Muda võib soojendatuna kasutada üle kogu keha, samuti teha sellega kosmeetilisi protseduure, saunamaske ja mudamassaa¾e.

Mudaravi on üks vanimatest ravimeetoditest. Vanade egiptlaste, kes kasutasid Niiluse muda väga mitmesuguste haiguste raviks, kogemused ulatuvad aastatuhandete taha. Haigestunud kehaosad kaeti sooja mudaga või lihtsalt pandi jalad-käed mudasse ja lasti neil siis päikese käes kuivada. Kreeklased ja roomlased teadsid ning kasutasid mudaravi meie ajaarvamise algul. Järvede põhja muda pruukisid Krimmi tatarlased ja kaukaaslased, Odessas kümmeldi mudas. Norras ja Rootsis raviti samuti mudaga erinevaid haigusi. Haapsalu lahe ravimuda kasutatakse 19. sajandi algusest, samal ajal hakati seda unikaalset loodusvara uurima. Esimesed mudaraviasutused rajati Eestis 1824. aastal Kuressaares ja 1825 Haapsalus. Teaduslikult uuris meremuda kui ravivahendit meditsiinidoktor Carl Abraham Hunnius, hiljem selgitasid selle raviomadusi Tartu Ülikooli professor Karl Schlossmann ja professor Voldemar Vadi. Nüüdseks on välja kujunenud mitmekülgsed mudaprotseduurid paljude haiguste raviks. Kui varem kasutati nn täismudavanne, siis praegu peamiselt kas üldiseid- või paikseid mähiseid (aplikatsioone), kuna täismudavanne taluvad haiged raskemini. Kuidas tekib ravimuda? Ravimuda või tervisemuda ehk peloid on veest ning mineraal- ja orgaanilistest ainetest koosnev ühtlane plastiline mass, mis on ladestunud veekogude põhjas, tekkides pikemaajaliste füüsikaliste, keemiliste ja bioloogiliste protsesside tagajärjel. Selle koosseisus on lahustamata (ränidioksiid, alumiiniumoksiid ning raua-, kaaliumi-, magneesiumi- ja kaltsiumioksiidid), lahustuvad (naatriumi-, kaltsiumi-, kaaliumi- ja magneesiumisoolad) anorgaanilised ained ning erinevad orgaanilised ained (süsivesikud, rasvad, surnud ja kõdunenud taimede ning loomade jäänused). Raviomadustega meremudad tekivad tavaliselt sobiva veere¾iimiga merelahtedes. Sõltuvalt merevee soolsusest võivad need olla erineva mineraal- ja orgaaniliste ainete kontsentratsiooniga. Muda võib soojendatuna kasutada üle kogu keha, samuti teha sellega kosmeetilisi protseduure, saunamaske ja mudamassaa¾e. web hosting services top

Mudakümblus kodus

Helen Palm, fotod: Pildipank 123

Muda võib soojendatuna kasutada üle kogu keha, samuti teha sellega kosmeetilisi protseduure, saunamaske ja mudamassaa¾e.

Mudakümblus kodus

Mudaravi on üks vanimatest ravimeetoditest. Vanade egiptlaste, kes kasutasid Niiluse muda väga mitmesuguste haiguste raviks, kogemused ulatuvad aastatuhandete taha. Haigestunud kehaosad kaeti sooja mudaga või lihtsalt pandi jalad-käed mudasse ja lasti neil siis päikese käes kuivada. Kreeklased ja roomlased teadsid ning kasutasid mudaravi meie ajaarvamise algul. Järvede põhja muda pruukisid Krimmi tatarlased ja kaukaaslased, Odessas kümmeldi mudas. Norras ja Rootsis raviti samuti mudaga erinevaid haigusi. Haapsalu lahe ravimuda kasutatakse 19. sajandi algusest, samal ajal hakati seda unikaalset loodusvara uurima.

Esimesed mudaraviasutused rajati Eestis 1824. aastal Kuressaares ja 1825 Haapsalus. Teaduslikult uuris meremuda kui ravivahendit meditsiinidoktor Carl Abraham Hunnius, hiljem selgitasid selle raviomadusi Tartu Ülikooli professor Karl Schlossmann ja professor Voldemar Vadi. Nüüdseks on välja kujunenud mitmekülgsed mudaprotseduurid paljude haiguste raviks. Kui varem kasutati nn täismudavanne, siis praegu peamiselt kas üldiseid- või paikseid mähiseid (aplikatsioone), kuna täismudavanne taluvad haiged raskemini.

Kuidas tekib ravimuda?

Ravimuda või tervisemuda ehk peloid on veest ning mineraal- ja orgaanilistest ainetest koosnev ühtlane plastiline mass, mis on ladestunud veekogude põhjas, tekkides pikemaajaliste füüsikaliste, keemiliste ja bioloogiliste protsesside tagajärjel. Selle koosseisus on lahustamata (ränidioksiid, alumiiniumoksiid ning raua-, kaaliumi-, magneesiumi- ja kaltsiumioksiidid), lahustuvad (naatriumi-, kaltsiumi-, kaaliumi- ja magneesiumisoolad) anorgaanilised ained ning erinevad orgaanilised ained (süsivesikud, rasvad, surnud ja kõdunenud taimede ning loomade jäänused). Raviomadustega meremudad tekivad tavaliselt sobiva veere¾iimiga merelahtedes. Sõltuvalt merevee soolsusest võivad need olla erineva mineraal- ja orgaaniliste ainete kontsentratsiooniga.

Muda võib soojendatuna kasutada üle kogu keha, samuti teha sellega kosmeetilisi protseduure, saunamaske ja mudamassaa¾e.
Mudakümblus kodus
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Mudakümblus kodus
HEAOLU

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn