Nime vägi on suur, mõtlevad Prangli saare külastajad, kuuldes, et Prangli Reiside omaniku, giidi ning kohaliku kooli õpetaja Annika (40) perekonnanimi on samuti Prangli.

Kuidas on see võimalik? On see võetud või pärisnimi, arutatakse isekeskis. Mõni uurib isegi saare ajalugu, et selgitada, kas Prangli elanikele anti üle-eelmisel sajandil ka selliseid perekonnanimesid. Sarmikas Annika, kes valiti 2014. aastal kohalike ettevõtjate poolt Viimsi aasta naiseks, naerab pea alati selle küsimuse peale, sest tegelikult on tema nime taga üsna proosaline lugu. Nimelt sai ta oma perekonnanime Prangli hoopis abielludes Võrumaalt pärit mehega. Prangli saare avastas naine alles täiskasvanueas. Seega polegi tema nimel Prangli saarega üldse seost, kõik on olnud vaid juhus ja meeldiv kokkusattumus. Juhus pole ainult see, et viimase viieteistkümne aastaga on saanud saarest Annika ning tema pere suur armastus ja kodu. Tõsi on, et nimel on väge, sest just see ajendas Annikat aastaid tagasi Prangli vastu sügavamat huvi tundma, mis saar see Tallinna lähedal Viimsi vallas selline on. Nüüd teavad juba paljud, et Prangli on armas ja eriline paik, kuhu jõudes tekib tunne, justkui oleksid teise maailma sattunud. Kui naise esimene käik saarele üheksakümnendate esimesel poolel on jäänud pooleldi unustusehõlma, siis meeles püsib esimene külastus reisifirma omaniku ja giidina, kui ta välismaalastele Pranglit esitles. “Tutvustasin saart ühele kenale mustanahalisele ameeriklannast kirjanikule, kellega suhtlen siiani. Saarerahval oli siis palju uudistamist ja ammuli sui imestamist.” Nime vägi on suur, mõtlevad Prangli saare külastajad, kuuldes, et Prangli Reiside omaniku, giidi ning kohaliku kooli õpetaja Annika (40) perekonnanimi on samuti Prangli. web hosting services top

Prangli vägi

Kaire Uusen, fotod: Kalev Lilleorg, erakogu

Nime vägi on suur, mõtlevad Prangli saare külastajad, kuuldes, et Prangli Reiside omaniku, giidi ning kohaliku kooli õpetaja Annika (40) perekonnanimi on samuti Prangli.

Prangli vägi

Kuidas on see võimalik? On see võetud või pärisnimi, arutatakse isekeskis. Mõni uurib isegi saare ajalugu, et selgitada, kas Prangli elanikele anti üle-eelmisel sajandil ka selliseid perekonnanimesid. Sarmikas Annika, kes valiti 2014. aastal kohalike ettevõtjate poolt Viimsi aasta naiseks, naerab pea alati selle küsimuse peale, sest tegelikult on tema nime taga üsna proosaline lugu.

Nimelt sai ta oma perekonnanime Prangli hoopis abielludes Võrumaalt pärit mehega. Prangli saare avastas naine alles täiskasvanueas. Seega polegi tema nimel Prangli saarega üldse seost, kõik on olnud vaid juhus ja meeldiv kokkusattumus. Juhus pole ainult see, et viimase viieteistkümne aastaga on saanud saarest Annika ning tema pere suur armastus ja kodu.

Tõsi on, et nimel on väge, sest just see ajendas Annikat aastaid tagasi Prangli vastu sügavamat huvi tundma, mis saar see Tallinna lähedal Viimsi vallas selline on. Nüüd teavad juba paljud, et Prangli on armas ja eriline paik, kuhu jõudes tekib tunne, justkui oleksid teise maailma sattunud.

Kui naise esimene käik saarele üheksakümnendate esimesel poolel on jäänud pooleldi unustusehõlma, siis meeles püsib esimene külastus reisifirma omaniku ja giidina, kui ta välismaalastele Pranglit esitles. “Tutvustasin saart ühele kenale mustanahalisele ameeriklannast kirjanikule, kellega suhtlen siiani. Saarerahval oli siis palju uudistamist ja ammuli sui imestamist.”

Nime vägi on suur, mõtlevad Prangli saare külastajad, kuuldes, et Prangli Reiside omaniku, giidi ning kohaliku kooli õpetaja Annika (40) perekonnanimi on samuti Prangli.
Prangli vägi
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Prangli vägi
ELUJULGUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn