Alles see justkui oli – suvi, päike, C-vitamiinirohked marjad, lõputu energia –, ometi on paljudel meist suvine energiavoog asendunud väsimusega. Kuidas olukorrale leevendust leida?

Muuseumipedagoog Kristi Paatsil on töö, mida ta armastab, armas kaaslane ja iganädalane pilatese treening. Lisaks korraldab ta korra kuus menukaid kummitusetuure Tallinna vanalinnas, mis tal varasemalt alati silmad särama pani… Igal hommikul tunneb ta aga, et ei jaksa voodist tõustagi. Energia on otsas. Keset päeva tikub töö juures uni silma ja tööpäeva järel on vaid suur soov teha üks pikk uinak. Tihtipeale ta seda teebki. “Mul on tunne, justkui ei saakski ma oma und täis magatud. Nädalavahetustel magan kümme tundi päevas ja esmaspäeval olen ikka väsinud. Väsimus ei kao kuhugi,” nendib noor naine, kes väsimuse tõttu pole jõudnud ka treeningule, rääkimata lähedastega kvaliteetaja veetmisest.   Päikesest jäi väheks Tihtipeale pöörduvad Kristi-sarnased inimesed oma murega kohe perearsti poole. Tegelikult võiks enne seda esmalt läbi mõelda, milline on inimese elustiil ja toitumine. Kas hiljuti on põetud mõnda haigust ja seetõttu ravimeid tarvitatud või on käsil lihtsalt veidi stressirikkam aeg? Kuna tegu on organismi kaitsereaktsiooniga, et füüsilist või vaimset koormust on liiast, saab väsimust alati pidada esimeseks signaaliks sellest, et meie vastupanu- ja kaitsevõime haiguste suhtes on nõrgenenud. Apotheka farmatseudi Kerli Valge sõnul pöördub apteeki iga päev nii noori kui ka vanu, kes väsimust kurdavad. Kõigepealt soovitab ta neil üle vaadata oma toidulaud. Kroonilise väsimuse põhisüüdlasteks on tihtipeale ühekülgne toitumine ning sellest põhjustatud vitamiinide ja mineraalainete puudus organismis. Just naiste seas on levinud probleemiks ka pidev dieeditamine, mis tihtipeale välistab ühe grupi toiduained. Nii ei mõju organismile näiteks hästi ranged dieedid, kus napib punast liha ja subprodukte. Alles see justkui oli – suvi, päike, C-vitamiinirohked marjad, lõputu energia –, ometi on paljudel meist suvine energiavoog asendunud väsimusega. Kuidas olukorrale leevendust leida? web hosting services top

Väsimusest võitu

Ann Hiiemaa; fotod: Kalev Lilleorg, erakogu

Alles see justkui oli – suvi, päike, C-vitamiinirohked marjad, lõputu energia –, ometi on paljudel meist suvine energiavoog asendunud väsimusega. Kuidas olukorrale leevendust leida?

Väsimusest võitu

Muuseumipedagoog Kristi Paatsil on töö, mida ta armastab, armas kaaslane ja iganädalane pilatese treening. Lisaks korraldab ta korra kuus menukaid kummitusetuure Tallinna vanalinnas, mis tal varasemalt alati silmad särama pani… Igal hommikul tunneb ta aga, et ei jaksa voodist tõustagi. Energia on otsas. Keset päeva tikub töö juures uni silma ja tööpäeva järel on vaid suur soov teha üks pikk uinak. Tihtipeale ta seda teebki. “Mul on tunne, justkui ei saakski ma oma und täis magatud. Nädalavahetustel magan kümme tundi päevas ja esmaspäeval olen ikka väsinud. Väsimus ei kao kuhugi,” nendib noor naine, kes väsimuse tõttu pole jõudnud ka treeningule, rääkimata lähedastega kvaliteetaja veetmisest.

 

Päikesest jäi väheks

Tihtipeale pöörduvad Kristi-sarnased inimesed oma murega kohe perearsti poole. Tegelikult võiks enne seda esmalt läbi mõelda, milline on inimese elustiil ja toitumine. Kas hiljuti on põetud mõnda haigust ja seetõttu ravimeid tarvitatud või on käsil lihtsalt veidi stressirikkam aeg? Kuna tegu on organismi kaitsereaktsiooniga, et füüsilist või vaimset koormust on liiast, saab väsimust alati pidada esimeseks signaaliks sellest, et meie vastupanu- ja kaitsevõime haiguste suhtes on nõrgenenud.

Apotheka farmatseudi Kerli Valge sõnul pöördub apteeki iga päev nii noori kui ka vanu, kes väsimust kurdavad. Kõigepealt soovitab ta neil üle vaadata oma toidulaud. Kroonilise väsimuse põhisüüdlasteks on tihtipeale ühekülgne toitumine ning sellest põhjustatud vitamiinide ja mineraalainete puudus organismis. Just naiste seas on levinud probleemiks ka pidev dieeditamine, mis tihtipeale välistab ühe grupi toiduained. Nii ei mõju organismile näiteks hästi ranged dieedid, kus napib punast liha ja subprodukte.

Alles see justkui oli – suvi, päike, C-vitamiinirohked marjad, lõputu energia –, ometi on paljudel meist suvine energiavoog asendunud väsimusega. Kuidas olukorrale leevendust leida?
Väsimusest võitu
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Väsimusest võitu
TERVIS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn