Kõik värske ja vitamiinirohke on peenral ning turulettidel kutsumas, mistõttu tasub nautida seda võimalikult lihtsalt ja ehedalt!

Sõstratšatni Tšatni on üks paras tohuvabohu nii komponentide poolest kui ka maitseomadustelt. Pista kokku köögivilju, puuvilju, marju ja maitsetaimi – loovusel ei ole piire! Serveeri tšatnit liha- ja kalatoitude ning erinevate juustude kõrvale. Lisaks soolastele roogadele sobib tšatni ka purukookide valmistamiseks ja pannkookide söömiseks. Kogus: u 400 ml purgitäis. Valmistamisaeg: 20 minutit. 2 punast sibulat 65 g tumedat toor-roosuhkrut (muscovado) 0,5 tl soola 100 g punast paprikat 30 g tšillikaun 150 ml musti sõstraid 1 apelsini koor ja mahl 2 sl palsamiäädikat veidi õli Kuumuta poti põhjas veidi õli. Lisa sibulaviilud ja suhkur ning jäta tasasele tulele 5 minutiks karamellistuma. Lisa paprikaribad, tšilliviilud ja mustad sõstrad ning keeda tasasel tulel aeg-ajalt segades pehmeks. Sega juurde apelsinilt riivitud koor, apelsinist pressitud mahl, palsamiäädikas. Lase keema ning tõsta pott tulelt. Vala tšatni purki ja lase jahtuda. Kõik värske ja vitamiinirohke on peenral ning turulettidel kutsumas, mistõttu tasub nautida seda võimalikult lihtsalt ja ehedalt! web hosting services top

Värskelt ja lihtsalt

Andra Kalda

Kõik värske ja vitamiinirohke on peenral ning turulettidel kutsumas, mistõttu tasub nautida seda võimalikult lihtsalt ja ehedalt!

Värskelt ja lihtsalt

Sõstratšatni

Tšatni on üks paras tohuvabohu nii komponentide poolest kui ka maitseomadustelt. Pista kokku köögivilju, puuvilju, marju ja maitsetaimi – loovusel ei ole piire! Serveeri tšatnit liha- ja kalatoitude ning erinevate juustude kõrvale. Lisaks soolastele roogadele sobib tšatni ka purukookide valmistamiseks ja pannkookide söömiseks.

Kogus: u 400 ml purgitäis.

Valmistamisaeg: 20 minutit.

2 punast sibulat

65 g tumedat toor-roosuhkrut (muscovado)

0,5 tl soola

100 g punast paprikat

30 g tšillikaun

150 ml musti sõstraid

1 apelsini koor ja mahl

2 sl palsamiäädikat

veidi õli

Kuumuta poti põhjas veidi õli. Lisa sibulaviilud ja suhkur ning jäta tasasele tulele 5 minutiks karamellistuma. Lisa paprikaribad, tšilliviilud ja mustad sõstrad ning keeda tasasel tulel aeg-ajalt segades pehmeks. Sega juurde apelsinilt riivitud koor, apelsinist pressitud mahl, palsamiäädikas. Lase keema ning tõsta pott tulelt. Vala tšatni purki ja lase jahtuda.

Kõik värske ja vitamiinirohke on peenral ning turulettidel kutsumas, mistõttu tasub nautida seda võimalikult lihtsalt ja ehedalt!
Värskelt ja lihtsalt
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Värskelt ja lihtsalt
HOOAEG

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn