Luksemburg, Belgia ja Saksamaa on see kolmnurk, mille linnade vahet muusikaõpetajast koorijuht Anneli Aken (48) juba aastaid vurab, et eesti lapsi laulma õpetada, auto täis pille ja noote.

Augustiöise Haapsalu lossipargi sumeduses, millele lisas salapära suure taldrikuna pilvede vahelt välja lipsav kuu, tänati lõppenud Valge Daami etenduse osalisi ja korraldajaid ning muuhulgas teatati publikule: “Anneli Aken kolib Luksemburgi.” “Ahah, ka tema,” tõdes nii mõnigi terava kurbusesööstuga, kes teda Haapsalu kultuuri- ja muusikaelus osalejana teadis, justkui tähendanuks sõnum kodulinna hüljatust ja sealse tegevuse lõpetatust. “Kolib oma mehe juurde,” võis kuulda sosinat publikus teadjate suust. Oli 2007. aasta suve lõpp. Ent Anneli nimi ei kadunud Valge Daami etendustega seotud plakatitelt ja teda ennastki näeb Haapsalus nii tihti, kui tema töised tegemised Luksemburgis ja mujal selleks võimaluse annavad. “Ma ei ole Haapsalust ära läinudki,” leiab ta ise, olles teadlik, et iga omal alal pühendunu, milleks temal on muusika, teater ja (kultuuri)sündmuste korraldus, kujundab ja mõjutab väikelinna elu üksjagu. Ega Anneli kohe oma mehega, kes Euroopa institutsiooni tööle valiti, kaasa läinudki. Asju pakkis ta aasta hiljem, sest Läänemaal oli nii palju tegemisi, mida ei saanud pooleli jätta. “Pealegi olin ma öelnud, et ei lähe kunagi elama saksa- ega prantsuskeelsele maale, aga ilmselt vajasin ma oma ellu pausi,” nendib ta üheksa aastat hiljem. Olles toona oma teise tütre Sophie ootel, oli Annelil endiselt käsil Valge Daami projekt, ta juhendas mitmeid noorte näiteringe ja korraldas nädalalõppudel erinevatele firmadele meelelahutusüritusi. “Me praktiliselt abikaasaga ei kohtunudki, sest enne Luksemburgi töötas tema Tallinnas ja mina kas Haapsalus või kus iganes,” meenutab Anneli, kelle hoo karussellil katkestas mõneks ajaks 2007. aasta septembris Sophie. “Tema sündis juba Luksemburgis, kuhu ma olin kuu varem kolinud. Mõtlesin olla kodune mitu aastat, aga juba 2008. aasta veebruaris, Eesti Vabariigi sünnipäevapeol Luksemburgi Eesti Seltsis, tulid mu juurde kaks lapsevanemat jutuga, et neil oleks hädasti vaja kedagi, kes lastega laulaks.” Võttes veel natuke hoogu, alustas Anneli 2009. aasta märtsis Luksemburgis laste lauluringiga. Samal ajal tegeles ta edasi ka Valge Daami projektiga. Nüüd on Anneli juhendada Luksemburgis ja Brüsselis laste lauluringid eelkoolirühmast põhikooliealisteni, lisaks on ta aidanud korraldada lasteüritusi Frankfurdis ja Strasbourgis. Luksemburgis juhatab ta naisansamblit ja on Euroopa Eestlaste Segakoori projektijuht. Lisaks tuleb tal selgeks õpetada mudilas-, laste- ja noortekooridele laulupeolaulud. Kõigele lisaks on tal veel erinevad laulutunnid. “Tegevusetuse üle ma ei kurda,” nendib Anneli, kes vahelduseks dirigeerimisele ja õpetamisele tantsib rahvatantsu.   Luksemburg, Belgia ja Saksamaa on see kolmnurk, mille linnade vahet muusikaõpetajast koorijuht Anneli Aken (48) juba aastaid vurab, et eesti lapsi laulma õpetada, auto täis pille ja noote. web hosting services top

Lauluõpetajast moosekant

Tiina Lang, fotod: erakogu

Luksemburg, Belgia ja Saksamaa on see kolmnurk, mille linnade vahet muusikaõpetajast koorijuht Anneli Aken (48) juba aastaid vurab, et eesti lapsi laulma õpetada, auto täis pille ja noote.

Lauluõpetajast moosekant

Augustiöise Haapsalu lossipargi sumeduses, millele lisas salapära suure taldrikuna pilvede vahelt välja lipsav kuu, tänati lõppenud Valge Daami etenduse osalisi ja korraldajaid ning muuhulgas teatati publikule: “Anneli Aken kolib Luksemburgi.” “Ahah, ka tema,” tõdes nii mõnigi terava kurbusesööstuga, kes teda Haapsalu kultuuri- ja muusikaelus osalejana teadis, justkui tähendanuks sõnum kodulinna hüljatust ja sealse tegevuse lõpetatust. “Kolib oma mehe juurde,” võis kuulda sosinat publikus teadjate suust. Oli 2007. aasta suve lõpp. Ent Anneli nimi ei kadunud Valge Daami etendustega seotud plakatitelt ja teda ennastki näeb Haapsalus nii tihti, kui tema töised tegemised Luksemburgis ja mujal selleks võimaluse annavad. “Ma ei ole Haapsalust ära läinudki,” leiab ta ise, olles teadlik, et iga omal alal pühendunu, milleks temal on muusika, teater ja (kultuuri)sündmuste korraldus, kujundab ja mõjutab väikelinna elu üksjagu.

Ega Anneli kohe oma mehega, kes Euroopa institutsiooni tööle valiti, kaasa läinudki. Asju pakkis ta aasta hiljem, sest Läänemaal oli nii palju tegemisi, mida ei saanud pooleli jätta. “Pealegi olin ma öelnud, et ei lähe kunagi elama saksa- ega prantsuskeelsele maale, aga ilmselt vajasin ma oma ellu pausi,” nendib ta üheksa aastat hiljem. Olles toona oma teise tütre Sophie ootel, oli Annelil endiselt käsil Valge Daami projekt, ta juhendas mitmeid noorte näiteringe ja korraldas nädalalõppudel erinevatele firmadele meelelahutusüritusi. “Me praktiliselt abikaasaga ei kohtunudki, sest enne Luksemburgi töötas tema Tallinnas ja mina kas Haapsalus või kus iganes,” meenutab Anneli, kelle hoo karussellil katkestas mõneks ajaks 2007. aasta septembris Sophie. “Tema sündis juba Luksemburgis, kuhu ma olin kuu varem kolinud. Mõtlesin olla kodune mitu aastat, aga juba 2008. aasta veebruaris, Eesti Vabariigi sünnipäevapeol Luksemburgi Eesti Seltsis, tulid mu juurde kaks lapsevanemat jutuga, et neil oleks hädasti vaja kedagi, kes lastega laulaks.” Võttes veel natuke hoogu, alustas Anneli 2009. aasta märtsis Luksemburgis laste lauluringiga. Samal ajal tegeles ta edasi ka Valge Daami projektiga.

Nüüd on Anneli juhendada Luksemburgis ja Brüsselis laste lauluringid eelkoolirühmast põhikooliealisteni, lisaks on ta aidanud korraldada lasteüritusi Frankfurdis ja Strasbourgis. Luksemburgis juhatab ta naisansamblit ja on Euroopa Eestlaste Segakoori projektijuht. Lisaks tuleb tal selgeks õpetada mudilas-, laste- ja noortekooridele laulupeolaulud. Kõigele lisaks on tal veel erinevad laulutunnid. “Tegevusetuse üle ma ei kurda,” nendib Anneli, kes vahelduseks dirigeerimisele ja õpetamisele tantsib rahvatantsu.

 

Luksemburg, Belgia ja Saksamaa on see kolmnurk, mille linnade vahet muusikaõpetajast koorijuht Anneli Aken (48) juba aastaid vurab, et eesti lapsi laulma õpetada, auto täis pille ja noote.
Lauluõpetajast moosekant
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Lauluõpetajast moosekant
VÄLISMAAL

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn