Sõltuvussuhe, mida esineb sageli, ei küsi vanust ega haridust. Ja kuigi selle juured ulatuvad lapsepõlve, on võimalik sellest terveneda.

“Nii tore naine ja talub sellist meest!?” “Mu vanaema oli maailma parim inimene, aga vanaisa kahjuks alkohoolik.” Tuttavad laused, kas pole? Miks ägedad tublid naised on suhtes türannide, vägivallatsejate ja maniakkidega? Sest nende lapsepõlves tuli armastus ära teenida ja nad jätkavad seda mustrit ka täiskasvanuna. Tüdrukuid kasvatati tublideks, nad olid midagi väärt vaid korralike, usinate, püüdlikena. Paradoksaalsel kombel polnud need kolm omadust iial piisavad ning nad pingutasid üha enam – enda vajaduste märkamise unustasid aga seejuures täiesti. Täiskasvanuks saades jada jätkub. Nad valivad partneri, kelle heaks saab pingutada, ning loodavad endiselt, et kui piisavalt pingutavad, on nad armastust  väärt. Kuid seda ei juhtu kunagi. Isegi ema pole endiselt rahul – õiendab, õpetab ja korraldab. Kõik algab enda armastamisest Kui naine on harjunud teistele elama, siis piisava hulga vaba aja tekkides ei hakka ta seda enda huvides kasutama. Endale elades kohtuksid iseendaga: tühjusega, mis on su sees, kuna lapsepõlves ei saanud piisavalt hoolimist ja armastust. Selle valuga. Hirmuga üksinduse ees. Tundega, et keegi ei vaja ega armasta sind. Nii valib naine alateadlikult võimaluse täita oma elu draamade, tegevuse ja asjaajamistega. Maarika lapsepõlv oli n-ö normaalne, vanemad tegid tublilt tööd, pere majanduslik järg oli hea. Vennaga sai ta hästi läbi, ilusad olid ka suved vanaema juures. Vanematega oli side pinnapealsem, neil oli tööga tegemist. Isa armastas naisi jahtida ja nii mõnigi kord oli kodus sellest suurem skandaal. Ema surus hambad risti ning pürgis sõltumatusele isast.   Sõltuvussuhe, mida esineb sageli, ei küsi vanust ega haridust. Ja kuigi selle juured ulatuvad lapsepõlve, on võimalik sellest terveneda. web hosting services top

Armastust jagub seda teenimata

Madli Zobel, foto: Pildipank123

Sõltuvussuhe, mida esineb sageli, ei küsi vanust ega haridust. Ja kuigi selle juured ulatuvad lapsepõlve, on võimalik sellest terveneda.

Armastust jagub seda teenimata

“Nii tore naine ja talub sellist meest!?” “Mu vanaema oli maailma parim inimene, aga vanaisa kahjuks alkohoolik.” Tuttavad laused, kas pole? Miks ägedad tublid naised on suhtes türannide, vägivallatsejate ja maniakkidega? Sest nende lapsepõlves tuli armastus ära teenida ja nad jätkavad seda mustrit ka täiskasvanuna.
Tüdrukuid kasvatati tublideks, nad olid midagi väärt vaid korralike, usinate, püüdlikena. Paradoksaalsel kombel polnud need kolm omadust iial piisavad ning nad pingutasid üha enam – enda vajaduste märkamise unustasid aga seejuures täiesti. Täiskasvanuks saades jada jätkub. Nad valivad partneri, kelle heaks saab pingutada, ning loodavad endiselt, et kui piisavalt pingutavad, on nad armastust  väärt. Kuid seda ei juhtu kunagi. Isegi ema pole endiselt rahul – õiendab, õpetab ja korraldab.

Kõik algab enda armastamisest
Kui naine on harjunud teistele elama, siis piisava hulga vaba aja tekkides ei hakka ta seda enda huvides kasutama. Endale elades kohtuksid iseendaga: tühjusega, mis on su sees, kuna lapsepõlves ei saanud piisavalt hoolimist ja armastust. Selle valuga. Hirmuga üksinduse ees. Tundega, et keegi ei vaja ega armasta sind. Nii valib naine alateadlikult võimaluse täita oma elu draamade, tegevuse ja asjaajamistega. Maarika lapsepõlv oli n-ö normaalne, vanemad tegid tublilt tööd, pere majanduslik järg oli hea. Vennaga sai ta hästi läbi, ilusad olid ka suved vanaema juures. Vanematega oli side pinnapealsem, neil oli tööga tegemist. Isa armastas naisi jahtida ja nii mõnigi kord oli kodus sellest suurem skandaal.
Ema surus hambad risti ning pürgis sõltumatusele isast.

 

Sõltuvussuhe, mida esineb sageli, ei küsi vanust ega haridust. Ja kuigi selle juured ulatuvad lapsepõlve, on võimalik sellest terveneda.
Armastust jagub seda teenimata
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Armastust jagub seda teenimata
HINGENÕU

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn