Firenzet ja Pisat tunneb giidina töötav Janika Aso (41) ilmselt paremini kui oma sünnilinna Tartut. Pea kuueteistkümne aastaga on Itaalia muutnud talle koduselt omaseks.

Juba Tartu ülikoolis kunstiajalugu tudeerides oli Janikal kindel soov pääseda Erasmuse programmi vahendusel Itaalia ülikooli. Toona oli ainsaks võimaluseks Pisa ülikool. Ta ise oleks tahtnud minna hoopis Bolognasse, sest ei teadnud Pisast midagi. Olles küll õppinud ülikoolis natuke itaalia keelt, leidis Janika, et tema keeleoskus polnud siiski õpinguteks piisav, mistõttu otsis ta endale lapsehoidjakoha. Töötades kolm kuud Veronas ühes neljalapselises peres, sai ta koos nendega ka pisut mööda Itaaliat sõita, käia mägedes ja Elba saarel ning näha autoaknast ka Pisat, oma tulevast kodulinna.   Tuntakse küll Pisa viltust torni, aga linna mitte nii väga. Pisa sarnaneb paljuski Tartule, kus ma oma elu 25 aastat elasin. Siin on umbes 90 000 elanikku, läbi linna kulgeb Arno jõgi. On kolm ülikooli, milles õpib umbes 50 000 üliõpilast – neid on linnas rohkem kui kohalikke elanikke. Tundsin end Pisas kohe koduselt. Siin on väga ilus vanalinn, mis on Firenze omast varem ehitatud. Sel ajal, kui Firenze oli alles väike arenev küla, oli Pisa rikas ja võimas iseseisev mereriik, mis vallutas mitmeid Vahemere alasid ja ehitas röövsaagist toodud kullaga uue kiriku, mille kellatorni tuntaksegi igal pool maailmas Pisa viltuse tornina. Erasmuse aasta oli ehk mu elu parim, kuigi majanduslikult hakkama saamiseks olin mitmete perede juures tööl koristajana. Tutvusin Pisas ka oma praeguse abikaasa Tommasoga, aga läksin Tartusse tagasi ülikooli lõpetama. Itaalia on mulle algusest peale meeldinud, mingit koduigatsust pole olnud. Firenzet ja Pisat tunneb giidina töötav Janika Aso (41) ilmselt paremini kui oma sünnilinna Tartut. Pea kuueteistkümne aastaga on Itaalia muutnud talle koduselt omaseks. web hosting services top

Omana Itaalias

Tiina Lang, fotod: erakogu

Firenzet ja Pisat tunneb giidina töötav Janika Aso (41) ilmselt paremini kui oma sünnilinna Tartut. Pea kuueteistkümne aastaga on Itaalia muutnud talle koduselt omaseks.

Omana Itaalias

Juba Tartu ülikoolis kunstiajalugu tudeerides oli Janikal kindel soov pääseda Erasmuse programmi vahendusel Itaalia ülikooli. Toona oli ainsaks võimaluseks Pisa ülikool. Ta ise oleks tahtnud minna hoopis Bolognasse, sest ei teadnud Pisast midagi. Olles küll õppinud ülikoolis natuke itaalia keelt, leidis Janika, et tema keeleoskus polnud siiski õpinguteks piisav, mistõttu otsis ta endale lapsehoidjakoha. Töötades kolm kuud Veronas ühes neljalapselises peres, sai ta koos nendega ka pisut mööda Itaaliat sõita, käia mägedes ja Elba saarel ning näha autoaknast ka Pisat, oma tulevast kodulinna.

 

Tuntakse küll Pisa viltust torni, aga linna mitte nii väga.

Pisa sarnaneb paljuski Tartule, kus ma oma elu 25 aastat elasin. Siin on umbes 90 000 elanikku, läbi linna kulgeb Arno jõgi. On kolm ülikooli, milles õpib umbes 50 000 üliõpilast – neid on linnas rohkem kui kohalikke elanikke. Tundsin end Pisas kohe koduselt. Siin on väga ilus vanalinn, mis on Firenze omast varem ehitatud. Sel ajal, kui Firenze oli alles väike arenev küla, oli Pisa rikas ja võimas iseseisev mereriik, mis vallutas mitmeid Vahemere alasid ja ehitas röövsaagist toodud kullaga uue kiriku, mille kellatorni tuntaksegi igal pool maailmas Pisa viltuse tornina.

Erasmuse aasta oli ehk mu elu parim, kuigi majanduslikult hakkama saamiseks olin mitmete perede juures tööl koristajana. Tutvusin Pisas ka oma praeguse abikaasa Tommasoga, aga läksin Tartusse tagasi ülikooli lõpetama. Itaalia on mulle algusest peale meeldinud, mingit koduigatsust pole olnud.

Firenzet ja Pisat tunneb giidina töötav Janika Aso (41) ilmselt paremini kui oma sünnilinna Tartut. Pea kuueteistkümne aastaga on Itaalia muutnud talle koduselt omaseks.
Omana Itaalias
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Omana Itaalias
VÄLISMAAL

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn