Kõik saab alguse meist endist - mida paremini iseendaga läbi saada, seda paremad on suhted teistega ja kokkuvõttes on parem ka elu.

Transpersonaalse psühholoogiga tegelevad Santtey OÜ terapeudid Jaana Saar ja Kairi Kits puutuvad oma töös kokku väga rohkete erinevate probleemidega. Kui inimestega rääkides nende hingesoppidesse kaevuda, siis saavad paljud kitsaskohad alguse inimesest endast. Tavaliselt ei osata neile isegi tähelepanu pöörata. "Selleks, et aru saada, milline on suhe iseendaga, soovitame väga lihtsat harjutust. Kui te peaksite ennast teistele tutvustama kolmandas isiksus, siis mida ja kuidas te temast räägite? Milliseid sõnu kasutate? Mida arvate, et see inimene usub või ei usu?" toob Jaana näite oma tööst teraapiaseanssidel. Tema sõnul näitab see väga hästi, kui kaugel või lähedal on inimene iseendast, kas ta pigem takistab või toetab end.   Mina nii ei teeks Paljud vestlused algavad sõnadega "tema tegi nii, tema pärast läksin ma närvi, tema tõttu olen kurb jne". Meie pilgud on alati pööratud teistele ja väga tavapärane on, et inimesed ei räägi seanssidel üldse endast, vaid viivad jutu kohe teistele. "Selle taga võib tihtipeale olla häbi, sest nii võib ju teistele tobe välja näha," väidavad terapeudid. Koolituste alguses on vaat et kõige raskem ülesanne rääkida läbi iseenda minavormis. Eriti veel, kui teemad on tabud või ei ole neid kerge avada. Väga tavapärane on seegi, et inimesed ei tea, mida nad tahavad, mis neile meeldib, millised on nende vajadused. ""Mina nii ei teeks" on sagedasemad sõnad, kui arutame isiklikel teemadel," nendib Jaana. Kui ta küsib: "Kuidas sa siis teeksid või mis on see, mida sa tahad?" kostub esimese vastusena "ei tea". "Miks me räägime läbi eituse?" pärib Jaana, kelle arvates on oskus väljendada oma tegelikke vajadusi väga nõrk. "Äkki ei ole ilus või viisakas nii tahta. Püüame olla sellised, nagu ema on õpetanud ja ühiskond tolereerib." Sestap tehakse tööd, mis ei meeldi, elatakse koos inimestega, kellega ei ole tore, ja elu läheb lihtsalt mööda. Võimalusi oma elu muuta on kõigil, aga inimesed löövad väga kergelt käega. "Mul käis seansil mees, kes vihkas oma tööd, aga pidas ennast liiga vanaks, et õppida südamelähedast eriala. Lihtsam on öelda, et ma ei saa, kui uurida, mis tingimustel saaksin," on Jaanal kahju raisatud elust. Kõik saab alguse meist endist - mida paremini iseendaga läbi saada, seda paremad on suhted teistega ja kokkuvõttes on parem ka elu. web hosting services top

Milline on su suhe iseendaga?

Evelin Mikker, fotod: erakogu

Kõik saab alguse meist endist - mida paremini iseendaga läbi saada, seda paremad on suhted teistega ja kokkuvõttes on parem ka elu.

Milline on su suhe iseendaga?

Transpersonaalse psühholoogiga tegelevad Santtey OÜ terapeudid Jaana Saar ja Kairi Kits puutuvad oma töös kokku väga rohkete erinevate probleemidega. Kui inimestega rääkides nende hingesoppidesse kaevuda, siis saavad paljud kitsaskohad alguse inimesest endast. Tavaliselt ei osata neile isegi tähelepanu pöörata. "Selleks, et aru saada, milline on suhe iseendaga, soovitame väga lihtsat harjutust. Kui te peaksite ennast teistele tutvustama kolmandas isiksus, siis mida ja kuidas te temast räägite? Milliseid sõnu kasutate? Mida arvate, et see inimene usub või ei usu?" toob Jaana näite oma tööst teraapiaseanssidel. Tema sõnul näitab see väga hästi, kui kaugel või lähedal on inimene iseendast, kas ta pigem takistab või toetab end.

 

Mina nii ei teeks

Paljud vestlused algavad sõnadega "tema tegi nii, tema pärast läksin ma närvi, tema tõttu olen kurb jne". Meie pilgud on alati pööratud teistele ja väga tavapärane on, et inimesed ei räägi seanssidel üldse endast, vaid viivad jutu kohe teistele. "Selle taga võib tihtipeale olla häbi, sest nii võib ju teistele tobe välja näha," väidavad terapeudid.

Koolituste alguses on vaat et kõige raskem ülesanne rääkida läbi iseenda minavormis. Eriti veel, kui teemad on tabud või ei ole neid kerge avada. Väga tavapärane on seegi, et inimesed ei tea, mida nad tahavad, mis neile meeldib, millised on nende vajadused.

""Mina nii ei teeks" on sagedasemad sõnad, kui arutame isiklikel teemadel," nendib Jaana. Kui ta küsib: "Kuidas sa siis teeksid või mis on see, mida sa tahad?" kostub esimese vastusena "ei tea". "Miks me räägime läbi eituse?" pärib Jaana, kelle arvates on oskus väljendada oma tegelikke vajadusi väga nõrk. "Äkki ei ole ilus või viisakas nii tahta. Püüame olla sellised, nagu ema on õpetanud ja ühiskond tolereerib."

Sestap tehakse tööd, mis ei meeldi, elatakse koos inimestega, kellega ei ole tore, ja elu läheb lihtsalt mööda. Võimalusi oma elu muuta on kõigil, aga inimesed löövad väga kergelt käega. "Mul käis seansil mees, kes vihkas oma tööd, aga pidas ennast liiga vanaks, et õppida südamelähedast eriala. Lihtsam on öelda, et ma ei saa, kui uurida, mis tingimustel saaksin," on Jaanal kahju raisatud elust.

Kõik saab alguse meist endist - mida paremini iseendaga läbi saada, seda paremad on suhted teistega ja kokkuvõttes on parem ka elu.
Milline on su suhe iseendaga?
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Milline on su suhe iseendaga?
HINGENÕU

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn