“Tee on ülim vaimne ja meditsiiniline vahend, mis aitab meil muuta oma elu võimalikult täiuslikuks ja täisväärtuslikuks,” väitis zen-munk Eisai Jaapani vanimas teeraamatus “Kissa Yōjōki”. “Roheline matcha-tee on surematuse eliksiir.”

Jaapani teekasvatus on väga pikkade traditsioonidega. 805. aastal saabus budistlik munk Saicho pärast õpinguid Hiinas tagasi koju Jaapanisse, kaasas noored teepõõsad. 1191. aastal tõi kuulus zen-munk Eisai teepuuseemned Hiinast Kyotosse ja neist sai alguse teekasvatus Ujis. Zen-budistidest mungad leidsid, et lisaks paljudele meditsiinilistele aspektidele aitab matcha-tee hoida meele selgena, keha virgena ja muudab enesetunde heaks. Nüüd kasvatatakse ja toodetakse Jaapanis teed pea kõikjal, välja arvatud kõige põhjapoolsemal Hokkaido saarel ja metropolis Osakas. Kõige suurem Jaapani rohelise tee tootja on Shizuoka prefektuur, kus asub ligi 40% Jaapani teeistandustest, see on ka juhtiv sencha-tee tootja. Shizuoka ja Uji Kyoto prefektuuris asuvad enim tuntud teetootmise piirkonnad Jaapanis. Uji Kyoto on teada kui luksusteede gyokuro ja matcha tootja, samuti peetakse Ujit Jaapani rohelise tee sünnihälliks. Kuna meil oli olnud juba aastaid sügav huvi Jaapani teekultuuri ja traditsioonide vastu, siis tahtsime tutvuda ka Jaapani teekasvatajatega. Vaadata, kuidas toimub tootmine ning kas saaks ka tervislikku ja suurepärast jooki Eesti inimestega jagada. Küllakutse saamine perekond Yasui teetehasesse ja -istandusse nõudis veidi aega ja kannatust. Kutse saabus alles pärast viiendat kirja, kui olime teada andnud, et külastame seekord siis teist Uji piirkonnas asuvat tehast. “Tee on ülim vaimne ja meditsiiniline vahend, mis aitab meil muuta oma elu võimalikult täiuslikuks ja täisväärtuslikuks,” väitis zen-munk Eisai Jaapani vanimas teeraamatus “Kissa Yōjōki”. “Roheline matcha-tee on surematuse eliksiir.” web hosting services top

Tervisejoogist Jaapanis

Marit Raag, foto: Pildipank123


“Tee on ülim vaimne ja meditsiiniline vahend, mis aitab meil muuta oma elu võimalikult täiuslikuks ja täisväärtuslikuks,” väitis zen-munk Eisai Jaapani vanimas teeraamatus “Kissa Yōjōki”.
“Roheline matcha-tee on surematuse eliksiir.”

Tervisejoogist Jaapanis

Jaapani teekasvatus on väga pikkade traditsioonidega. 805. aastal saabus budistlik munk Saicho pärast õpinguid Hiinas tagasi koju Jaapanisse, kaasas noored teepõõsad. 1191. aastal tõi kuulus zen-munk Eisai teepuuseemned Hiinast Kyotosse ja neist sai alguse teekasvatus Ujis. Zen-budistidest mungad leidsid, et lisaks paljudele meditsiinilistele aspektidele aitab matcha-tee hoida meele selgena, keha virgena ja muudab enesetunde heaks.

Nüüd kasvatatakse ja toodetakse Jaapanis teed pea kõikjal, välja arvatud kõige põhjapoolsemal Hokkaido saarel ja metropolis Osakas. Kõige suurem Jaapani rohelise tee tootja on Shizuoka prefektuur, kus asub ligi 40% Jaapani teeistandustest, see on ka juhtiv sencha-tee tootja. Shizuoka ja Uji Kyoto prefektuuris asuvad enim tuntud teetootmise piirkonnad Jaapanis. Uji Kyoto on teada kui luksusteede gyokuro ja matcha tootja, samuti peetakse Ujit Jaapani rohelise tee sünnihälliks.

Kuna meil oli olnud juba aastaid sügav huvi Jaapani teekultuuri ja traditsioonide vastu, siis tahtsime tutvuda ka Jaapani teekasvatajatega. Vaadata, kuidas toimub tootmine ning kas saaks ka tervislikku ja suurepärast jooki Eesti inimestega jagada.

Küllakutse saamine perekond Yasui teetehasesse ja -istandusse nõudis veidi aega ja kannatust. Kutse saabus alles pärast viiendat kirja, kui olime teada andnud, et külastame seekord siis teist Uji piirkonnas asuvat tehast.

“Tee on ülim vaimne ja meditsiiniline vahend, mis aitab meil muuta oma elu võimalikult täiuslikuks ja täisväärtuslikuks,” väitis zen-munk Eisai Jaapani vanimas teeraamatus “Kissa Yōjōki”. “Roheline matcha-tee on surematuse eliksiir.”
Tervisejoogist Jaapanis
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Tervisejoogist Jaapanis
MAAILM

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn