Sügeleb, kipitab, voolab – vaevalt leidub naist, kes mingil eluperioodil selliste nähtustega poleks kokku puutunud. Kuidas saaks nii, et rohkem selle ebamugava teemaga ei kohtuks? On see üldse võimalik?

Kõige levinum tupepõletik on bakteriaalne vaginoos. Iseenesest pole see haigus, millel on kindel haigustekitaja. Inimese peopesas elab sama palju baktereid kui Euroopas inimesi. Kui pagulaste pealevool ületab Euroopa vastuvõtuvõime, läheb tasakaal paigast ära. Tupes on samamoodi. Uut voodikontakti, keisrilõiget, rasedust, ravimi kasutamist, suure ürituse pingelist korraldamist, unevaest reisi või tuhandet muud asjaolu võib organism tõlgendada tasakaalu häirijana. Naise tupp ehk vagiina on koht, kuhu õhku peaaegu ei pääse. Seetõttu on anaeroobsetel ehk õhku mitte vajavatel bakteritel seal lihtne võimu võtta. See omakorda viib kergesti bakteriaalse vaginoosini: suurem voolus ja kalahais. “Koju jõudes võtke aluspüksid jalast ja kandke seelikut,” soovitab ämmaemand Ingrid Kaoküla kõige odavamat ravi. “Ning mida vähem kitsaid ja sünteetilisi riideid, seda parem.” Kaia oli 23 aastat vana, kui sai esimese lapse keisrilõikega. “Pärast seda oli vooluse hulk aastaid väga suur. See oli haisev, isegi rohekat tooni,” meenutab ta. “Vahetasin mitu korda päevas pesukaitset, muutsin toitumist, võtsin piimhappebaktereid. Mingit hüppelist muutust paremuse poole ei toimunud. Paremaks läks, kui hakkasin kandma siidi-villasegu aluspükse. Pesukaitse tekitas püksis niiske keskkonna, kuid vill ja siid imasid niiskuse endasse ning piirkond oli kuivem ning sai rohkem õhku. Ka tasakaal taastus tasapisi.” Sügeleb, kipitab, voolab – vaevalt leidub naist, kes mingil eluperioodil selliste nähtustega poleks kokku puutunud. Kuidas saaks nii, et rohkem selle ebamugava teemaga ei kohtuks? On see üldse võimalik? web hosting services top

Intiimne tervis

Madli Zobel, foto: Pildipank 123

Sügeleb, kipitab, voolab – vaevalt leidub naist, kes mingil eluperioodil selliste nähtustega poleks kokku puutunud. Kuidas saaks nii, et rohkem selle ebamugava teemaga ei kohtuks? On see üldse võimalik?

Intiimne tervis

Kõige levinum tupepõletik on bakteriaalne vaginoos. Iseenesest pole see haigus, millel on kindel haigustekitaja. Inimese peopesas elab sama palju baktereid kui Euroopas inimesi. Kui pagulaste pealevool ületab Euroopa vastuvõtuvõime, läheb tasakaal paigast ära. Tupes on samamoodi. Uut voodikontakti, keisrilõiget, rasedust, ravimi kasutamist, suure ürituse pingelist korraldamist, unevaest reisi või tuhandet muud asjaolu võib organism tõlgendada tasakaalu häirijana.

Naise tupp ehk vagiina on koht, kuhu õhku peaaegu ei pääse. Seetõttu on anaeroobsetel ehk õhku mitte vajavatel bakteritel seal lihtne võimu võtta. See omakorda viib kergesti bakteriaalse vaginoosini: suurem voolus ja kalahais. “Koju jõudes võtke aluspüksid jalast ja kandke seelikut,” soovitab ämmaemand Ingrid Kaoküla kõige odavamat ravi. “Ning mida vähem kitsaid ja sünteetilisi riideid, seda parem.”

Kaia oli 23 aastat vana, kui sai esimese lapse keisrilõikega. “Pärast seda oli vooluse hulk aastaid väga suur. See oli haisev, isegi rohekat tooni,” meenutab ta. “Vahetasin mitu korda päevas pesukaitset, muutsin toitumist, võtsin piimhappebaktereid. Mingit hüppelist muutust paremuse poole ei toimunud. Paremaks läks, kui hakkasin kandma siidi-villasegu aluspükse. Pesukaitse tekitas püksis niiske keskkonna, kuid vill ja siid imasid niiskuse endasse ning piirkond oli kuivem ning sai rohkem õhku. Ka tasakaal taastus tasapisi.”

Sügeleb, kipitab, voolab – vaevalt leidub naist, kes mingil eluperioodil selliste nähtustega poleks kokku puutunud. Kuidas saaks nii, et rohkem selle ebamugava teemaga ei kohtuks? On see üldse võimalik?
Intiimne tervis
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Intiimne tervis
TERVIS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn