“Mu unistus on täitunud: tahtsin lapsena muusikat teha, mängida bändis ja olla bändiliidri rollis. Esinen koos ühe Eesti parima lauljaga. Mida muud võiksin ma veel tahta?” sedastab muusik Antti Kammiste (49).

Ta on rahul, ent mitte resigneerunud. Paar suve tagasi kolis Antti ka oma lapsepõlvelinna Haapsallu, mille tänavasillutis mäletab mitmete tema isapoolsete esivanemate jalajälgi. Vanalinna ühel krundil on aga alles nii vanavanavanemate kui ka vanaisa ehitatud maja, millest viimast Antti nüüd endale sobilikumaks ehitab. Õigupoolest sai ta vähem kui poole majakesest säilitada, sest seinad olid läbi. Ja kuigi põhiliselt on ametis olnud ehitusmees, siis lööb muusik meelsasti ka ise käed külge. “Kuigi mulle õpetas töövõtteid isa, siis kui tahad, õpid ka ise väga ruttu mingid asjad selgeks. Kõik algab tahtmisest,” nendib Antti, kes enamuse oma lapsepõlvest veetis sama hoovi peal. “Mul on siin väga hea olla, mul on selle kohaga tugevad seosed,” nendib ta, meenutades, kuis vanaema juures olla oli mõnus nagu jumala seljataga. Krundi nurgas oli liivahunnik, kus sai liivakastimänge mängida ja vanaemaga koos oli alati hästi huvitav.   Mis sind varases eas veel mõjutas? Kogu Haapsalu linn ja lossivaremed, kus mu vanaema suviti aeg-ajalt töötas, müües lossitorni pileteid. Käisin seal päevas nii mõnegi korra. Lossitornist avanev vaade pani huvi tundma ümbruskonna vastu. Minu isapoolne vanaema oli äärmiselt hea jutustaja, kes oskas igasugu asju väga hästi kirjeldada – mul jooksis kogu aeg justkui film silme ees. Tema jutustatud lood tekitasid huvi looduskatastroofide, laevahukkude jms, samuti Haapsalu ajaloo vastu, pannes mind uurima mitmesuguseid raamatuid. Loodusehuvi tuli ka vanematelt, sest me liikusime hästi palju ringi metsas ja mööda Eestit. Meri ja selle ääres käimine on mulle olnud laadimise kohaks. Kord, nii 10–11aastasena, läksin kevadisel ajal Paralepa tee alguses oleva paadisilla peale, kus mehed üritasid kala püüda. Oma õnge mul ei olnud, aga tahtsin ka õngitseda. Läksin suvalise onkli juurde: “Anna, ma proovin korra!” Viskasin õnge pumpsti sisse ja järgmisel hetkel oli suur haug otsas. Sel ajal oli vist haugipüüdmise keeld, aga mehed arvasid, et nii suurt kala ei hakka tagasi laskma. Kuidagi jope allääre sees vinnasin selle koju. Järgmisel päeval sõitsime Paidesse, viisin selle oma teisele vanaisale kingituseks. Hiljem oli üksinda või koos sõpradega õngitsemas käimine suhteliselt tavaline asi. “Mu unistus on täitunud: tahtsin lapsena muusikat teha, mängida bändis ja olla bändiliidri rollis. Esinen koos ühe Eesti parima lauljaga. Mida muud võiksin ma veel tahta?” sedastab muusik Antti Kammiste (49). web hosting services top

Antti Kammiste: “Suudan inimesi naeratama panna.”

Tiina Lang, fotod: Annika Metsla

“Mu unistus on täitunud: tahtsin lapsena muusikat teha, mängida bändis ja olla bändiliidri rollis. Esinen koos ühe Eesti parima lauljaga. Mida muud võiksin ma veel tahta?” sedastab muusik Antti Kammiste (49).

Antti Kammiste: “Suudan inimesi naeratama panna.”

Ta on rahul, ent mitte resigneerunud. Paar suve tagasi kolis Antti ka oma lapsepõlvelinna Haapsallu, mille tänavasillutis mäletab mitmete tema isapoolsete esivanemate jalajälgi. Vanalinna ühel krundil on aga alles nii vanavanavanemate kui ka vanaisa ehitatud maja, millest viimast Antti nüüd endale sobilikumaks ehitab. Õigupoolest sai ta vähem kui poole majakesest säilitada, sest seinad olid läbi. Ja kuigi põhiliselt on ametis olnud ehitusmees, siis lööb muusik meelsasti ka ise käed külge. “Kuigi mulle õpetas töövõtteid isa, siis kui tahad, õpid ka ise väga ruttu mingid asjad selgeks. Kõik algab tahtmisest,” nendib Antti, kes enamuse oma lapsepõlvest veetis sama hoovi peal. “Mul on siin väga hea olla, mul on selle kohaga tugevad seosed,” nendib ta, meenutades, kuis vanaema juures olla oli mõnus nagu jumala seljataga. Krundi nurgas oli liivahunnik, kus sai liivakastimänge mängida ja vanaemaga koos oli alati hästi huvitav.

 

Mis sind varases eas veel mõjutas?

Kogu Haapsalu linn ja lossivaremed, kus mu vanaema suviti aeg-ajalt töötas, müües lossitorni pileteid. Käisin seal päevas nii mõnegi korra. Lossitornist avanev vaade pani huvi tundma ümbruskonna vastu. Minu isapoolne vanaema oli äärmiselt hea jutustaja, kes oskas igasugu asju väga hästi kirjeldada – mul jooksis kogu aeg justkui film silme ees. Tema jutustatud lood tekitasid huvi looduskatastroofide, laevahukkude jms, samuti Haapsalu ajaloo vastu, pannes mind uurima mitmesuguseid raamatuid. Loodusehuvi tuli ka vanematelt, sest me liikusime hästi palju ringi metsas ja mööda Eestit.

Meri ja selle ääres käimine on mulle olnud laadimise kohaks. Kord, nii 10–11aastasena, läksin kevadisel ajal Paralepa tee alguses oleva paadisilla peale, kus mehed üritasid kala püüda. Oma õnge mul ei olnud, aga tahtsin ka õngitseda. Läksin suvalise onkli juurde: “Anna, ma proovin korra!” Viskasin õnge pumpsti sisse ja järgmisel hetkel oli suur haug otsas. Sel ajal oli vist haugipüüdmise keeld, aga mehed arvasid, et nii suurt kala ei hakka tagasi laskma. Kuidagi jope allääre sees vinnasin selle koju. Järgmisel päeval sõitsime Paidesse, viisin selle oma teisele vanaisale kingituseks. Hiljem oli üksinda või koos sõpradega õngitsemas käimine suhteliselt tavaline asi.

“Mu unistus on täitunud: tahtsin lapsena muusikat teha, mängida bändis ja olla bändiliidri rollis. Esinen koos ühe Eesti parima lauljaga. Mida muud võiksin ma veel tahta?” sedastab muusik Antti Kammiste (49).
Antti Kammiste: “Suudan inimesi naeratama panna.”
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Antti Kammiste: “Suudan inimesi naeratama panna.”
NÜÜD TEISITI

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn