“Rahu, lihtsus, hoolivus,” on moedisainer Marilin Sikkali (38) ja tema ettevõtjast abikaasa Andrese (40) suvekodu märksõnad, mida ühiselt väärtustatakse.

Südamekujutisega savist autoritass värske kohviga pihu vahel, suundub Marilin mööda kaid mere poole. Libistab end kargesse vette, et kehale ja mõtetele päevaks erksust lisada, ning jalutab aegamisi tagasi, pooleteiseaastane Linda Mari nagu uudishimulik maadeavastaja käekõrval. Koos turnivad nad laugjalt kaid ääristavatel maakividel, millel looklevatelt põldmarjavartelt saab tagasiteel korjata tassi mustavaid mahlaseid marju. Hommikueineks jogurtisse või vitamiinideks pudrule. Marilin ei pelga nastikuid ega isegi rästikuid, kui nad juhtuvad vilksama mööda sooje rannakive nagu mustad siidjad köiejupid, peitudes kivide, kõrkjatüügaste ja põldmarjavarte vahele. “Kaid korrastades oleme lasknud kõrkjaid vähemaks võtta, seda ka mõttega, et nad siit ära koliksid,” vihjab Marilin rahulikult roomajatele, lastes samas põldmarjavartel taas vohada. Talle tundub, et eluks vajalik on siinsamas olemas: kalamehest supernaabrimehelt saab mitmesugust värsket kala, aiavilju ja marju. “Ma pole kahe nädala jooksul kordagi poodi jõudnud,” avaldab Marilin, kes maakodu mitme tuhande ruutmeetrisel lahesoppi kulgeval krundil kapsamaad rajada ei kavatse. “Ümberringi on metsikuid õunapuid. Kui tahan kooki või õunamoosi, toon õunu. Lisaks on põlluääred ja metsatukad põldmarju, mustikaid ja pohli paksult täis. Siin olles lähedki mõnusas mõttes laisaks, saadki olla, lugeda ja energiat koguda. Minul hetkel nii tšill veel ei ole, sest mul on üks väike putukas, kel on kasvamise, ronimise ja “ise-ise”-hoog sees.”   U-kuju ja pingevaba hall Sopilise kaldajoone ja oma paadisillaga krunt Läänemaal Pullapää poolsaarel, mida abikaasa Andres esmalt Marilinile piltidel esitles, ei tekitanud naises esialgu mingeid emotsioone. Veel viis aastat tagasi oli see umbselt võsas, läbi auklikku kangast meenutava padriku kumas kohati meri, aga küla nimi Nõmme tekitas huvi, kattudes nende Tallinna kodu omaga. “Seetõttu mõtlesin, et peaks ikka üle vaatama. Seos Nõmmega pani otsustama,” nendib Marilin, tunnistades, et oluline oli ka asupaiga Tallinna-lähedus, pealegi hakkas koht ise neile väga meeldima. “Esialgu käisime siin niisama sulistamas, telkimas, grillimas, võsa maha võtmas ja majaehituseks ettevalmistustöid tegemas. 2014. aasta mais alustati. Vundamenti kaevates ilmnes, et samas oli nõukaajal olnud Vene sõjaväe laskemoonaladu, mis õnneks ehmatavaid üllatusi ei pakkunud, kuigi kumbki meist hoidis hinge kinni. Detsembriks oli maja valmis. “Rahu, lihtsus, hoolivus,” on moedisainer Marilin Sikkali (38) ja tema ettevõtjast abikaasa Andrese (40) suvekodu märksõnad, mida ühiselt väärtustatakse. web hosting services top

Mõnusalt üheskoos

Tiina Lang, fotod: Merilin Kaustel-Lehemets

“Rahu, lihtsus, hoolivus,” on moedisainer Marilin Sikkali (38) ja tema ettevõtjast abikaasa Andrese (40) suvekodu märksõnad, mida ühiselt väärtustatakse.

Mõnusalt üheskoos

Südamekujutisega savist autoritass värske kohviga pihu vahel, suundub Marilin mööda kaid mere poole. Libistab end kargesse vette, et kehale ja mõtetele päevaks erksust lisada, ning jalutab aegamisi tagasi, pooleteiseaastane Linda Mari nagu uudishimulik maadeavastaja käekõrval. Koos turnivad nad laugjalt kaid ääristavatel maakividel, millel looklevatelt põldmarjavartelt saab tagasiteel korjata tassi mustavaid mahlaseid marju. Hommikueineks jogurtisse või vitamiinideks pudrule. Marilin ei pelga nastikuid ega isegi rästikuid, kui nad juhtuvad vilksama mööda sooje rannakive nagu mustad siidjad köiejupid, peitudes kivide, kõrkjatüügaste ja põldmarjavarte vahele. “Kaid korrastades oleme lasknud kõrkjaid vähemaks võtta, seda ka mõttega, et nad siit ära koliksid,” vihjab Marilin rahulikult roomajatele, lastes samas põldmarjavartel taas vohada.

Talle tundub, et eluks vajalik on siinsamas olemas: kalamehest supernaabrimehelt saab mitmesugust värsket kala, aiavilju ja marju. “Ma pole kahe nädala jooksul kordagi poodi jõudnud,” avaldab Marilin, kes maakodu mitme tuhande ruutmeetrisel lahesoppi kulgeval krundil kapsamaad rajada ei kavatse. “Ümberringi on metsikuid õunapuid. Kui tahan kooki või õunamoosi, toon õunu. Lisaks on põlluääred ja metsatukad põldmarju, mustikaid ja pohli paksult täis. Siin olles lähedki mõnusas mõttes laisaks, saadki olla, lugeda ja energiat koguda. Minul hetkel nii tšill veel ei ole, sest mul on üks väike putukas, kel on kasvamise, ronimise ja “ise-ise”-hoog sees.”

 

U-kuju ja pingevaba hall

Sopilise kaldajoone ja oma paadisillaga krunt Läänemaal Pullapää poolsaarel, mida abikaasa Andres esmalt Marilinile piltidel esitles, ei tekitanud naises esialgu mingeid emotsioone. Veel viis aastat tagasi oli see umbselt võsas, läbi auklikku kangast meenutava padriku kumas kohati meri, aga küla nimi Nõmme tekitas huvi, kattudes nende Tallinna kodu omaga. “Seetõttu mõtlesin, et peaks ikka üle vaatama. Seos Nõmmega pani otsustama,” nendib Marilin, tunnistades, et oluline oli ka asupaiga Tallinna-lähedus, pealegi hakkas koht ise neile väga meeldima.

“Esialgu käisime siin niisama sulistamas, telkimas, grillimas, võsa maha võtmas ja majaehituseks ettevalmistustöid tegemas. 2014. aasta mais alustati. Vundamenti kaevates ilmnes, et samas oli nõukaajal olnud Vene sõjaväe laskemoonaladu, mis õnneks ehmatavaid üllatusi ei pakkunud, kuigi kumbki meist hoidis hinge kinni. Detsembriks oli maja valmis.

“Rahu, lihtsus, hoolivus,” on moedisainer Marilin Sikkali (38) ja tema ettevõtjast abikaasa Andrese (40) suvekodu märksõnad, mida ühiselt väärtustatakse.
Mõnusalt üheskoos
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Mõnusalt üheskoos
KÜLAS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn