Kui kokku saavad pühad sanskritikeelsed mantrad, kaunid meloodiad ja laulmise vägi, olgu üksinda olles või grupis, rahuned argisaginast ja negatiivsetest emotsioonidest.

“Vaimsetes traditsioonides juhitakse mantrate abil meelt või avardatakse inimese ajupotentsiaali, sest tõsi on, et me kõik kasutame sellest potentsiaalist väga väikest osa. Mantrat võib pidada justkui sillaks meie praeguste teadmiste ja teadvuse ning kõrgema teadvuse ja ajupotentsiaali vahel,” selgitab Isvara Joogakooli õpetaja Karolin Tsarski. Lisaks võib mantrat vaadelda kui n-ö tööriista. Paljudel on raske vaikselt istuda ja mediteerida või kasvõi lihtsalt lõõgastuda. Mõttelasu ja erinevad emotsioonid viivad pidevalt tähelepanu eemale. Mantra laulmise või lausumise ajal on aga raske millelegi muule samal ajal mõelda, mistõttu on see heaks abiliseks, et keha lõdvestada, igapäevaseid mõtteid vaigistada ja enda sees toimuvat jälgida. Olgu selleks siis rahu ja õnnetunde kogemine või vastupidi, mõni häiriv emotsioon, mis on pikka aega varjul olnud – näiteks hirm või kurbus. Seetõttu tasub oma meelega pidevalt tegeleda ja ennast sügavamalt tundma õppida. Maailmakuulsa ameerika mantramuusiku Snatam Kauri sõnul on mantratel ka raviv toime – seda läbi sõnade tähenduse, rütmi, helikeele ja nende koostoimel tekkiva vibratsiooni. Ta tõi näiteks mõnda aega tagasi saadud kirja ühelt naiselt, kelle abikaasa oli käinud Iraagi sõjas. “Mees oli läbi elanud palju traumasid. Ta ei suutnud enam nutta ega ka juhtunud asjadest rääkida,” kirjeldas Snatam Kaur: “See kestis nii mitu aastat. Naisel oli mehe pärast juba suur mure. Neil juhtus kodus olema aga üks plaat mantratega, kus peal oli ka laul “Ra Ma Da Sa”. Kui mees seda ükspäev kuulis, hakkasid tal järsku pisarad voolama. Tervenemine algas.” Kui kokku saavad pühad sanskritikeelsed mantrad, kaunid meloodiad ja laulmise vägi, olgu üksinda olles või grupis, rahuned argisaginast ja negatiivsetest emotsioonidest. web hosting services top

Mantrad, meele suunanäitajad

Signe Sillasoo, foto: erakogu

Kui kokku saavad pühad sanskritikeelsed mantrad, kaunid meloodiad ja laulmise vägi, olgu üksinda olles või grupis, rahuned argisaginast ja negatiivsetest emotsioonidest.

Mantrad, meele suunanäitajad

“Vaimsetes traditsioonides juhitakse mantrate abil meelt või avardatakse inimese ajupotentsiaali, sest tõsi on, et me kõik kasutame sellest potentsiaalist väga väikest osa. Mantrat võib pidada justkui sillaks meie praeguste teadmiste ja teadvuse ning kõrgema teadvuse ja ajupotentsiaali vahel,” selgitab Isvara Joogakooli õpetaja Karolin Tsarski.

Lisaks võib mantrat vaadelda kui n-ö tööriista. Paljudel on raske vaikselt istuda ja mediteerida või kasvõi lihtsalt lõõgastuda. Mõttelasu ja erinevad emotsioonid viivad pidevalt tähelepanu eemale. Mantra laulmise või lausumise ajal on aga raske millelegi muule samal ajal mõelda, mistõttu on see heaks abiliseks, et keha lõdvestada, igapäevaseid mõtteid vaigistada ja enda sees toimuvat jälgida. Olgu selleks siis rahu ja õnnetunde kogemine või vastupidi, mõni häiriv emotsioon, mis on pikka aega varjul olnud – näiteks hirm või kurbus. Seetõttu tasub oma meelega pidevalt tegeleda ja ennast sügavamalt tundma õppida.

Maailmakuulsa ameerika mantramuusiku Snatam Kauri sõnul on mantratel ka raviv toime – seda läbi sõnade tähenduse, rütmi, helikeele ja nende koostoimel tekkiva vibratsiooni. Ta tõi näiteks mõnda aega tagasi saadud kirja ühelt naiselt, kelle abikaasa oli käinud Iraagi sõjas. “Mees oli läbi elanud palju traumasid. Ta ei suutnud enam nutta ega ka juhtunud asjadest rääkida,” kirjeldas Snatam Kaur: “See kestis nii mitu aastat. Naisel oli mehe pärast juba suur mure. Neil juhtus kodus olema aga üks plaat mantratega, kus peal oli ka laul “Ra Ma Da Sa”. Kui mees seda ükspäev kuulis, hakkasid tal järsku pisarad voolama. Tervenemine algas.”

Kui kokku saavad pühad sanskritikeelsed mantrad, kaunid meloodiad ja laulmise vägi, olgu üksinda olles või grupis, rahuned argisaginast ja negatiivsetest emotsioonidest.
Mantrad, meele suunanäitajad
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Mantrad, meele suunanäitajad
HEAOLU

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn