Eesti riigi kaitse peaks olema meie ühine huvi ja vastutus, kuigi see on kujunenud pigem meeste pärusmaaks. Naised saavad aga osaleda riigikaitses vabatahtlikuna.

Võib minna vabatahtlikult ajateenistusse ja soovi korral valida ka elukutselise kaitseväelase karjäär, kuigi meil on vaid paarkümmend naisajateenijat aastas ja tegevteenistuses kümme protsenti naistest. Seega on väga oluliseks alternatiiviks võimalus osaleda riigikaitses vabatahtlikuna. Ühe osana kaitseliidust koondab Eesti Naiskodukaitse rohkem kui 2400 naist üle Eesti, kel kõigil on soov oma võimete ja võimaluste piires panustada Eesti riigi kaitsesse. Naiskodukaitse koosneb 15 ringkonnast, mis on maakonnapõhised, seega tegutseme kõikjal üle Eesti.   Kõige olulisem on tahe Tihtipeale tekib küsimus, kas ma ikka sobin naiskodukaitsesse? Naljaga pooleks tavatseme öelda: naiskodukaitsja võib olla pikk või lühike, hea füüsisega või homme-hakkan-treenima vormis, noor, vana, kuldses keskeas, piltilus või tagasihoidlikuma välimusega. Meil on tõepoolest naisi igalt elualalt ja igast Eestimaa nurgast. Kõige olulisem on inimese soov osaleda väljaõppel ja seejärel täita kohusetundlikult endale võetud ülesandeid. Ka panustatava aja osas on inimeste võimalused erinevad. Eeldame, et minimaalselt osaleb liige organisatsiooni tegevuses 48 tundi aastas, aga meil on ka liikmeid, kes liialdamata panustavad sadu tunde. Oma väljaõppesüsteemi ülesehitamisel oleme lähtunud kõigepealt üksikindiviidist, keskendudes sellele, et iga meie liige omandaks baasoskused, kuidas toime tulla tavapärasest erinevas olukorras. Eesti riigi kaitse peaks olema meie ühine huvi ja vastutus, kuigi see on kujunenud pigem meeste pärusmaaks. Naised saavad aga osaleda riigikaitses vabatahtlikuna. web hosting services top

Vabatahtlikult kaitsel

Airi Tooming, Eesti Naiskodukaitse esinaine; fotod: Merle Rüütel, erakogu

Eesti riigi kaitse peaks olema meie ühine huvi ja vastutus, kuigi see on kujunenud pigem meeste pärusmaaks. Naised saavad aga osaleda riigikaitses vabatahtlikuna.

Vabatahtlikult kaitsel

Võib minna vabatahtlikult ajateenistusse ja soovi korral valida ka elukutselise kaitseväelase karjäär, kuigi meil on vaid paarkümmend naisajateenijat aastas ja tegevteenistuses kümme protsenti naistest. Seega on väga oluliseks alternatiiviks võimalus osaleda riigikaitses vabatahtlikuna. Ühe osana kaitseliidust koondab Eesti Naiskodukaitse rohkem kui 2400 naist üle Eesti, kel kõigil on soov oma võimete ja võimaluste piires panustada Eesti riigi kaitsesse. Naiskodukaitse koosneb 15 ringkonnast, mis on maakonnapõhised, seega tegutseme kõikjal üle Eesti.

 

Kõige olulisem on tahe

Tihtipeale tekib küsimus, kas ma ikka sobin naiskodukaitsesse? Naljaga pooleks tavatseme öelda: naiskodukaitsja võib olla pikk või lühike, hea füüsisega või homme-hakkan-treenima vormis, noor, vana, kuldses keskeas, piltilus või tagasihoidlikuma välimusega. Meil on tõepoolest naisi igalt elualalt ja igast Eestimaa nurgast. Kõige olulisem on inimese soov osaleda väljaõppel ja seejärel täita kohusetundlikult endale võetud ülesandeid. Ka panustatava aja osas on inimeste võimalused erinevad. Eeldame, et minimaalselt osaleb liige organisatsiooni tegevuses 48 tundi aastas, aga meil on ka liikmeid, kes liialdamata panustavad sadu tunde.

Oma väljaõppesüsteemi ülesehitamisel oleme lähtunud kõigepealt üksikindiviidist, keskendudes sellele, et iga meie liige omandaks baasoskused, kuidas toime tulla tavapärasest erinevas olukorras.

Eesti riigi kaitse peaks olema meie ühine huvi ja vastutus, kuigi see on kujunenud pigem meeste pärusmaaks. Naised saavad aga osaleda riigikaitses vabatahtlikuna.
Vabatahtlikult kaitsel
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Vabatahtlikult kaitsel
ASJATUNDJA

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn