Kahe hiiglase, Argentina ja Brasiilia, vahel asetsev väikeriik Uruguay annab võimaluse kogeda Ladina-Ameerika tasakaalukat külge.

Uruguayd tundmata võiks eeldada, et ees ootavad banaanipuud, indiaanlased ja vürtsikas rahvusköök, ent need pole märksõnad, millega kirjeldada seda Lõuna-Ameerika riiki. Sedasama kinnitab naljatledes ka uruguaylaste lemmikbänd El Cuarteto de Nos laulusõnadega: “Ärge tehke nalja, me pole latiinod, üles kasvasin ma lõuna[poolses] Šveitsis.” Uruguay kaubamärkideks on hoopis kauboid, rantšod, grill-liha, imelised kalurikülad Atlandi ääres ja mate. Kahe hiiglase, Argentina ja Brasiilia, vahel asetsev väikeriik annab võimaluse kogeda Ladina-Ameerika tasakaalukat külge. Vaatamata oma tagasihoidlikule pindalale – Uruguay on Eestist vaid neli korda suurem, seevastu Argentina ligi kuuskümmend üks korda –, on spekter lai ja üllatab igal sammul: riigi lääneosas asuvad kuumaveeallikad ja idarannikul paradiisirannad igale maitsele. Pealinnas Montevideos käib kirev suurlinnamelu ja väikelinnu iseloomustab ehtladinaameerikalik õdusus. Maapiirkonnadades valitseb aga kohalike kauboide ehk gautšode elu. Väikeseks mereriigiks olemine ei ole ainus, mis Eestist saabunud külastajale kodu meenutaks. Esimest korda Montevideod väisates olin hämmingus, nähes La Rambla rannapromenaadi, sest tekkis äratundmisrõõm – justkui oleksin sattunud Piritale. Huvitaval kombel oli sealtsamast kiviga visata ka kontserdipaik, mis oleks nagu Tallinna laulukaare veidi pisem versioon. Topograafiliselt on tegemist pigem madala maaga – Uruguay kõrgeim punkt on 513 m merepinnast. Lisaks välistele sarnasustele ühendab eestlasi ja uruguaylasi ka tormiline ning keeruline ajalugu, mille tunnusteks on vallutused ja suurriikide kapriiside põhjustatud kannatused. Kuid tavaliselt ei ole sarnasused need, mis kutsuvad uut riiki avastama. Kahe hiiglase, Argentina ja Brasiilia, vahel asetsev väikeriik Uruguay annab võimaluse kogeda Ladina-Ameerika tasakaalukat külge. web hosting services top

Mereriik Uruguay

Anna Linda Tomp, foto: Pildipank123

Kahe hiiglase, Argentina ja Brasiilia, vahel asetsev väikeriik Uruguay annab võimaluse kogeda Ladina-Ameerika tasakaalukat külge.

Mereriik Uruguay

Uruguayd tundmata võiks eeldada, et ees ootavad banaanipuud, indiaanlased ja vürtsikas rahvusköök, ent need pole märksõnad, millega kirjeldada seda Lõuna-Ameerika riiki. Sedasama kinnitab naljatledes ka uruguaylaste lemmikbänd El Cuarteto de Nos laulusõnadega: “Ärge tehke nalja, me pole latiinod, üles kasvasin ma lõuna[poolses] Šveitsis.” Uruguay kaubamärkideks on hoopis kauboid, rantšod, grill-liha, imelised kalurikülad Atlandi ääres ja mate. Kahe hiiglase, Argentina ja Brasiilia, vahel asetsev väikeriik annab võimaluse kogeda Ladina-Ameerika tasakaalukat külge. Vaatamata oma tagasihoidlikule pindalale – Uruguay on Eestist vaid neli korda suurem, seevastu Argentina ligi kuuskümmend üks korda –, on spekter lai ja üllatab igal sammul: riigi lääneosas asuvad kuumaveeallikad ja idarannikul paradiisirannad igale maitsele. Pealinnas Montevideos käib kirev suurlinnamelu ja väikelinnu iseloomustab ehtladinaameerikalik õdusus. Maapiirkonnadades valitseb aga kohalike kauboide ehk gautšode elu.

Väikeseks mereriigiks olemine ei ole ainus, mis Eestist saabunud külastajale kodu meenutaks. Esimest korda Montevideod väisates olin hämmingus, nähes La Rambla rannapromenaadi, sest tekkis äratundmisrõõm – justkui oleksin sattunud Piritale. Huvitaval kombel oli sealtsamast kiviga visata ka kontserdipaik, mis oleks nagu Tallinna laulukaare veidi pisem versioon. Topograafiliselt on tegemist pigem madala maaga – Uruguay kõrgeim punkt on 513 m merepinnast. Lisaks välistele sarnasustele ühendab eestlasi ja uruguaylasi ka tormiline ning keeruline ajalugu, mille tunnusteks on vallutused ja suurriikide kapriiside põhjustatud kannatused. Kuid tavaliselt ei ole sarnasused need, mis kutsuvad uut riiki avastama.

Kahe hiiglase, Argentina ja Brasiilia, vahel asetsev väikeriik Uruguay annab võimaluse kogeda Ladina-Ameerika tasakaalukat külge.
Mereriik Uruguay
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Mereriik Uruguay
PUHKUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn