Moslemikultuurist hoolimata on 1963. aastal iseseisvunud Sansibar vabameelne, turismikeskne ja turvaline, kus ka ettevõtliku naise sõna kuulatakse.

Sansibar, kahest suuremast – Unguja ja Pemba – saarest ning mitmekümnest väikesaarest koosnev arhipelaag India ookeanis otse Tansaania külje all, on läbi ajaloo olnud oluline kaubateede ristumispunkt ja rahvusvaheline ärikeskus. Soodsa asukohaga süvasadama ümber kerkis kosmopoliitne Kivilinn (2000. aastal UNESCO kultuuripärandi nimestikku kantud Stone Town), kus kinnitasid kanda nii Araabia, Jeemeni, Omaani kui ka India kaupmehed, portugallased, britid jt. Erinevate rahvaste tihedast läbikäimisest annavad aimu Sansibari ajaloolise pealinna kitsaste tänavate ääres kõrguvad eri stiilis kaupmeestemajad ja usukeskused – siin leidub mošeesid, hinduistlikke ja budistlikke templeid, zoroastristide templeid ning kristlikke kirikuid. 17. sajandi algusest Omaani sultani kontrolli all olnud jõukas Kivilinn kasvas omaette kommertsimpeeriumiks, kus kaubeldi peamiselt orjade, elevandiluu ja maitseainetega (valdavalt nelgiga). 19. sajandi lõpul läks Sansibar Briti Impeeriumi koosseisu ja 1963. aastal kuulutas end iseseisvaks, kuid liitus pisut hiljem autonoomse piirkonnana (tänapäeva) Tansaaniaga.   Lumivalged liivarannad ja turism Ärilist tähtsust pole Sansibar kaotanud tänini, kaubanduses ja ehituses on kohalike suahiili rahvaste ja araablaste kõrval üha enam näha hiinlasi, kuid eurooplaste suurimaks tõmbemagnetiks on saanud muinasjutulised liivarannad, soe türkiissinine ookeanivesi ja korallrifid. Ametlikes raportites mainitakse küll põllumajanduse, eelkõige eksporditavate maitseainete suurt majanduslikku osatähtsust, kuid Sansibari kõige olulisemaks majandusharuks on viimastel aastakümnetel tõusnud siiski turismiäri, mis on sundinud Saaremaa suuruse (2,461 km²) 1,3miljonilise ja heterogeense, kuid 99% moslemiusku elanikkonnaga saare üha enam kohanduma Euroopa päikeseturistide järjest suureneva tulva ja nõudmistega. Moslemikultuurist hoolimata on 1963. aastal iseseisvunud Sansibar vabameelne, turismikeskne ja turvaline, kus ka ettevõtliku naise sõna kuulatakse. web hosting services top

Ali, Susie ja Sansibar

Tekst ja pildid: Jean-Loup Rousselot, Kadri Viires

Moslemikultuurist hoolimata on 1963. aastal iseseisvunud Sansibar vabameelne, turismikeskne ja turvaline, kus ka ettevõtliku naise sõna kuulatakse.

Ali, Susie ja Sansibar

Sansibar, kahest suuremast – Unguja ja Pemba – saarest ning mitmekümnest väikesaarest koosnev arhipelaag India ookeanis otse Tansaania külje all, on läbi ajaloo olnud oluline kaubateede ristumispunkt ja rahvusvaheline ärikeskus. Soodsa asukohaga süvasadama ümber kerkis kosmopoliitne Kivilinn (2000. aastal UNESCO kultuuripärandi nimestikku kantud Stone Town), kus kinnitasid kanda nii Araabia, Jeemeni, Omaani kui ka India kaupmehed, portugallased, britid jt. Erinevate rahvaste tihedast läbikäimisest annavad aimu Sansibari ajaloolise pealinna kitsaste tänavate ääres kõrguvad eri stiilis kaupmeestemajad ja usukeskused – siin leidub mošeesid, hinduistlikke ja budistlikke templeid, zoroastristide templeid ning kristlikke kirikuid. 17. sajandi algusest Omaani sultani kontrolli all olnud jõukas Kivilinn kasvas omaette kommertsimpeeriumiks, kus kaubeldi peamiselt orjade, elevandiluu ja maitseainetega (valdavalt nelgiga).

19. sajandi lõpul läks Sansibar Briti Impeeriumi koosseisu ja 1963. aastal kuulutas end iseseisvaks, kuid liitus pisut hiljem autonoomse piirkonnana (tänapäeva) Tansaaniaga.

 

Lumivalged liivarannad ja turism

Ärilist tähtsust pole Sansibar kaotanud tänini, kaubanduses ja ehituses on kohalike suahiili rahvaste ja araablaste kõrval üha enam näha hiinlasi, kuid eurooplaste suurimaks tõmbemagnetiks on saanud muinasjutulised liivarannad, soe türkiissinine ookeanivesi ja korallrifid. Ametlikes raportites mainitakse küll põllumajanduse, eelkõige eksporditavate maitseainete suurt majanduslikku osatähtsust, kuid Sansibari kõige olulisemaks majandusharuks on viimastel aastakümnetel tõusnud siiski turismiäri, mis on sundinud Saaremaa suuruse (2,461 km²) 1,3miljonilise ja heterogeense, kuid 99% moslemiusku elanikkonnaga saare üha enam kohanduma Euroopa päikeseturistide järjest suureneva tulva ja nõudmistega.

Moslemikultuurist hoolimata on 1963. aastal iseseisvunud Sansibar vabameelne, turismikeskne ja turvaline, kus ka ettevõtliku naise sõna kuulatakse.
Ali, Susie ja Sansibar
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Ali, Susie ja Sansibar
MAAILM

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn