Kirde-Ameerika indiaanlased on kasutanud vahtramahla juba sajandeid, kuid tuntumaks muutus see alles möödunud sajandi teises pooles, mil vahtrasiirupit tööstuslikult tootma ja laiemalt turustama hakati.

Kirde-Ameerika indiaanlased on kasutanud vahtramahla juba sajandeid, maitsestades sellega sööki, juues seda meeldiva joogina või kasutades rahvameditsiinis. Tuntumaks muutus vahtramahl ja -siirup alles möödunud sajandi teises pooles, mil seda tööstuslikult tootma ja laiemalt turustama hakati. Valdav osa maailmas toodetavast vahtrasiirupist on pärit Kanada Quebeci ja Ontario provintsist ning Vermonti ja New Yorgi osariigist USAs. Just see piirkond on ideaalne vahtramahla kogumiseks, sest sealne kliima on talve lõpus ja varakevaditi selline, mis võimaldab sügisel vahtra juurtesse kogunenud tärklisel muunduda suhkruks ning kui ilm on öösiti külm ja päeval soe (aga mitte palav), liigub puumahl suhkrut juurtest üles transportides puukoore all ülespoole.   Looduslik ja tervislik ökotoode Vahtrasiirupi kvaliteedi hindamiseks on erinevaid võimalusi - nii Kanadas kui ka USAs on riiklikud eeskirjad, mis määravad erinevate kategooriate väärtused. Ent on ka osariikide juhised ja ettekirjutused, millele siirup vastama peab. Põhiliselt jagatakse siirupid kahte numbrikategooriasse ning nendel on omakorda palju erinevaid tähekategooriaid. Nii võib öelda, et 1A vahtrasiirup on (peaaegu) alati kõige kõrgema kvaliteediga. Mida kaugemale tähestikus minna, seda kehvema kvaliteediga on toode. Ent nii nagu vein, on ka siirupi puhul otsustajaks eelkõige tarbija maitsemeel - mõnele inimesele meeldib tumedam ja veigi tugevama maitsega siirup hoopis paremini kui kõige kõrgemalt koteeritud hele ja väga mahedamaitseline toode. Kindel on, et kõik õigesti toodetud ja normidele vastavad siirupid on looduslikud tooted, kuigi paljudel juhtudel puudub pudelil sellekohane märgistus. Paljud tootjad ei pea seda lihtsalt vajalikuks, kuna tarbijad üldjuhul teavad, millega on tegemist. Puid ei väetata ega kasutata pestitsiide või taimekaitsevahendeid. Samas on ökomärgiste hankimine paljudele väiketootjatele liialt kulukas ettevõtmine. Kirde-Ameerika indiaanlased on kasutanud vahtramahla juba sajandeid, kuid tuntumaks muutus see alles möödunud sajandi teises pooles, mil vahtrasiirupit tööstuslikult tootma ja laiemalt turustama hakati. web hosting services top

Vahtrane siirup

Ave Riisberg, fotod: Pildipank 123

Kirde-Ameerika indiaanlased on kasutanud vahtramahla juba sajandeid, kuid tuntumaks muutus see alles möödunud sajandi teises pooles, mil vahtrasiirupit tööstuslikult tootma ja laiemalt turustama hakati.

Vahtrane siirup

Kirde-Ameerika indiaanlased on kasutanud vahtramahla juba sajandeid, maitsestades sellega sööki, juues seda meeldiva joogina või kasutades rahvameditsiinis. Tuntumaks muutus vahtramahl ja -siirup alles möödunud sajandi teises pooles, mil seda tööstuslikult tootma ja laiemalt turustama hakati. Valdav osa maailmas toodetavast vahtrasiirupist on pärit Kanada Quebeci ja Ontario provintsist ning Vermonti ja New Yorgi osariigist USAs. Just see piirkond on ideaalne vahtramahla kogumiseks, sest sealne kliima on talve lõpus ja varakevaditi selline, mis võimaldab sügisel vahtra juurtesse kogunenud tärklisel muunduda suhkruks ning kui ilm on öösiti külm ja päeval soe (aga mitte palav), liigub puumahl suhkrut juurtest üles transportides puukoore all ülespoole.

 

Looduslik ja tervislik ökotoode

Vahtrasiirupi kvaliteedi hindamiseks on erinevaid võimalusi - nii Kanadas kui ka USAs on riiklikud eeskirjad, mis määravad erinevate kategooriate väärtused. Ent on ka osariikide juhised ja ettekirjutused, millele siirup vastama peab. Põhiliselt jagatakse siirupid kahte numbrikategooriasse ning nendel on omakorda palju erinevaid tähekategooriaid. Nii võib öelda, et 1A vahtrasiirup on (peaaegu) alati kõige kõrgema kvaliteediga. Mida kaugemale tähestikus minna, seda kehvema kvaliteediga on toode.

Ent nii nagu vein, on ka siirupi puhul otsustajaks eelkõige tarbija maitsemeel - mõnele inimesele meeldib tumedam ja veigi tugevama maitsega siirup hoopis paremini kui kõige kõrgemalt koteeritud hele ja väga mahedamaitseline toode. Kindel on, et kõik õigesti toodetud ja normidele vastavad siirupid on looduslikud tooted, kuigi paljudel juhtudel puudub pudelil sellekohane märgistus. Paljud tootjad ei pea seda lihtsalt vajalikuks, kuna tarbijad üldjuhul teavad, millega on tegemist. Puid ei väetata ega kasutata pestitsiide või taimekaitsevahendeid. Samas on ökomärgiste hankimine paljudele väiketootjatele liialt kulukas ettevõtmine.

Kirde-Ameerika indiaanlased on kasutanud vahtramahla juba sajandeid, kuid tuntumaks muutus see alles möödunud sajandi teises pooles, mil vahtrasiirupit tööstuslikult tootma ja laiemalt turustama hakati.
Vahtrane siirup
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Vahtrane siirup
TEA JA MAITSE

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn