“Aja kulgu ma hästi ei taju. Eluhetk on väga lühike. Kui see paigutada pikemasse perspektiivi, tundub kõik mulle rohkem hetkena,” tõdeb Theatrumi näitleja ja lavastaja Maria Peterson (38). “Lõpuks meil ongi ainult SEE hetk, kus me elame. See tekitab rahu.”

“Maria on põneva mõttemaailmaga,” nendib üks näitleja, soovides avalikkuse eest varju jääda, ehkki on pidevalt laval. Ka Maria tunnistab, et tal pole väga huvi esiplaanil olla, kuigi temalt on seepeale küsitud: “Miks sa siis mängid?” “Meeldib! Meeldib teatris ja meeldib see tegevus,” naerab ta vastuseks rõõmuga, mis seletab kõike. Kes teda lähemalt tunnevad, teavad. Siiski lubab ta ka võõra korraks oma ellu. Usaldades. Siiralt ja avatult kõiges, mis puudutab teda ennast. Seega seisaks ta justkui üksi laval, valgusvihus, mille on lasknud endale viivuks suunata, olles mõtetes olnus, mälu- ja mõttekildudes.   Isepäine ja uudishimulik: tahtsin teada, mis mujal toimub Minu kõige rajum periood jäi lapsepõlve. Reeglid tundusid olevat teiste jaoks. Mäletan oma lapsepõlve detailselt, ka seda, mida mõtlesin. Kõik oli teadvustatud. Elasime bussijaama juures. Esimest korda läksin ma linna peale nelja-aastaselt, et emale Viru lillemüüjate juurest lilli osta. Seisin sinililledega õnnelikult trammipeatuses, kui üks suur tädi küsis, mida ma teen. Teatades, et läksin emale lilli ostma, sattus ta paanikasse ja viis mu koju. Mulle endale tundus see täiesti üleliigne, sain ise hakkama. Ühiskonnareeglite vastu astusin juba viieaastaselt, kui ma lasteaiast koos sõbrannaga lõunatunnil minema läksin. Tahtsime vaadata, mis linna peal toimub. Käisime Lasnamäel pehme asfaldi sees püherdamas, hästi mõnus oli. Ema-isa olid väga mures, kui avastasid, et meid õhtul lasteaias polnud. Teises klassis käies mõtlesime sõbrannaga: Lennuki saun on siinsamas, võiksime kooli asemel minna hoopis basseini. Läksimegi. Oli põnev, tahtsime näha, mis võimalused veel on, pahatahtlikkust minus polnud. Olin hästi isepäine, aga mul õnnestus sealjuures kõigiga, ka kasvatajate ja õpetajatega, hästi läbi saada. Ma ei olnud eeskujulik õpilane, samas olin üsna nutikas, osalesin matemaatikas nuputajate, saksa keele jms võistlustel. Lugesin tohutult palju. Käisin kõikvõimalikes ringides ja trennides. Lapsepõlves muserdas mind väga see, et sain aru – ma pole geenius. See võttis kõiges indu alla. Milleks pingutada, kui niikuinii on keegi teine parem? Kuni üheksanda klassini võtsin kooli rohkem suhtluskohana, õppimine polnud prioriteet. “Aja kulgu ma hästi ei taju. Eluhetk on väga lühike. Kui see paigutada pikemasse perspektiivi, tundub kõik mulle rohkem hetkena,” tõdeb Theatrumi näitleja ja lavastaja Maria Peterson (38). “Lõpuks meil ongi ainult SEE hetk, kus me elame. See tekitab rahu.” web hosting services top

Eluhetked ja mõttemaastikud

Tiina Lang, fotod: Annika Pihlak

“Aja kulgu ma hästi ei taju. Eluhetk on väga lühike. Kui see paigutada pikemasse perspektiivi, tundub kõik mulle rohkem hetkena,” tõdeb Theatrumi näitleja ja lavastaja Maria Peterson (38). “Lõpuks meil ongi ainult SEE hetk, kus me elame. See tekitab rahu.”

Eluhetked ja mõttemaastikud

“Maria on põneva mõttemaailmaga,” nendib üks näitleja, soovides avalikkuse eest varju jääda, ehkki on pidevalt laval. Ka Maria tunnistab, et tal pole väga huvi esiplaanil olla, kuigi temalt on seepeale küsitud: “Miks sa siis mängid?” “Meeldib! Meeldib teatris ja meeldib see tegevus,” naerab ta vastuseks rõõmuga, mis seletab kõike. Kes teda lähemalt tunnevad, teavad. Siiski lubab ta ka võõra korraks oma ellu. Usaldades. Siiralt ja avatult kõiges, mis puudutab teda ennast. Seega seisaks ta justkui üksi laval, valgusvihus, mille on lasknud endale viivuks suunata, olles mõtetes olnus, mälu- ja mõttekildudes.

 

Isepäine ja uudishimulik: tahtsin teada, mis mujal toimub

Minu kõige rajum periood jäi lapsepõlve. Reeglid tundusid olevat teiste jaoks. Mäletan oma lapsepõlve detailselt, ka seda, mida mõtlesin. Kõik oli teadvustatud. Elasime bussijaama juures. Esimest korda läksin ma linna peale nelja-aastaselt, et emale Viru lillemüüjate juurest lilli osta. Seisin sinililledega õnnelikult trammipeatuses, kui üks suur tädi küsis, mida ma teen. Teatades, et läksin emale lilli ostma, sattus ta paanikasse ja viis mu koju. Mulle endale tundus see täiesti üleliigne, sain ise hakkama. Ühiskonnareeglite vastu astusin juba viieaastaselt, kui ma lasteaiast koos sõbrannaga lõunatunnil minema läksin. Tahtsime vaadata, mis linna peal toimub. Käisime Lasnamäel pehme asfaldi sees püherdamas, hästi mõnus oli. Ema-isa olid väga mures, kui avastasid, et meid õhtul lasteaias polnud.

Teises klassis käies mõtlesime sõbrannaga: Lennuki saun on siinsamas, võiksime kooli asemel minna hoopis basseini. Läksimegi. Oli põnev, tahtsime näha, mis võimalused veel on, pahatahtlikkust minus polnud. Olin hästi isepäine, aga mul õnnestus sealjuures kõigiga, ka kasvatajate ja õpetajatega, hästi läbi saada. Ma ei olnud eeskujulik õpilane, samas olin üsna nutikas, osalesin matemaatikas nuputajate, saksa keele jms võistlustel. Lugesin tohutult palju. Käisin kõikvõimalikes ringides ja trennides. Lapsepõlves muserdas mind väga see, et sain aru – ma pole geenius. See võttis kõiges indu alla. Milleks pingutada, kui niikuinii on keegi teine parem? Kuni üheksanda klassini võtsin kooli rohkem suhtluskohana, õppimine polnud prioriteet.

“Aja kulgu ma hästi ei taju. Eluhetk on väga lühike. Kui see paigutada pikemasse perspektiivi, tundub kõik mulle rohkem hetkena,” tõdeb Theatrumi näitleja ja lavastaja Maria Peterson (38). “Lõpuks meil ongi ainult SEE hetk, kus me elame. See tekitab rahu.”
Eluhetked ja mõttemaastikud
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Eluhetked ja mõttemaastikud
ISIKSUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn