“Kõik vastused leiad enda seest. Lihtsalt ole nii tubli, hakka ennast uurima ja otsima,” leiab NUKU teatri näitleja Laura Nõlvak (36), ennetades kartust, et millalgi võib olla liiga hilja.

Ühel hetkel on see möödapääsmatu. Vajadus oma tõelise minaga silmitsi seista. Küsimusi esitada ja vastuseid leida. Kõigele sellele, mis on iseendas tiksunud järjepidevalt nagu vana seinakell toanurgas, millega harjunult pole kombeks seda enam tähele panna. Võib ka oma elu nii elada, et ennast ei märkagi, sest kõik teised on justkui olulisemad ja tähtsamad, aga kui see tundmusehetk – kes mina olen – kätte jõuab, pole enam asu. Nii püüabki Laura iseendasse vaadata ja ennast leida. “Mind huvitab see praegusel eluperioodil väga,” nendib ta mõtlikult, tunnistades, et kuigi ta horoskoope üldiselt ei usu, siis ahviaastal sündinuna jäi talle silma üks lause tädi kingitud kalendrist, et praegune ahviaasta on tema õppimise aasta. “Tunnen ka, et õpin. Elus on mingi saladus, midagi veel. Ja minu olemasolul peab mingisugune suurem põhjus olema. Mul on vaja teada, mis asja ma siin ilmas ajan, mis on minu õige tee ja kuidas seda ideaalselt käia.” Muidugi peab Laura oma lapsi, kuueaastast Ruubertit ja kolmeaastast Gertrudi, üheks põhjuseks ja parimaks, mida ta seni elus teinud on. “Nemad on mulle ka selleks, et ma õpiksin iseennast tundma. Olen otsingurajal.”   Tegele unistustega iga päev Võib-olla algas eneseotsing ka rahutusest ja painajalikust muretsemisest, mis on justkui vältimatu pärandina Laurat saatnud ja teda kurnanud. Ta teab, et oma hinge hööveldajatest saab teadlikuks neid märgates ja endale teadvustades. Sestap on ta jõudnud tõdemuseni, et hinges peaks olema kogu aeg rahu, ükskõik, mida teed. “Isegi kui on mingi probleem lahendada, ei tohiks selle sisse mattuda, vaid võtta seda kui praegust ülesannet, mis leiab oma lahenduse,” nendib ta, pidamata õigeks eluviisi, kus “me kohutavalt muretseme või kannatame.” Laura arvates võiks elu iga hetk olla nauditav või ilus. “Ma püüdlen selle poole ja tahaksin leida seda seisundit, et ma iga hetke naudiksin.” Esmajoones just seepärast, et ta on ise suur muretseja. “Muretsen oma laste pärast, tahan neile kõike ette ära teha. Kui laps ikka ütleb, et tal ei ole kõht tühi või külm, siis järelikult ei ole,” veenab ta iseennast, teadvustades endale, et tuleb leida tasakaal. “Kõik vastused leiad enda seest. Lihtsalt ole nii tubli, hakka ennast uurima ja otsima,” leiab NUKU teatri näitleja Laura Nõlvak (36), ennetades kartust, et millalgi võib olla liiga hilja. web hosting services top

Saladuse otsinguil

Tiina Lang, fotod: Annika Pihlak

“Kõik vastused leiad enda seest. Lihtsalt ole nii tubli, hakka ennast uurima ja otsima,” leiab NUKU teatri näitleja Laura Nõlvak (36), ennetades kartust, et millalgi võib olla liiga hilja.

Saladuse otsinguil

Ühel hetkel on see möödapääsmatu. Vajadus oma tõelise minaga silmitsi seista. Küsimusi esitada ja vastuseid leida. Kõigele sellele, mis on iseendas tiksunud järjepidevalt nagu vana seinakell toanurgas, millega harjunult pole kombeks seda enam tähele panna. Võib ka oma elu nii elada, et ennast ei märkagi, sest kõik teised on justkui olulisemad ja tähtsamad, aga kui see tundmusehetk – kes mina olen – kätte jõuab, pole enam asu. Nii püüabki Laura iseendasse vaadata ja ennast leida.

“Mind huvitab see praegusel eluperioodil väga,” nendib ta mõtlikult, tunnistades, et kuigi ta horoskoope üldiselt ei usu, siis ahviaastal sündinuna jäi talle silma üks lause tädi kingitud kalendrist, et praegune ahviaasta on tema õppimise aasta. “Tunnen ka, et õpin. Elus on mingi saladus, midagi veel. Ja minu olemasolul peab mingisugune suurem põhjus olema. Mul on vaja teada, mis asja ma siin ilmas ajan, mis on minu õige tee ja kuidas seda ideaalselt käia.” Muidugi peab Laura oma lapsi, kuueaastast Ruubertit ja kolmeaastast Gertrudi, üheks põhjuseks ja parimaks, mida ta seni elus teinud on. “Nemad on mulle ka selleks, et ma õpiksin iseennast tundma. Olen otsingurajal.”

 

Tegele unistustega iga päev

Võib-olla algas eneseotsing ka rahutusest ja painajalikust muretsemisest, mis on justkui vältimatu pärandina Laurat saatnud ja teda kurnanud. Ta teab, et oma hinge hööveldajatest saab teadlikuks neid märgates ja endale teadvustades. Sestap on ta jõudnud tõdemuseni, et hinges peaks olema kogu aeg rahu, ükskõik, mida teed. “Isegi kui on mingi probleem lahendada, ei tohiks selle sisse mattuda, vaid võtta seda kui praegust ülesannet, mis leiab oma lahenduse,” nendib ta, pidamata õigeks eluviisi, kus “me kohutavalt muretseme või kannatame.” Laura arvates võiks elu iga hetk olla nauditav või ilus. “Ma püüdlen selle poole ja tahaksin leida seda seisundit, et ma iga hetke naudiksin.” Esmajoones just seepärast, et ta on ise suur muretseja. “Muretsen oma laste pärast, tahan neile kõike ette ära teha. Kui laps ikka ütleb, et tal ei ole kõht tühi või külm, siis järelikult ei ole,” veenab ta iseennast, teadvustades endale, et tuleb leida tasakaal.

“Kõik vastused leiad enda seest. Lihtsalt ole nii tubli, hakka ennast uurima ja otsima,” leiab NUKU teatri näitleja Laura Nõlvak (36), ennetades kartust, et millalgi võib olla liiga hilja.
Saladuse otsinguil
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Saladuse otsinguil
ISIKSUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn