Couchsurfing või “sohvasurfamine” on justkui välismaal elava sõbra juures ööbimine, kuid selle vahega, et sõpradeks saadakse alles pärast reisi.

Portaal Couchsurfing loodi 2003. aastal ning sisuliselt on see võimalus leida endale võõras linnas tasuta öömaja, veetes öö kellegi diivanil või lisavoodis. Võiks arvata, et selline alternatiivne majutusviis sobib seiklushimulistele kahekümneaastastele, kuid tegelikult peitub Couchsurfingu säästliku fassaadi taga ülemaailmne kogukond abivalmis inimesi, kes ei paku külalisele lihtsalt majutuspinda, vaid osa ühe kohaliku igapäevaelust ja kogemust, mida ei müü ükski reisifirma. Tallinlane Gaili Kalberg (38) liitus portaaliga 2008. aastal, kuid pärast esimest kogemust Itaalias jäi sohvasurfamine tema jaoks soiku. Portaali taasavastas ta paar aastat hiljem, kui läks üksinda Kambodžasse ja Vietnami reisima ning leidis reisikaaslased just Couchsurfingu foorumist. Eestisse tagasi tulles oli sõrm antud ja õige pea hakkas Gaili ka enda juures maailmarändureid majutama. Usaldus on alustala Üsna kiirelt mõistis ta, et Couchsurfingu alustala on usaldus – ise reisides pead usaldama oma majutajat, kellelegi öömaja pakkudes pead usaldama tundmatut rändurit. Mulje loomisel on portaalis abiks tagasiside jätmise võimalus oma majutajatele või surfaritele. “Kui ma ise kuskile reisin, vaatan ikka põhjalikult profiili läbi. Kui keegi minu juurde tuleb ja tal veel väga palju tagasisidet ei ole, lähtun kõhutundest ja sellest, kuidas ta mulle kirjutanud on,” avaldab Gaili. Couchsurfing või “sohvasurfamine” on justkui välismaal elava sõbra juures ööbimine, kuid selle vahega, et sõpradeks saadakse alles pärast reisi. web hosting services top

Too maailm koju kätte!

Piia Õunpuu, fotod: erakogu

Couchsurfing või “sohvasurfamine” on justkui välismaal elava sõbra juures ööbimine, kuid selle vahega, et sõpradeks saadakse alles pärast reisi.

Too maailm koju kätte!

Portaal Couchsurfing loodi 2003. aastal ning sisuliselt on see võimalus leida endale võõras linnas tasuta öömaja, veetes öö kellegi diivanil või lisavoodis. Võiks arvata, et selline alternatiivne majutusviis sobib seiklushimulistele kahekümneaastastele, kuid tegelikult peitub Couchsurfingu säästliku fassaadi taga ülemaailmne kogukond abivalmis inimesi, kes ei paku külalisele lihtsalt majutuspinda, vaid osa ühe kohaliku igapäevaelust ja kogemust, mida ei müü ükski reisifirma.

Tallinlane Gaili Kalberg (38) liitus portaaliga 2008. aastal, kuid pärast esimest kogemust Itaalias jäi sohvasurfamine tema jaoks soiku. Portaali taasavastas ta paar aastat hiljem, kui läks üksinda Kambodžasse ja Vietnami reisima ning leidis reisikaaslased just Couchsurfingu foorumist. Eestisse tagasi tulles oli sõrm antud ja õige pea hakkas Gaili ka enda juures maailmarändureid majutama.

Usaldus on alustala

Üsna kiirelt mõistis ta, et Couchsurfingu alustala on usaldus – ise reisides pead usaldama oma majutajat, kellelegi öömaja pakkudes pead usaldama tundmatut rändurit. Mulje loomisel on portaalis abiks tagasiside jätmise võimalus oma majutajatele või surfaritele. “Kui ma ise kuskile reisin, vaatan ikka põhjalikult profiili läbi. Kui keegi minu juurde tuleb ja tal veel väga palju tagasisidet ei ole, lähtun kõhutundest ja sellest, kuidas ta mulle kirjutanud on,” avaldab Gaili.

Couchsurfing või “sohvasurfamine” on justkui välismaal elava sõbra juures ööbimine, kuid selle vahega, et sõpradeks saadakse alles pärast reisi.
Too maailm koju kätte!
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Too maailm koju kätte!
HINGENÕU

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn