Olnud kolmteist aastat ©oti Balleti esitantsija, otsustas Eve Mutso-Oja (35) jätkata vabakutselisena, lahkudes teatrist oma karjääri tipul.

Mis teid selleks ajendas? Väga intensiivselt töötada saab vaid teatud perioodi oma elus. Tundes, et oled läbipõlemise äärel ja seda ka endale teadvustad, on väga hea teada, et keegi ei saa su kogemusi ja mälestusi sinult ära võtta, vaid need on hoopis aluseks uuele karjäärile. Loodan, et suudan end teostada. Ma ei töötanud kibestumise hetkeni, vaid lõpetasin ära ajal, mil olin kõige õnnelikum ja parimas vormis. Praegu püüan oma koreograafiat arendada ja teha rohkem selliseid projekte, mis mind huvitavad ja ootasid tegemist.   Milline on teie argipäev? Kui olen lapse kooli viinud, teen paar tundi trenni. Pärast seda vastan e-kirjadele, kavandan uusi projekte, teen eeltööd jne. Mul on võimalus olla resident ühes vaba tantsu stuudios, kus tegutsen oma tüki proovidega või käin oma õpilasi aitamas. Vaba päeva eriti ei ole. Viibin palju Londonis, jälgin ühe väga tuntud Briti koreograafi tööd ja ühtlasi teen Londoni rahvusteatris ühe tulevase projekti proove. Mul on hetkel päris palju käsil.   Tagasi vaadates: milline koormus teil Šoti Balletis oli? Trupis oli 36 inimest ja kõigil oli väga-väga palju tantsida. Tuuriloleku aeg oli suhteliselt suur. Tundsin, et mul oli järjest raskem tütre ja abikaasa juurest ära minna. Tahtsin investeerida rohkem aega ja energiat oma projektidesse ning neis ka tantsijana kaasa teha, kuni mul see veel füüsiliselt võimalik on. Mitte nii, et töötan seni, kuni olen lõpuks nii väsinud ja võimetu, et ei saagi ise enam tantsida. Selleks on veel paar aastat jäänud. Kuid ma õpin teistelt ka selle valdkonna organisatoorset, majanduslikku ja turunduslikku külge, sest kui peaksin oma väikese trupi looma või mingit projekti vedama hakkama, siis on mul vajalik kogemus olemas. Juhtimisjulgust ja energiat asjade alustamiseks mul on, aga projektid on vaja enne läbi mõelda, kui neid realiseerima hakkad. Olnud kolmteist aastat ©oti Balleti esitantsija, otsustas Eve Mutso-Oja (35) jätkata vabakutselisena, lahkudes teatrist oma karjääri tipul. web hosting services top

Kuulun nüüd iseendale!

Tiina Lang, fotod: erakogu

Olnud kolmteist aastat ©oti Balleti esitantsija, otsustas Eve Mutso-Oja (35) jätkata vabakutselisena, lahkudes teatrist oma karjääri tipul.

Kuulun nüüd iseendale!

Mis teid selleks ajendas?

Väga intensiivselt töötada saab vaid teatud perioodi oma elus. Tundes, et oled läbipõlemise äärel ja seda ka endale teadvustad, on väga hea teada, et keegi ei saa su kogemusi ja mälestusi sinult ära võtta, vaid need on hoopis aluseks uuele karjäärile. Loodan, et suudan end teostada. Ma ei töötanud kibestumise hetkeni, vaid lõpetasin ära ajal, mil olin kõige õnnelikum ja parimas vormis. Praegu püüan oma koreograafiat arendada ja teha rohkem selliseid projekte, mis mind huvitavad ja ootasid tegemist.

 

Milline on teie argipäev?

Kui olen lapse kooli viinud, teen paar tundi trenni. Pärast seda vastan e-kirjadele, kavandan uusi projekte, teen eeltööd jne. Mul on võimalus olla resident ühes vaba tantsu stuudios, kus tegutsen oma tüki proovidega või käin oma õpilasi aitamas. Vaba päeva eriti ei ole. Viibin palju Londonis, jälgin ühe väga tuntud Briti koreograafi tööd ja ühtlasi teen Londoni rahvusteatris ühe tulevase projekti proove. Mul on hetkel päris palju käsil.

 

Tagasi vaadates: milline koormus teil Šoti Balletis oli?

Trupis oli 36 inimest ja kõigil oli väga-väga palju tantsida. Tuuriloleku aeg oli suhteliselt suur. Tundsin, et mul oli järjest raskem tütre ja abikaasa juurest ära minna. Tahtsin investeerida rohkem aega ja energiat oma projektidesse ning neis ka tantsijana kaasa teha, kuni mul see veel füüsiliselt võimalik on. Mitte nii, et töötan seni, kuni olen lõpuks nii väsinud ja võimetu, et ei saagi ise enam tantsida. Selleks on veel paar aastat jäänud. Kuid ma õpin teistelt ka selle valdkonna organisatoorset, majanduslikku ja turunduslikku külge, sest kui peaksin oma väikese trupi looma või mingit projekti vedama hakkama, siis on mul vajalik kogemus olemas. Juhtimisjulgust ja energiat asjade alustamiseks mul on, aga projektid on vaja enne läbi mõelda, kui neid realiseerima hakkad.

Olnud kolmteist aastat ©oti Balleti esitantsija, otsustas Eve Mutso-Oja (35) jätkata vabakutselisena, lahkudes teatrist oma karjääri tipul.
Kuulun nüüd iseendale!
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kuulun nüüd iseendale!
VÄLISMAAL

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn