Heitlik nagu Islandi ilm on olnud ka Estonia teatri endise operetisolisti Tiiu Lauri (50) töö sealse muusikaõpetajana. “Pean ennast tõestama,” ütleb ta nüüd Svalbarðsseyri muusikakooli juhatades.

Korsetid, kübarad, suled, pikad siidkindad... Need lahutamatud operetilaulja aksessuaarid koos meelepäraste rollidega kadusid Tiiu elust hetkel, mil ta pidi endast noorematele solistidele Estonia teatri laval ruumi tegema, taandudes tagasihoidlikumatesse koorilauljate ridadesse lootusega vahel siiski ka solistina esineda. Ent kuue aasta eest jõulude ajal, astudes koos tütar Marioni ja poeg Eduardiga mööda lennukitrepi metalseid astmeid vulkaanilisele Islandile, oli ta valmis sootuks uueks elumuutuseks, mis on kohati olnud sama katsumuslik nagu sealne kliima. Uues elukohariigis, olusid ja keelt tundmata, oli esialgu ikka väga raske. Teda ootas ees vaid muusikust abikaasa Risto, kes oli Põhja-Islandil Akureyri linnas leidnud õpetajatöö d¾ässpianistina pool aastat varem. Seega oli pere taas koos, et vastutuules või lumetormis üksteist toetades ka rohkem jaksu oleks. Miks just Island? Seetõttu, et just Islandile oli muusikaõpetajaid vaja. Siin on regionaalprobleem nagu mujalgi: kõik tahavad pealinnas või suuremas kohas elada. Eestlased on siis läinud äärealadele n-ö missiooni täitma ja võtnud kümnevõistleja ameti, õpetades kümmet pilli... Esimesed muusikaõpetajad tulid Islandile umbes 22 aastat tagasi ja kuna muusikud üksteist tunnevad, siis tänu sellele sai Risto teada, et Akureyris laiendatakse muusikakooli, kuhu vajatakse pop-d¾ässmuusika klaveriõpetajat. Minule avanes töövõimalus samas koolis pool aastat hiljem. Heitlik nagu Islandi ilm on olnud ka Estonia teatri endise operetisolisti Tiiu Lauri (50) töö sealse muusikaõpetajana. “Pean ennast tõestama,” ütleb ta nüüd Svalbarðsseyri muusikakooli juhatades. web hosting services top

Enesetõestus Islandil

Tiina Lang, fotod: erakogu

Heitlik nagu Islandi ilm on olnud ka Estonia teatri endise operetisolisti Tiiu Lauri (50) töö sealse muusikaõpetajana. “Pean ennast tõestama,” ütleb ta nüüd Svalbarðsseyri muusikakooli juhatades.

Enesetõestus Islandil

Korsetid, kübarad, suled, pikad siidkindad... Need lahutamatud operetilaulja aksessuaarid koos meelepäraste rollidega kadusid Tiiu elust hetkel, mil ta pidi endast noorematele solistidele Estonia teatri laval ruumi tegema, taandudes tagasihoidlikumatesse koorilauljate ridadesse lootusega vahel siiski ka solistina esineda. Ent kuue aasta eest jõulude ajal, astudes koos tütar Marioni ja poeg Eduardiga mööda lennukitrepi metalseid astmeid vulkaanilisele Islandile, oli ta valmis sootuks uueks elumuutuseks, mis on kohati olnud sama katsumuslik nagu sealne kliima. Uues elukohariigis, olusid ja keelt tundmata, oli esialgu ikka väga raske. Teda ootas ees vaid muusikust abikaasa Risto, kes oli Põhja-Islandil Akureyri linnas leidnud õpetajatöö d¾ässpianistina pool aastat varem. Seega oli pere taas koos, et vastutuules või lumetormis üksteist toetades ka rohkem jaksu oleks.

Miks just Island?

Seetõttu, et just Islandile oli muusikaõpetajaid vaja. Siin on regionaalprobleem nagu mujalgi: kõik tahavad pealinnas või suuremas kohas elada. Eestlased on siis läinud äärealadele n-ö missiooni täitma ja võtnud kümnevõistleja ameti, õpetades kümmet pilli... Esimesed muusikaõpetajad tulid Islandile umbes 22 aastat tagasi ja kuna muusikud üksteist tunnevad, siis tänu sellele sai Risto teada, et Akureyris laiendatakse muusikakooli, kuhu vajatakse pop-d¾ässmuusika klaveriõpetajat. Minule avanes töövõimalus samas koolis pool aastat hiljem.

Heitlik nagu Islandi ilm on olnud ka Estonia teatri endise operetisolisti Tiiu Lauri (50) töö sealse muusikaõpetajana. “Pean ennast tõestama,” ütleb ta nüüd Svalbarðsseyri muusikakooli juhatades.
Enesetõestus Islandil
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Enesetõestus Islandil
VÄLISMAAL

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn