Valguseküllust ja -mängu klaasikunstnik Eeva Käsperi (44) kodus, mis paikneb kahel korrusel, võib kohati kõrvutada tema enda lemmikmaterjali – klaasi – ja sellest sündinud loominguga.

Vanad paksud põrandalauad vetruvad ja nagisevad pisut, olles tervitanud erinevate põlvkondade jalasamme enam kui sada aastat. Niisamuti nagu kaarduva käsipuuga treppki, mis viib klaasikunstnik Eeva Käsperi ja tema abikaasa Raimondi koju – ühte tsaariaegsesse Kalamaja puitmajja, mis on üles vuntsitud ja maheroheliselt värske välimusega. “Juhuslikult tean ma seda maja varasemast ajast,” ütleb Eeva, meenutades, et üliõpilaspõlves elas ühes sealses üürikorteris tema kursuseõde, kuid siis oli maja räämas ja osalt asotsiaalide kodupaigaks. Kui Eeva viie-kuue aasta eest siia korteri ostis, oli eelmiste omanike alustatud remont pooleli, kuigi osaliselt oli ka pööning välja ehitatud. Sestap oli neil võimalust elamist kujundada ja muuta, kuigi ruumijaotus jäi samaks. Aga põrandakatte alt vabastati vana puitpõrand, mis kulgeb seina suhtes pisut diagonaalselt. “Mulle meeldib, et vanast on midagi ka näha, kuigi kõike ei saa säilitada,” sõnab Eeva. Kördist-mördist vabastati ja puhastati ka korstnajalg, mida on lapitud erinevate, aegade kihistust märkivate tellistega. Kuigi korterisse paigaldatud kamin otseselt sooja ei salvesta, vaid üksnes kiirgab, meeldib Eevale jahedal ajal koju tulles süüdata kaminas halud, mis on täpselt ühepikkused ja laotud puudehoidikule ülima korrektsusega, ning istuda selg vastu sooja tulekuma. Majas ongi nemad ainsana eelistanud kaminat.   Kõiki ühendav köögisaar Kunstnikuna on naine osanud anda elamisele optilist avarust ja isikupära ning luua keskkonna, mis hajutab koduvälised pinged, luues rahutunnet ja õdusust. Piisab vaid, kui vaadata päikesekumas tapeetmetsa, mis katab elutoa terve seina, või mõtetes seal jalutada. See National Geographicu fototapeet loob lõpmatuse tunde, millele lisab köitvust akendest kumav soe lõunapäike. Valgust ja õhulisust jagub, niisamuti nagu kahel korrusel põrandapinda kahele ning vajadusel ka külla saabunutele. “Korter ei ole meil ju väga suur, kuskil 60 ruutmeetrit, aga muljeliselt on see suurem,” räägib Eeva, sest ka põrandapinda on enam, vaid kõrgust teisel korrusel lae kohatise madaluse tõttu arvestuslikult vähem. Valguseküllust ja -mängu klaasikunstnik Eeva Käsperi (44) kodus, mis paikneb kahel korrusel, võib kohati kõrvutada tema enda lemmikmaterjali – klaasi – ja sellest sündinud loominguga. web hosting services top

Ruumi rohkem kui ruutmeetreid

Tiina Lang, fotod: Kalev Lilleorg

Valguseküllust ja -mängu klaasikunstnik Eeva Käsperi (44) kodus, mis paikneb kahel korrusel, võib kohati kõrvutada tema enda lemmikmaterjali – klaasi – ja sellest sündinud loominguga.

Ruumi rohkem kui ruutmeetreid

Vanad paksud põrandalauad vetruvad ja nagisevad pisut, olles tervitanud erinevate põlvkondade jalasamme enam kui sada aastat. Niisamuti nagu kaarduva käsipuuga treppki, mis viib klaasikunstnik Eeva Käsperi ja tema abikaasa Raimondi koju – ühte tsaariaegsesse Kalamaja puitmajja, mis on üles vuntsitud ja maheroheliselt värske välimusega. “Juhuslikult tean ma seda maja varasemast ajast,” ütleb Eeva, meenutades, et üliõpilaspõlves elas ühes sealses üürikorteris tema kursuseõde, kuid siis oli maja räämas ja osalt asotsiaalide kodupaigaks.

Kui Eeva viie-kuue aasta eest siia korteri ostis, oli eelmiste omanike alustatud remont pooleli, kuigi osaliselt oli ka pööning välja ehitatud. Sestap oli neil võimalust elamist kujundada ja muuta, kuigi ruumijaotus jäi samaks. Aga põrandakatte alt vabastati vana puitpõrand, mis kulgeb seina suhtes pisut diagonaalselt. “Mulle meeldib, et vanast on midagi ka näha, kuigi kõike ei saa säilitada,” sõnab Eeva. Kördist-mördist vabastati ja puhastati ka korstnajalg, mida on lapitud erinevate, aegade kihistust märkivate tellistega. Kuigi korterisse paigaldatud kamin otseselt sooja ei salvesta, vaid üksnes kiirgab, meeldib Eevale jahedal ajal koju tulles süüdata kaminas halud, mis on täpselt ühepikkused ja laotud puudehoidikule ülima korrektsusega, ning istuda selg vastu sooja tulekuma. Majas ongi nemad ainsana eelistanud kaminat.

 

Kõiki ühendav köögisaar

Kunstnikuna on naine osanud anda elamisele optilist avarust ja isikupära ning luua keskkonna, mis hajutab koduvälised pinged, luues rahutunnet ja õdusust. Piisab vaid, kui vaadata päikesekumas tapeetmetsa, mis katab elutoa terve seina, või mõtetes seal jalutada. See National Geographicu fototapeet loob lõpmatuse tunde, millele lisab köitvust akendest kumav soe lõunapäike. Valgust ja õhulisust jagub, niisamuti nagu kahel korrusel põrandapinda kahele ning vajadusel ka külla saabunutele. “Korter ei ole meil ju väga suur, kuskil 60 ruutmeetrit, aga muljeliselt on see suurem,” räägib Eeva, sest ka põrandapinda on enam, vaid kõrgust teisel korrusel lae kohatise madaluse tõttu arvestuslikult vähem.

Valguseküllust ja -mängu klaasikunstnik Eeva Käsperi (44) kodus, mis paikneb kahel korrusel, võib kohati kõrvutada tema enda lemmikmaterjali – klaasi – ja sellest sündinud loominguga.
Ruumi rohkem kui ruutmeetreid
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Ruumi rohkem kui ruutmeetreid
KÜLAS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn