Turvatunnet röövivad sündmused on muutnud Kanaari arhipelaagi menukamaks kui eales varem, kuid Fuerteventura suudab oma turistid nii meeldivalt hajutada, et ealeski ei teki küünarnukitunnet. Põhikuurortidest eemaldudes leiab rahu ja vaikust veelgi enam.

"Usun, et meil on eduvõimalus, kui ründame ootamatult ja kiiresti. Üks sissetung Lanzarotele, teine Fuerteventurale. Randume, röövime mõningaid külasid ning viime kaasa võimalikult suure hulga orjasid. Need saared on vähe kaitstud," sedastas berberi korsaar Ali el Canario. Berberitest korsaaride röövretked arhipelaagi on nüüd ajalugu ja mereröövlite asemel saabub sinna igal aastal enam kui 2,5 miljonit turisti. Iga saar Kanaari arhipelaagis on omanäoline ja kordumatu. Paljude arvates on kõige maagilisem ja ehk ka kummituslikum neist vanim, arvatavasti 20 miljoni aasta eest ookeanist kerkinud Fuerteventura. See on esmapilgul kuiv ja põuane ning võrreldes teiste enim tuntud saartega väga lame. Kõrgeim tipp on vaid 807m üle merepinna, samal ajal kui Tenerife saab eputada 3000 m kõrgema majesteetliku vulkaaniga. Aeg-ajalt saart tabavad Aafrika liivatormid keerutavad nii palju tolmu ja liiva üles, et on päevi, mil maa ja taevas sulavad kokku üheks lõputuks oran¾iks liivaväljakuks. Sellist looduse tujutsemisest tingitud vaatemängu õnnestub kogeda siiski harva. Pigem on saareke kuulsaks saanud oma maheda kliima ja lakkamatute tühjade liivarandadega, kus saavad rahu ja privaatsust nautida kõik need, kes seda otsivad ja vajavad. Kummaline - eurooplased tulevad pigem Gran Canariale või Tenerifele, samal ajal kui kohalikud pagevad puhkuse ajaks Fuerteventurale. Selle musta mandri rannikust vaid veidi vähem kui saja kilomeetri kaugusel asuva saare kuulutas UNESCO 2009. aastal biosfääri kaitsealaks koos saart ümbritsevate vetega, mille kogupindala on 350 000 hektarit. Olles eelnevalt külastanud tuntumaid saari, siis Fuerteventura oleks kui teine kauge maailm - unikaalne stepimaastik vaheldub poolkõrbe ja kõrbemaastikuga. Enam kui 100 kilomeetrit puutumatut rannajoont, 24 vulkaani ja 12 looduskaitseala annavad kõik märku saare erakordsest geoloogilisest imest, mida ei ole võimalik eemalt hoomata. Ühtaegu lummav ja eraklik, on saar tohutu ökoloogilise väärtusega, mille kinnituseks on aasta-aastalt kasvav külastajate arv, millest saadavast tulust suunatakse märkimisväärsed summad saare looduskaitsealade hooldamisse ja ökoturismi arendamisse. Kohalike poolt poolnaljaga antud nimi - vaese mehe Kariibid - on täitsa paslik võrdlus, kui võtta arvesse lennupileti märksa madalamat hinda saartele. Turvatunnet röövivad sündmused on muutnud Kanaari arhipelaagi menukamaks kui eales varem, kuid Fuerteventura suudab oma turistid nii meeldivalt hajutada, et ealeski ei teki küünarnukitunnet. Põhikuurortidest eemaldudes leiab rahu ja vaikust veelgi enam. web hosting services top

Fuerteventura, magava kaameli küür

Ave Riisberg, fotod: Pildipank 123

Turvatunnet röövivad sündmused on muutnud Kanaari arhipelaagi menukamaks kui eales varem, kuid Fuerteventura suudab oma turistid nii meeldivalt hajutada, et ealeski ei teki küünarnukitunnet. Põhikuurortidest eemaldudes leiab rahu ja vaikust veelgi enam.

Fuerteventura, magava kaameli küür

"Usun, et meil on eduvõimalus, kui ründame ootamatult ja kiiresti. Üks sissetung Lanzarotele, teine Fuerteventurale. Randume, röövime mõningaid külasid ning viime kaasa võimalikult suure hulga orjasid. Need saared on vähe kaitstud," sedastas berberi korsaar Ali el Canario. Berberitest korsaaride röövretked arhipelaagi on nüüd ajalugu ja mereröövlite asemel saabub sinna igal aastal enam kui 2,5 miljonit turisti.

Iga saar Kanaari arhipelaagis on omanäoline ja kordumatu. Paljude arvates on kõige maagilisem ja ehk ka kummituslikum neist vanim, arvatavasti 20 miljoni aasta eest ookeanist kerkinud Fuerteventura. See on esmapilgul kuiv ja põuane ning võrreldes teiste enim tuntud saartega väga lame. Kõrgeim tipp on vaid 807m üle merepinna, samal ajal kui Tenerife saab eputada 3000 m kõrgema majesteetliku vulkaaniga.

Aeg-ajalt saart tabavad Aafrika liivatormid keerutavad nii palju tolmu ja liiva üles, et on päevi, mil maa ja taevas sulavad kokku üheks lõputuks oran¾iks liivaväljakuks. Sellist looduse tujutsemisest tingitud vaatemängu õnnestub kogeda siiski harva. Pigem on saareke kuulsaks saanud oma maheda kliima ja lakkamatute tühjade liivarandadega, kus saavad rahu ja privaatsust nautida kõik need, kes seda otsivad ja vajavad. Kummaline - eurooplased tulevad pigem Gran Canariale või Tenerifele, samal ajal kui kohalikud pagevad puhkuse ajaks Fuerteventurale.

Selle musta mandri rannikust vaid veidi vähem kui saja kilomeetri kaugusel asuva saare kuulutas UNESCO 2009. aastal biosfääri kaitsealaks koos saart ümbritsevate vetega, mille kogupindala on 350 000 hektarit. Olles eelnevalt külastanud tuntumaid saari, siis Fuerteventura oleks kui teine kauge maailm - unikaalne stepimaastik vaheldub poolkõrbe ja kõrbemaastikuga. Enam kui 100 kilomeetrit puutumatut rannajoont, 24 vulkaani ja 12 looduskaitseala annavad kõik märku saare erakordsest geoloogilisest imest, mida ei ole võimalik eemalt hoomata. Ühtaegu lummav ja eraklik, on saar tohutu ökoloogilise väärtusega, mille kinnituseks on aasta-aastalt kasvav külastajate arv, millest saadavast tulust suunatakse märkimisväärsed summad saare looduskaitsealade hooldamisse ja ökoturismi arendamisse. Kohalike poolt poolnaljaga antud nimi - vaese mehe Kariibid - on täitsa paslik võrdlus, kui võtta arvesse lennupileti märksa madalamat hinda saartele.

Turvatunnet röövivad sündmused on muutnud Kanaari arhipelaagi menukamaks kui eales varem, kuid Fuerteventura suudab oma turistid nii meeldivalt hajutada, et ealeski ei teki küünarnukitunnet. Põhikuurortidest eemaldudes leiab rahu ja vaikust veelgi enam.
Fuerteventura, magava kaameli küür
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Fuerteventura, magava kaameli küür
PUHKUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn