Loom on tore kaaslane, ent millega arvestada, kui ta endale võtta? Ja vahel võidakse nende pidamisega liialt hoogu sattuda või ei jagu ühel hetkel enam aega ega jaksu.

Milliseid loomi tohib kodus pidada, milliseid mitte? Kas piiranguid on ajaga lisandunud või vähenenud? Ajaga on loomakaitse valdkonna osatähtsus ühiskonnas tõusnud, samuti lisandunud erinevad loomi kaitsvad piirangud, nagu näiteks kontroll selle üle, keda tohib endale koju elama tuua ja keda mitte. Eestis on keelatud kodus pidada metsloomi ja -linde, kes on sündinud vabas looduses. Alates 3. augustist hakkas Euroopa Liidus kehtima esimene ühtne looduskaitseliselt ohtlike invasiivsete (sisse tungivate) võõrliikide nimekiri, millesse kantud liike ei tohi importida, transportida, turustada, pidada, paljundada ega loodusesse lasta. Nimekirja ja teemaga saab lähemalt tutvuda: http://www.envir.ee/et/uudised/ule-euroopaline-keelatud-voorliikide-nimekiri-hakkab-kolmapaevast-kehtima.   Keda on lubatud pidada korteris, keda eramus? Seadusega sätestatud piirangud puuduvad. Küll aga tuleb seadusejärgselt tagada lemmikloomale vajalikud elutingimused, mis on kirjas lemmikloomade pidamise nõuetes (vt täpsemalt: https://www.riigiteataja.ee/akt/13006944). Lähtudes lihtsast loogikast, ei saa pidada aastaringselt aluskarvata koera aias ja õuekuudis ning suurt ja sooja kasukaga õuekoera palavas toas.   Loom on tore kaaslane, ent millega arvestada, kui ta endale võtta? Ja vahel võidakse nende pidamisega liialt hoogu sattuda või ei jagu ühel hetkel enam aega ega jaksu. web hosting services top

Lemmik sinu kodus

Küsimustele vastab Liisi Moosaar, Eesti Loomakaitse Seltsi liige ja kommunikatsioonijuht

Loom on tore kaaslane, ent millega arvestada, kui ta endale võtta? Ja vahel võidakse nende pidamisega liialt hoogu sattuda või ei jagu ühel hetkel enam aega ega jaksu.

Lemmik sinu kodus

Milliseid loomi tohib kodus pidada, milliseid mitte? Kas piiranguid on ajaga lisandunud või vähenenud?

Ajaga on loomakaitse valdkonna osatähtsus ühiskonnas tõusnud, samuti lisandunud erinevad loomi kaitsvad piirangud, nagu näiteks kontroll selle üle, keda tohib endale koju elama tuua ja keda mitte. Eestis on keelatud kodus pidada metsloomi ja -linde, kes on sündinud vabas looduses. Alates 3. augustist hakkas Euroopa Liidus kehtima esimene ühtne looduskaitseliselt ohtlike invasiivsete (sisse tungivate) võõrliikide nimekiri, millesse kantud liike ei tohi importida, transportida, turustada, pidada, paljundada ega loodusesse lasta. Nimekirja ja teemaga saab lähemalt tutvuda: http://www.envir.ee/et/uudised/ule-euroopaline-keelatud-voorliikide-nimekiri-hakkab-kolmapaevast-kehtima.

 

Keda on lubatud pidada korteris, keda eramus?

Seadusega sätestatud piirangud puuduvad. Küll aga tuleb seadusejärgselt tagada lemmikloomale vajalikud elutingimused, mis on kirjas lemmikloomade pidamise nõuetes (vt täpsemalt: https://www.riigiteataja.ee/akt/13006944). Lähtudes lihtsast loogikast, ei saa pidada aastaringselt aluskarvata koera aias ja õuekuudis ning suurt ja sooja kasukaga õuekoera palavas toas.

 

Loom on tore kaaslane, ent millega arvestada, kui ta endale võtta? Ja vahel võidakse nende pidamisega liialt hoogu sattuda või ei jagu ühel hetkel enam aega ega jaksu.
Lemmik sinu kodus
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Lemmik sinu kodus
ASJATUNDJA

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn