“Mul oli kõik olemas, olin rahul, aga hing ei laulnud,” selgitab Liina Kaljuvee (46), miks ta loobus turvalisest elust mugavustsoonis ja hakkas otsima, mis see siis on, mis ta hinge laulma paneb. Praegu juhendab ta maalimeditatsiooni gruppe.

Liina on terve elu elanud maal metsa sees. Tohutu talupidamine sigade ja lehmadega ning palju rasket tööd. “Olin sellega lapsest saati harjunud ja raske polnud mitte niivõrd füüsiliselt kui vaimselt: minu hing soovis midagi muud,” meenutab Liina ise. “Olin noor ja soovisin keskkooli järel edasi õppima minna. Mitte edasi talu pidada.” Õnneks nii läkski, loobuti talupidamisest ning Liina töötas ametikoolis õppimise kõrvalt müüjana. Sellele järgnes esimene ametivahetus ja vähemfüüsiline töö lasteaednikuna. Kuid üks olukord kordus tema elus – sama probleem tuli teatud intervalli järel tagasi. “Kui see taas päral oli, siis otsustasin, et ma ei lepi enam: uurin välja, mis selle jama mulle on toonud ja kuidas seda lahendada. Mul oli tohutu uudishimu, midagi peab ju veel olema lisaks sellele nähtavale maailmale! Ja kuidas seda nähtavat maailma muuta,” meenutab Liina on mõtterännakuid. “Mis oleks see esimene samm, kui tahad muuta või muutuda. Nüüd ma tean: kuula oma südant. Mida rohkem ma oma praeguse ametiga tegelen, seda rohkem olen rahul.” Ehkki Liina ise on rahul, ei ole ametivahetus liiga lihtsalt kulgenud. “Valu peab väga tugev olema, et sunniks muutustele, kuid seda kogemust pole võimalik alahinnata. Tuleb mõistmine ja jõuad justkui järgmisele tasandile.” Nii hakkas Liina otsima võimalust, kus täiendada oma teadmisi nähtamatust maailmast ning jõudis saja viiekümne kilomeetri kaugusele Tallinnasse Holistika Instituuti, kus ta õpib edasi praegugi. Oma värskete teadmistega alustas ta maalimeditatsiooni grupiga kodukohas. Kõik sujus imeliselt: inimesi tuli piisavalt, õhkkond tekkis õige – teraapiline ja usalduslik –, maalid sündisid nii kihvtid, et neist on juba mitu näitust üles pandud. Selle eduelamuse tuules tuli Liina töölt ära ning alustas maalimeditatsioonigrupiga ka kodust kuuekümne kilomeetri kaugusel asuvas Tartu linnas. Algus oli paljutõotav: Liina ei vaadanud ühtki kuulutust ega võtnud ühendust ühegi kinnisvaramaakleriga. Ta lihtsalt ütles Tartus tööl käivale tuttavale, et vajab linnas ruumi ning tuttav teadis kohe üht vabanemas. See sobis. “Ma alustasin Tartus maalimeditatsioonidega aprillis. Arvasin, et kohe tulevad inimesed. Aga ei tulnud. Ei tulnud aprillis, mais ega ka juunis. Pane seda kuulutust, mis pidi tahad: kirjutasin, et maalimine. Kirjutasin, et meditatsioon. Kirjutasin mis iganes – inimesi ikka ei tulnud!” Liina oli lähtunud vanast tõest, et ükski prohvet pole kuulus omal maal. Aga kui kodukohas nii hästi läks ja teda kohe usaldati, mis siis veel Tartus saama hakkab! Kuid ei, Tartus ei oodanud teda keegi… “Mul oli kõik olemas, olin rahul, aga hing ei laulnud,” selgitab Liina Kaljuvee (46), miks ta loobus turvalisest elust mugavustsoonis ja hakkas otsima, mis see siis on, mis ta hinge laulma paneb. Praegu juhendab ta maalimeditatsiooni gruppe. web hosting services top

Südamesoovi teostades

Madli Zobel; fotod: Aldo Luud

“Mul oli kõik olemas, olin rahul, aga hing ei laulnud,” selgitab Liina Kaljuvee (46), miks ta loobus turvalisest elust mugavustsoonis ja hakkas otsima, mis see siis on, mis ta hinge laulma paneb. Praegu juhendab ta maalimeditatsiooni gruppe.

Südamesoovi teostades

Liina on terve elu elanud maal metsa sees. Tohutu talupidamine sigade ja lehmadega ning palju rasket tööd. “Olin sellega lapsest saati harjunud ja raske polnud mitte niivõrd füüsiliselt kui vaimselt: minu hing soovis midagi muud,” meenutab Liina ise. “Olin noor ja soovisin keskkooli järel edasi õppima minna. Mitte edasi talu pidada.” Õnneks nii läkski, loobuti talupidamisest ning Liina töötas ametikoolis õppimise kõrvalt müüjana. Sellele järgnes esimene ametivahetus ja vähemfüüsiline töö lasteaednikuna. Kuid üks olukord kordus tema elus – sama probleem tuli teatud intervalli järel tagasi. “Kui see taas päral oli, siis otsustasin, et ma ei lepi enam: uurin välja, mis selle jama mulle on toonud ja kuidas seda lahendada. Mul oli tohutu uudishimu, midagi peab ju veel olema lisaks sellele nähtavale maailmale! Ja kuidas seda nähtavat maailma muuta,” meenutab Liina on mõtterännakuid. “Mis oleks see esimene samm, kui tahad muuta või muutuda. Nüüd ma tean: kuula oma südant. Mida rohkem ma oma praeguse ametiga tegelen, seda rohkem olen rahul.”

Ehkki Liina ise on rahul, ei ole ametivahetus liiga lihtsalt kulgenud. “Valu peab väga tugev olema, et sunniks muutustele, kuid seda kogemust pole võimalik alahinnata. Tuleb mõistmine ja jõuad justkui järgmisele tasandile.” Nii hakkas Liina otsima võimalust, kus täiendada oma teadmisi nähtamatust maailmast ning jõudis saja viiekümne kilomeetri kaugusele Tallinnasse Holistika Instituuti, kus ta õpib edasi praegugi.

Oma värskete teadmistega alustas ta maalimeditatsiooni grupiga kodukohas. Kõik sujus imeliselt: inimesi tuli piisavalt, õhkkond tekkis õige – teraapiline ja usalduslik –, maalid sündisid nii kihvtid, et neist on juba mitu näitust üles pandud.

Selle eduelamuse tuules tuli Liina töölt ära ning alustas maalimeditatsioonigrupiga ka kodust kuuekümne kilomeetri kaugusel asuvas Tartu linnas. Algus oli paljutõotav: Liina ei vaadanud ühtki kuulutust ega võtnud ühendust ühegi kinnisvaramaakleriga. Ta lihtsalt ütles Tartus tööl käivale tuttavale, et vajab linnas ruumi ning tuttav teadis kohe üht vabanemas. See sobis. “Ma alustasin Tartus maalimeditatsioonidega aprillis. Arvasin, et kohe tulevad inimesed. Aga ei tulnud. Ei tulnud aprillis, mais ega ka juunis. Pane seda kuulutust, mis pidi tahad: kirjutasin, et maalimine. Kirjutasin, et meditatsioon. Kirjutasin mis iganes – inimesi ikka ei tulnud!”

Liina oli lähtunud vanast tõest, et ükski prohvet pole kuulus omal maal. Aga kui kodukohas nii hästi läks ja teda kohe usaldati, mis siis veel Tartus saama hakkab! Kuid ei, Tartus ei oodanud teda keegi…

“Mul oli kõik olemas, olin rahul, aga hing ei laulnud,” selgitab Liina Kaljuvee (46), miks ta loobus turvalisest elust mugavustsoonis ja hakkas otsima, mis see siis on, mis ta hinge laulma paneb. Praegu juhendab ta maalimeditatsiooni gruppe.
Südamesoovi teostades
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Südamesoovi teostades
ELUJULGUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn