Shindo venitas uude ellu

Madli Zobel, fotod: Aldo Luud

Intensiivravipalat kolm aastat tagasi. Vaid kaks tabletti ja äkki tekkis peavalu, mis vajas kiirabi sekkumist. Läks kaks kuud, et tablettide tekitatud tervisehäirest taastuda, suureks abiliseks sai meetod nimega shindo.

Shindo venitas uude ellu

Vestlusanalüütik Riina Kasterpalu (52) meenutab, et lamamine või niisama vedelemine palatis ei tulnud kõne allagi. Ta oli küll eluaeg olnud depressiivsusele kalduv, kuid eluisu puudus teda ei kimbutanud. “Pea alaspidi asendid olid keelatud, mis tähendas, et joogat hästi praktiseerida ei saanud. Nii algaski igahommikune shindo-venituste tegemine.” Kahe kuuga oli juba töövõime sedavõrd hea, et sai tulevikuplaane teha. Veel kaks kuud ja oli võimalik minna neljaks nädalaks välismaale teadlasvahetuse korras intensiivselt töötama. Shindo-venitustega on Riina end üllatava kiirusega jalule putitanud.

“Ega ma seda nüüd ainult enda teeneks ei pea,” jääb ta endale omaselt tagasihoidlikuks. “Inspiratsiooni endasse vaatamiseks sain ühelt imeliselt meditsiiniõelt, kes tõi mulle haiglasse lugeda Eckhart Tolle raamatu “Uus maailm. Elusihi mõistmine”. Minusse jõudis teadmine, et shindo on vägevamgi, kui ma siiani arvasin.”

Riina esimene kokkupuude shindo venitusharjutustega oli olnud mõned aastad varem vabastava hingamise laagris. “Ma olen lõpmatult tänulik, et selles laagris osalesin,” imetleb ta endiselt asjaolude kokkulangemist. “Kui jõudsin välismaalt tagasi, algas minu kodulinnas Tartus shindo esimese astme koolitus. Alustasin oma shindo-õpinguid Heli Randoja ja Kadri Pettai juhendamisel.”