Emotsionaalse vabaduse tehnika või emotsionaalse välja teraapia aitab välja tulla ohvriseisundist ja hakata ise oma elu juhtima!

Sa oled enda minevik, olevik ja see, kelleks või milliseks tahaksid tulevikus saada. Mitte üks nendest, vaid kõik kolm koos! Aga on see ikka see, kes sa olla tahad? Oled sa oma elust teinud endale palee või vangimaja? Saad sa elada ja olla, nagu ise soovid, või tunned, et elad teiste elu, eilset elu ja lugusid "mis kõik minuga on juhtunud"? Mis takistab sind täna olemast loov, väärikas, enesekindel ja õnnelik? Enamasti on piiranguteks minevikukogemused ja nende tagajärjel kujunenud minapilt. Hirm eksida, midagi endas või elus muuta, sest äkki ma siis ei meeldi enam teistele. Hirm abi paluda, kuna häbi on tunnistada oma nõrkust. Hirm kedagi vihastada, alandatud või mahajäetud saada jne. See hirm või enesehinnang segab sind täna elamast nii, nagu see võimalik oleks. Mingi ebameeldiv juhtum sinu elust, millest iganes see alguse sai, on pugenud peitu või korralikult ära peidetud sooviga see unustada. Peaasi et see välja ei paistaks, häbi ei teeks või sind jälle kurvaks ei muudaks. Alateadvuses on salvestatud kõik, mis sinuga on elsu juhtunud või on mõistust kasutades õpitud ja omandatud. Seal on elukogemused ja nende tagajärjed - nii head kui ka halvad, kogetuna emotsioonides ja kõigi meeltega. Head kogemused lubavad end teatud valdkondades väärtustada, end õnneliku inimesena tunda, halvemad välistavad selle. Kurb on see, et juba varasest lapsepõlvest peale kujunevad kogemustest uskumused ja uskumussüsteemid. Alguse võivad need saada näiteks vanaema või õpetaja ütlusest: "Ära seda tee, sa ei saa sellega hakkama, lõhud ära, teed valesti! Mul on sinu pärast häbi! Küll sa oled mannetu!" Sel hetkel oled võib-olla tõesti selleks veel liiga väike, noor või oskamatu, kuid see halb "mitte hakkamasaaja" tunne peitub sinu alateadvuses ka praegu, olles valmis panema sind samamoodi tundma, kui kuuled sarnaseid sõnu, tunned sama lõhna või oled sarnases olukorras. Päästikuks saab ammu kogetud negatiivsus ja sinus käivitub hirm, viha või ärevus, ilma et selleks oleks reaalset põhjust. Kusagilt üles kerkinud negatiivne kogemus ei lase olla rahul, uudishimulik ega õnnelik, vaid sosistab sulle kõrva põhjuseid, miks sa ei saa, ei suuda või polegi väärt midagi saama, tegema ja omama. Emotsionaalse vabaduse tehnika või emotsionaalse välja teraapia aitab välja tulla ohvriseisundist ja hakata ise oma elu juhtima! web hosting services top

Luba endale uusi valikuid

Maret Männiste, EFT-Terapeut, fotod: Pildipank 123

Emotsionaalse vabaduse tehnika või emotsionaalse välja teraapia aitab välja tulla ohvriseisundist ja hakata ise oma elu juhtima!

Luba endale uusi valikuid

Sa oled enda minevik, olevik ja see, kelleks või milliseks tahaksid tulevikus saada. Mitte üks nendest, vaid kõik kolm koos! Aga on see ikka see, kes sa olla tahad? Oled sa oma elust teinud endale palee või vangimaja? Saad sa elada ja olla, nagu ise soovid, või tunned, et elad teiste elu, eilset elu ja lugusid "mis kõik minuga on juhtunud"? Mis takistab sind täna olemast loov, väärikas, enesekindel ja õnnelik?

Enamasti on piiranguteks minevikukogemused ja nende tagajärjel kujunenud minapilt. Hirm eksida, midagi endas või elus muuta, sest äkki ma siis ei meeldi enam teistele. Hirm abi paluda, kuna häbi on tunnistada oma nõrkust. Hirm kedagi vihastada, alandatud või mahajäetud saada jne. See hirm või enesehinnang segab sind täna elamast nii, nagu see võimalik oleks. Mingi ebameeldiv juhtum sinu elust, millest iganes see alguse sai, on pugenud peitu või korralikult ära peidetud sooviga see unustada. Peaasi et see välja ei paistaks, häbi ei teeks või sind jälle kurvaks ei muudaks.

Alateadvuses on salvestatud kõik, mis sinuga on elsu juhtunud või on mõistust kasutades õpitud ja omandatud. Seal on elukogemused ja nende tagajärjed - nii head kui ka halvad, kogetuna emotsioonides ja kõigi meeltega. Head kogemused lubavad end teatud valdkondades väärtustada, end õnneliku inimesena tunda, halvemad välistavad selle.

Kurb on see, et juba varasest lapsepõlvest peale kujunevad kogemustest uskumused ja uskumussüsteemid. Alguse võivad need saada näiteks vanaema või õpetaja ütlusest: "Ära seda tee, sa ei saa sellega hakkama, lõhud ära, teed valesti! Mul on sinu pärast häbi! Küll sa oled mannetu!" Sel hetkel oled võib-olla tõesti selleks veel liiga väike, noor või oskamatu, kuid see halb "mitte hakkamasaaja" tunne peitub sinu alateadvuses ka praegu, olles valmis panema sind samamoodi tundma, kui kuuled sarnaseid sõnu, tunned sama lõhna või oled sarnases olukorras. Päästikuks saab ammu kogetud negatiivsus ja sinus käivitub hirm, viha või ärevus, ilma et selleks oleks reaalset põhjust. Kusagilt üles kerkinud negatiivne kogemus ei lase olla rahul, uudishimulik ega õnnelik, vaid sosistab sulle kõrva põhjuseid, miks sa ei saa, ei suuda või polegi väärt midagi saama, tegema ja omama.

Emotsionaalse vabaduse tehnika või emotsionaalse välja teraapia aitab välja tulla ohvriseisundist ja hakata ise oma elu juhtima!
Luba endale uusi valikuid
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Luba endale uusi valikuid
HEAOLU

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn