Inspiratsiooni ehk loomingulist sähvatust võibki ootama jääda, kui sa ei loo aega ja ruumi selle avaldumiseks. Salavõtmeks on ootamise asemel hoopis igapäevane loovuspraktika.

Kas oled kunagi inspiratsiooni puudumise tõttu asju edasi lükanud? Olgu selleks mõne kirja kirjutamine, mõni tülikam tööülesanne, lõputöö loomine vms. Mina ise olen seda väga sageli teinud, kuni avastasin, et tegelikult on edasilükkamise taga hoopis muu põhjus. Sageli oli selleks laiskus, soov tegeleda hoopis millegi põnevamaga või olin pelgalt sattunud vana harjumuse lõksu ja lükkasin asjad viimasele minutile. Vabanduslause, et mul pole praegu inspiratsiooni, tundus edasilükkamiseks väga vettpidav alibi ning nii petsin end sellega aastaid. Sellise suhtumisega muudame end inspiratsiooni teenriks “tegutseme ainult siis, kui peremees Inspiratsioon meile juhiseid jagab” ega võta ise kontrolli oma elu ning olukorra juhtimise üle. Asudes inspiratsiooni teemat sügavamalt uurima, selgus, et sama tõdemuseni on jõudnud ka paljud nimekad loomeinimesed. Inspiratsiooni ehk loomingulist sähvatust võibki ootama jääda, kui sa ei loo aega ja ruumi selle avaldumiseks. Nii võime veeta päevi, nädalaid või isegi aastaid, et tabada seda hetke, mil ajurakkude vahel tekib geniaalne ühendus ja meid tabab uudne lahendus, idee või avastus. Salavõtmeks on siin ootamise asemel hoopis igapäevane loovuspraktika! Lõputu ootamise vältimiseks kirjutas näiteks Ernest Hemingway iga päev viissada sõna, et hoida oma loomingulisus värske ja voolavana. Sarnast igapäevast harjumust soovitab ka Julia Cameron, kes väärtustab väga igahommikust rituaali täita oma hommikupäeviku kolm lehekülge suvaliste mõtete, tunnete ja avastustega. Populaarne on disainer Noah Scalini käivitatud liikumine “Tee midagi 365 päeva”, mis õhutab regulaarset loovustrenni tegema. Geniaalsete saavutuste ja loomingu taga on suurepärane töövõime, pühendumine ning oma eesmärgi teadvustamine. Inspiratsiooni ehk loomingulist sähvatust võibki ootama jääda, kui sa ei loo aega ja ruumi selle avaldumiseks. Salavõtmeks on ootamise asemel hoopis igapäevane loovuspraktika. web hosting services top

Inspireeri ennast!

Jaana Ojakäär, fotod: Pildipank 123

Inspiratsiooni ehk loomingulist sähvatust võibki ootama jääda, kui sa ei loo aega ja ruumi selle avaldumiseks. Salavõtmeks on ootamise asemel hoopis igapäevane loovuspraktika.

Inspireeri ennast!

Kas oled kunagi inspiratsiooni puudumise tõttu asju edasi lükanud? Olgu selleks mõne kirja kirjutamine, mõni tülikam tööülesanne, lõputöö loomine vms. Mina ise olen seda väga sageli teinud, kuni avastasin, et tegelikult on edasilükkamise taga hoopis muu põhjus. Sageli oli selleks laiskus, soov tegeleda hoopis millegi põnevamaga või olin pelgalt sattunud vana harjumuse lõksu ja lükkasin asjad viimasele minutile. Vabanduslause, et mul pole praegu inspiratsiooni, tundus edasilükkamiseks väga vettpidav alibi ning nii petsin end sellega aastaid. Sellise suhtumisega muudame end inspiratsiooni teenriks “tegutseme ainult siis, kui peremees Inspiratsioon meile juhiseid jagab” ega võta ise kontrolli oma elu ning olukorra juhtimise üle.

Asudes inspiratsiooni teemat sügavamalt uurima, selgus, et sama tõdemuseni on jõudnud ka paljud nimekad loomeinimesed. Inspiratsiooni ehk loomingulist sähvatust võibki ootama jääda, kui sa ei loo aega ja ruumi selle avaldumiseks. Nii võime veeta päevi, nädalaid või isegi aastaid, et tabada seda hetke, mil ajurakkude vahel tekib geniaalne ühendus ja meid tabab uudne lahendus, idee või avastus. Salavõtmeks on siin ootamise asemel hoopis igapäevane loovuspraktika! Lõputu ootamise vältimiseks kirjutas näiteks Ernest Hemingway iga päev viissada sõna, et hoida oma loomingulisus värske ja voolavana. Sarnast igapäevast harjumust soovitab ka Julia Cameron, kes väärtustab väga igahommikust rituaali täita oma hommikupäeviku kolm lehekülge suvaliste mõtete, tunnete ja avastustega. Populaarne on disainer Noah Scalini käivitatud liikumine “Tee midagi 365 päeva”, mis õhutab regulaarset loovustrenni tegema. Geniaalsete saavutuste ja loomingu taga on suurepärane töövõime, pühendumine ning oma eesmärgi teadvustamine.

Inspiratsiooni ehk loomingulist sähvatust võibki ootama jääda, kui sa ei loo aega ja ruumi selle avaldumiseks. Salavõtmeks on ootamise asemel hoopis igapäevane loovuspraktika.
Inspireeri ennast!
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Inspireeri ennast!
HEAOLU

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn