Mis on lubatud ja “õige” Eestis või Euroopa riikides, võib Aasiasse, Lõuna-Ameerikasse või Lähis-Ida riikidesse rännanul teadmatusest probleeme tekitada.

Heal juhul tähendab see naljakaid seiku, mille üle on hiljem mõnus naerda, halvemal juhul aga kohalike inimese pahameelt või isegi seaduserikkumist. Turismigrupis, kus kõik ette ja taha ära tehakse, pole mingi kunst pool maailma läbi reisida, kuid omal käel rännates tuleb tahes-tahtmata silmitsi seista hoopis teistsuguste olukordadega. Igaüks, kes rändab eksootilistes maades, peaks enne kohvri pakkimist lugema üht-teist selle riigi kohta. “Ise olen õppinud kogemustest, aga mõningaid lisateadmisi sain Richard D. Lewise raamatust “Kultuuridevahelised erinevused”,” soovitab pikemat aega Aasias nii töötanud kui ka reisinud ettevõtja Margus Kalam. Kõige enam on ta tähele pannud, et eestlased ei saa tihti Aasia riike külastades aru, miks tehakse seal asju naa, aga mitte nii. See tähendab, et miks mitte nii, nagu meie siin Eestis ehk mis on n-ö “õige”. “Enne kui hukka mõistad, püüa mõista,” soovitab ta. Tegelikult on enamikule asjadele ka Aasia riikides väga loogiline seletus olemas ning probleemiks on hoopis eestlaste enda teadmatus ja kitsas silmaring. Margus rõhutab, et üldjuhul saab eestlane igal pool kenasti hakkama, kui käituda mõistlikult, olla avatud ja sõbralik ning valmis õppima ja austama teisi kombeid. Siiski tasub enne pisut eeltööd teha, kui külastatakse võõrast kultuuriruumi, mis ei piirdu vaid tuntud turismipiirkonnaga. Turistile antakse Marguse sõnul küll palju andeks, aga sellegipoolest tasub jälgida elementaarseid viisakusreegleid. Ehkki Margus tunneb end Aasias koduselt, tuli tal algul esmakordselt ühte või teise riiki sattudes ette ka omapäraseid olukordi. Mis on lubatud ja “õige” Eestis või Euroopa riikides, võib Aasiasse, Lõuna-Ameerikasse või Lähis-Ida riikidesse rännanul teadmatusest probleeme tekitada. web hosting services top

Kuidas käituda võõrsil?

Kaire Uusen, fotod: erakodu

Mis on lubatud ja “õige” Eestis või Euroopa riikides, võib Aasiasse, Lõuna-Ameerikasse või Lähis-Ida riikidesse rännanul teadmatusest probleeme tekitada.

Kuidas käituda võõrsil?

Heal juhul tähendab see naljakaid seiku, mille üle on hiljem mõnus naerda, halvemal juhul aga kohalike inimese pahameelt või isegi seaduserikkumist. Turismigrupis, kus kõik ette ja taha ära tehakse, pole mingi kunst pool maailma läbi reisida, kuid omal käel rännates tuleb tahes-tahtmata silmitsi seista hoopis teistsuguste olukordadega.

Igaüks, kes rändab eksootilistes maades, peaks enne kohvri pakkimist lugema üht-teist selle riigi kohta. “Ise olen õppinud kogemustest, aga mõningaid lisateadmisi sain Richard D. Lewise raamatust “Kultuuridevahelised erinevused”,” soovitab pikemat aega Aasias nii töötanud kui ka reisinud ettevõtja Margus Kalam. Kõige enam on ta tähele pannud, et eestlased ei saa tihti Aasia riike külastades aru, miks tehakse seal asju naa, aga mitte nii. See tähendab, et miks mitte nii, nagu meie siin Eestis ehk mis on n-ö “õige”. “Enne kui hukka mõistad, püüa mõista,” soovitab ta. Tegelikult on enamikule asjadele ka Aasia riikides väga loogiline seletus olemas ning probleemiks on hoopis eestlaste enda teadmatus ja kitsas silmaring.

Margus rõhutab, et üldjuhul saab eestlane igal pool kenasti hakkama, kui käituda mõistlikult, olla avatud ja sõbralik ning valmis õppima ja austama teisi kombeid. Siiski tasub enne pisut eeltööd teha, kui külastatakse võõrast kultuuriruumi, mis ei piirdu vaid tuntud turismipiirkonnaga. Turistile antakse Marguse sõnul küll palju andeks, aga sellegipoolest tasub jälgida elementaarseid viisakusreegleid.

Ehkki Margus tunneb end Aasias koduselt, tuli tal algul esmakordselt ühte või teise riiki sattudes ette ka omapäraseid olukordi.

Mis on lubatud ja “õige” Eestis või Euroopa riikides, võib Aasiasse, Lõuna-Ameerikasse või Lähis-Ida riikidesse rännanul teadmatusest probleeme tekitada.
Kuidas käituda võõrsil?
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kuidas käituda võõrsil?
TULIPUNKT

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn