Ökomärgiga toit maksab tunduvalt rohkem - kas kaalikal ja kaalikal üldse on vahet või on kallim öko- ehk mahetoit üks suur müüt ja pole mõtet sellele raha kulutada?

"Mahepiimas on leitud rohkem konjugeeritud linoolhapet (CLA), oomega-3-rasvhappeid ja E-vitamiini kui tavapiimas. Samuti on mahepiimas inimese tervisele kasulikum oomega-6 ja oomega-3-rasvhapete suhe," alustab Eesti Maaülikooli doktorant Darja Matt. Ta on kogunud teavet mahetoidu kvaliteediomaduste ja tervisemõjude kohta juba aastaid. Darja selgitab, et tervise seisukohalt peetakse tähtsaks just oomega-6- ja oomega-3-rasvhapete proportsiooni toidus. Toitumissoovituste kohaselt on nende optimaalne suhe 1:1 - 4:1. Kui oomega-6-rasvhappeid on toidus liiga palju, võib see suurendada põletike ohtu, infarktiriski ning soodustada südame-veresoonkonnahaiguste teket. "Konjugeeritud linoolhappel on vähki ennetav, põletikuvastane ja immuunsüsteemi tugevdav toime, see aitab ära hoida luude hõrenemist, diabeeti ning südame-veresoonkonnahaigusi. E-vitamiin toimib antioksüdandina ning aitab ennetada kasvajate arenemist ja pidurdab vananemisprotsesse. Oomega-3-rasvhapped mõjuvad soodsalt närvisüsteemile ning vähendavad diabeedi ja südame-veresoonkonnahaiguste ohtu." Piimaga muidugi mahetoodete kasulikkus ei lõppe. Ning kui piima maitse üle saab vaielda, siis maheliha on intensiivtootmisega kasvatatud loomade lihast kindlasti maitsvam. "Esiteks sisaldab maheliha rohkem lihasesisest rasva, mis annab mahelihale mahlakuse. Teiseks saavad maheloomad rahuldada oma loomuomaseid vajadusi: viibida vabas õhus ja süüa liigile sobivat sööta. Kasvuregulaatoreid ega haiguste ennetuseks antibiootikume ei kasutata. Eesmärk ei ole loomade võimalikult kiire juurdekasv. Nii ei teki ebameeldivaid kõrvalmaitseid ja sööja tervisele mõjub mahelooma liha samuti paremini - sellel on parem rasvhappeline koostis. Rohkem on oomega-3-rasvhappeid ning vähem küllastunud rasvhappeid. Küllastunud rasvhapete liig soodustab rasvumist, kõrgenenud kolesteroolitaset veres ning südame-veresoonkonnahaiguste teket." Loomulikult saavad maheloomad ainult mürgitamata mahesööta, geneetiliselt muundatud organisme (GMO) ja nendest või nende abil valmistatud tooteid mahepõllumajanduses ei kasutata. Ökomärgiga toit maksab tunduvalt rohkem - kas kaalikal ja kaalikal üldse on vahet või on kallim öko- ehk mahetoit üks suur müüt ja pole mõtet sellele raha kulutada? web hosting services top

Tervislik või mürgine?

Madli Zobel, fotod: Pildipank 123

Ökomärgiga toit maksab tunduvalt rohkem - kas kaalikal ja kaalikal üldse on vahet või on kallim öko- ehk mahetoit üks suur müüt ja pole mõtet sellele raha kulutada?

Tervislik või mürgine?

"Mahepiimas on leitud rohkem konjugeeritud linoolhapet (CLA), oomega-3-rasvhappeid ja E-vitamiini kui tavapiimas. Samuti on mahepiimas inimese tervisele kasulikum oomega-6 ja oomega-3-rasvhapete suhe," alustab Eesti Maaülikooli doktorant Darja Matt. Ta on kogunud teavet mahetoidu kvaliteediomaduste ja tervisemõjude kohta juba aastaid. Darja selgitab, et tervise seisukohalt peetakse tähtsaks just oomega-6- ja oomega-3-rasvhapete proportsiooni toidus. Toitumissoovituste kohaselt on nende optimaalne suhe 1:1 - 4:1. Kui oomega-6-rasvhappeid on toidus liiga palju, võib see suurendada põletike ohtu, infarktiriski ning soodustada südame-veresoonkonnahaiguste teket. "Konjugeeritud linoolhappel on vähki ennetav, põletikuvastane ja immuunsüsteemi tugevdav toime, see aitab ära hoida luude hõrenemist, diabeeti ning südame-veresoonkonnahaigusi. E-vitamiin toimib antioksüdandina ning aitab ennetada kasvajate arenemist ja pidurdab vananemisprotsesse. Oomega-3-rasvhapped mõjuvad soodsalt närvisüsteemile ning vähendavad diabeedi ja südame-veresoonkonnahaiguste ohtu."

Piimaga muidugi mahetoodete kasulikkus ei lõppe. Ning kui piima maitse üle saab vaielda, siis maheliha on intensiivtootmisega kasvatatud loomade lihast kindlasti maitsvam. "Esiteks sisaldab maheliha rohkem lihasesisest rasva, mis annab mahelihale mahlakuse. Teiseks saavad maheloomad rahuldada oma loomuomaseid vajadusi: viibida vabas õhus ja süüa liigile sobivat sööta. Kasvuregulaatoreid ega haiguste ennetuseks antibiootikume ei kasutata. Eesmärk ei ole loomade võimalikult kiire juurdekasv. Nii ei teki ebameeldivaid kõrvalmaitseid ja sööja tervisele mõjub mahelooma liha samuti paremini - sellel on parem rasvhappeline koostis. Rohkem on oomega-3-rasvhappeid ning vähem küllastunud rasvhappeid. Küllastunud rasvhapete liig soodustab rasvumist, kõrgenenud kolesteroolitaset veres ning südame-veresoonkonnahaiguste teket." Loomulikult saavad maheloomad ainult mürgitamata mahesööta, geneetiliselt muundatud organisme (GMO) ja nendest või nende abil valmistatud tooteid mahepõllumajanduses ei kasutata.

Ökomärgiga toit maksab tunduvalt rohkem - kas kaalikal ja kaalikal üldse on vahet või on kallim öko- ehk mahetoit üks suur müüt ja pole mõtet sellele raha kulutada?
Tervislik või mürgine?
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Tervislik või mürgine?
TOIT JA TERVIS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn