Keeruline otsus võib olla õigem ja helgem kui arvata oskaks, kogesid NUKU teatri näitleja Taavi Tõnisson (37) ja tema Eesti Lastekirjanduse Keskuses töötav abikaasa Katrin (35), kui nad korterist majja ja linnast maale kolisid.

Klaasitud kaarjas talveaias või avaras elutoas diivanil istudes, kuhu peegelduvad apelsinilõiku meenutava päikese loojanguvärvid, võivad Katrin ja Taavi mõtetes tänada iseennast. Suutlikkuse eest lahti lasta end oma eelmisest kodust Tallinnas Pelgulinnas ja unelmaist, kus neil oli kavatsus elada kogu oma elu. “Leidsime, et lõpuks on see neli seina. Kodu on seal, kus on pere. Siis hakkas kerge,” tunnistab Taavi, sest varem oli neid saatnud tunne: kodu on midagi, mis on igavesti. “Saime aru, et see on midagi muud – võid küll kodusid vahetada, katsetada, proovida ja teada saada. Olime varem mõelnud, et kunagi tahaks linnast välja kolida, aga nüüd tuli see tunduvalt varem,” täpsustab Katrin. “Kõik algas katuseremondist,” avaldab söekalt Mia, Katrini ja Taavi üheksa-aastane tütar perekondlikus kohvilauas. Aasta noorem poeg Mihkel täiendab: “Emme-issi ei rääkinud meile alguses, et kodu vahetame, aga mina nägin, et nad vaatasid maju. Ütlesin Miale, et me hakkame vist varsti kolima. Aga Mia ütles: “Ei, ei.” “Ma ei tahtnud sellest isegi mõtelda,” teatab tüdruk kergelt pead raputades. Tal olid juba oma sõbrannad, kes pole küll kuskile kadunud, aga tore oli kellegagi neist vahel koos kooli minna. Ent eelmise aasta oktoobri alguses panid Tõnissonid oma Tallinna kodu saja-aastases majas müüki. “Tahtsime koos naabritega pärast seda, kui olime arendajalt n-ö mööda pükse saanud, maja korda teha, aga ühel hetkel tundus, et peame panustama millessegi, mille tulevik ei ole kindel.”   Pole hetkekski kahetsenud Jõudnud endas otsusele, käis kõik juba tavatult kähku – napi kolme kuuga – justkui osavas mängus, kus pall enne ühe löögi tabamust siiski auku langemise eel veel selle ümber keerleb. “Tundsime: just see maja Aruküla lähedal on meie kodu, aga teised ostjad jõudsid ette. Neil aga tekkis pangas probleeme,” jutustab Taavi, olles rõõmus, et võimalus neile nagu deus ex machina kaela langes ja nad juba detsembris sinna kolida võisid. Seda enam, et elamine olnuks nagu nende soove ja vajadusi arvestades ehitatudki, sobides suuruselt, ruumide jaotuselt, sisekujunduselt... Keeruline otsus võib olla õigem ja helgem kui arvata oskaks, kogesid NUKU teatri näitleja Taavi Tõnisson (37) ja tema Eesti Lastekirjanduse Keskuses töötav abikaasa Katrin (35), kui nad korterist majja ja linnast maale kolisid. web hosting services top

Mõnus: oleme kodus!

Tiina Lang, fotod: Kalev Lilleorg

Keeruline otsus võib olla õigem ja helgem kui arvata oskaks, kogesid NUKU teatri näitleja Taavi Tõnisson (37) ja tema Eesti Lastekirjanduse Keskuses töötav abikaasa Katrin (35), kui nad korterist majja ja linnast maale kolisid.

Mõnus: oleme kodus!

Klaasitud kaarjas talveaias või avaras elutoas diivanil istudes, kuhu peegelduvad apelsinilõiku meenutava päikese loojanguvärvid, võivad Katrin ja Taavi mõtetes tänada iseennast. Suutlikkuse eest lahti lasta end oma eelmisest kodust Tallinnas Pelgulinnas ja unelmaist, kus neil oli kavatsus elada kogu oma elu. “Leidsime, et lõpuks on see neli seina. Kodu on seal, kus on pere. Siis hakkas kerge,” tunnistab Taavi, sest varem oli neid saatnud tunne: kodu on midagi, mis on igavesti. “Saime aru, et see on midagi muud – võid küll kodusid vahetada, katsetada, proovida ja teada saada. Olime varem mõelnud, et kunagi tahaks linnast välja kolida, aga nüüd tuli see tunduvalt varem,” täpsustab Katrin.

“Kõik algas katuseremondist,” avaldab söekalt Mia, Katrini ja Taavi üheksa-aastane tütar perekondlikus kohvilauas. Aasta noorem poeg Mihkel täiendab: “Emme-issi ei rääkinud meile alguses, et kodu vahetame, aga mina nägin, et nad vaatasid maju. Ütlesin Miale, et me hakkame vist varsti kolima. Aga Mia ütles: “Ei, ei.”

“Ma ei tahtnud sellest isegi mõtelda,” teatab tüdruk kergelt pead raputades. Tal olid juba oma sõbrannad, kes pole küll kuskile kadunud, aga tore oli kellegagi neist vahel koos kooli minna. Ent eelmise aasta oktoobri alguses panid Tõnissonid oma Tallinna kodu saja-aastases majas müüki. “Tahtsime koos naabritega pärast seda, kui olime arendajalt n-ö mööda pükse saanud, maja korda teha, aga ühel hetkel tundus, et peame panustama millessegi, mille tulevik ei ole kindel.”

 

Pole hetkekski kahetsenud

Jõudnud endas otsusele, käis kõik juba tavatult kähku – napi kolme kuuga – justkui osavas mängus, kus pall enne ühe löögi tabamust siiski auku langemise eel veel selle ümber keerleb. “Tundsime: just see maja Aruküla lähedal on meie kodu, aga teised ostjad jõudsid ette. Neil aga tekkis pangas probleeme,” jutustab Taavi, olles rõõmus, et võimalus neile nagu deus ex machina kaela langes ja nad juba detsembris sinna kolida võisid. Seda enam, et elamine olnuks nagu nende soove ja vajadusi arvestades ehitatudki, sobides suuruselt, ruumide jaotuselt, sisekujunduselt...

Keeruline otsus võib olla õigem ja helgem kui arvata oskaks, kogesid NUKU teatri näitleja Taavi Tõnisson (37) ja tema Eesti Lastekirjanduse Keskuses töötav abikaasa Katrin (35), kui nad korterist majja ja linnast maale kolisid.
Mõnus: oleme kodus!
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Mõnus: oleme kodus!
KÜLAS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn