oli see talle paras üllatus. “Ma lihtsalt ei tulnud selle peale, et mul võiksid tütred olla. Mul oli väga selge visioon, kuidas poega kasvatada. Olen ise üles kasvanud poistega, mul on kaks venda ja ka meie külas olid ainult poisid. Ma polnud kunagi näinud lähemalt tüdrukute kasvamist ega teadnud midagi nende probleemidest,” tunnistab Mart.

Samas ta muidugi ei kartnud tütre isaks saada, aga see oli midagi täiesti uut. Poega oleks ta kasvatanud nagu kasvatati teda – suureks, tugevaks, julgeks ja osavaks. Nüüd oli ta aga kindel, et tütre sünd oli just see, mida tal elus vaja oli – vajadust õppida uusi asju ja uute olukordadega toimetulekut. Mart ütleb, et võib-olla ongi hea, et tal ei olnud tüdrukute maailmast enne eriti aimu, sest see aitab tal kasvatuses olla objektiivne, eelarvamustevaba. “Öeldakse ju, et ka meesgünekoloog on arstina parem, sest oskab olukorda kõrvaltvaataja pilguga näha, mitte enda kogemuse pealt,” naerab Mart, kes tunnistab, et avastab ka ennast tänu tütardele üha uuesti ja uuesti.

Lastekasvatust on läbi ajaloo peetud naiste asjaks, millega tõsine mees eriti kokku ei puutunud. Seepärast on lastega tegelev isa olnud alati pigem haruldus, kuid uued ajad on seda traditsiooni kõvasti muutnud.
Tütarde isad
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Tütarde isad
HINGENÕU

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn