Jõulude ajal saavad erinevad põlvkonnad kokku, paljudes peredes tuuakse traditsiooniliselt tuppa kuusk, ent algavad ka pühadeaegsed nääklemismaratonid. Kuidas säilitada jõulurahu?

Probleemide allikaid ei pea kaugelt otsima, sest ainuüksi põlvkondadevahelised erinevused võivad tüli tekitada. Paljud vanainimesed on harjunud üksi aega veetma, neil on kujunenud omad tegemised, söömise-, telekavaatamise ja magamaminekuajad. Terviseprobleemidki võivad kimbutada ja tuju rikkuda. Pole harjutud enam seltskonnas olema ja teistega arvestama. Nooremal põlvkonnal on oma elurütm, tavad ja harjumused, kuidas jõule pidada, toitu valmistada ja suhelda. Kaasaegsed maitsed ei pruugi vanainimestele kaugeltki meeldida. Repliigid, kuidas omal ajal maitses toitki paremini, võivad perenaise tuju täiesti nullida. Lapsed jällegi on tihti nutiseadmete külge aheldatud ja veedavad vanemate sugulastega heietamise asemel aega virtuaalmaailmas. Pühadel ei pruugi nende jaoks olla enam sama tähendust nagu vanematele. Harvad pole juhud, kus juba kuusekaunistamisel tekkinud erimeelsused – kas teha traditsiooniline õlgede ja õuntega puu või korralik juudi kuuseke, päädivad päevi kestvate vaikuseminutitega. Lihtne on ajada oma jonni, selle asemel et teha kompromisse. Sel aastal teisiti Minu peres on jõulud kõige suurem ja tähtsam püha, kus on koos nii vanaemad-vanaisad kui ka lapsed-lapselapsed. Kombeks on, et kogu pere sõidab maale tallu, mille ema on muinasjutuliseks jõulupesaks vorminud ning laua traditsiooniliste ja kaasaegsete jõulutoitudega katnud. Meie, lapsed, oleme seda iseenesestmõistetavaks pidanud. Sel aastal tulevad aga jõulud teisiti, kuna kolisime ise majja ja vanemad soovivad hoopis meie perele külla tulla. Kuigi olen uuendusmeelne, siis muuta jõulude tähistamise traditsiooni on mulle vastumeelne, tekitab isegi kurbust. Lisaks oma lähikondsetele külastan tavaliselt maal ka oma vanu sõpru ja sugulasi, kelleni tavaliselt ei jõua. Murekohti on mitmeid – kuhu majutada kogu perekond, kui majas on ainult üks külalistetuba, aga iga pereliige vajab elurütmile oma ruumi? Vanaema on nii vana, et tema võib-olla ei julgegi pikka sõitu ette võtta, aga mulle on vanaemaga jõulude ajal koosolemine väga tähtis. Lisaks ei jõua mina nii palju toitu vaaritada nagu mu ema, sest enne pühi tuleb veel kaasa sünnipäeva pidada. Kujutan juba eos ette pettumust, mida valmistab minu jõululaud võrreldes tavapärasega. Kuna perekond ja inimestega läbisaamine on mulle oluline, siis suurest armastusest olen valmis tegema kompromisse – võõrustama oma peret ja sõitma ka maale, et säilitada isiklikke traditsioone minna vaatama oma sõpru ja olulisi sugulasi. Jõulud on ju ikkagi rahuaeg! Jõulude ajal saavad erinevad põlvkonnad kokku, paljudes peredes tuuakse traditsiooniliselt tuppa kuusk, ent algavad ka pühadeaegsed nääklemismaratonid. Kuidas säilitada jõulurahu? web hosting services top

Jõulud erimeelsuste tuules?

Evelin Mikker, fotod: Pildipank 123, Valdur Vacht, Basia Wright

Jõulude ajal saavad erinevad põlvkonnad kokku, paljudes peredes tuuakse traditsiooniliselt tuppa kuusk, ent algavad ka pühadeaegsed nääklemismaratonid. Kuidas säilitada jõulurahu?

Jõulud erimeelsuste tuules?

Probleemide allikaid ei pea kaugelt otsima, sest ainuüksi põlvkondadevahelised erinevused võivad tüli tekitada. Paljud vanainimesed on harjunud üksi aega veetma, neil on kujunenud omad tegemised, söömise-, telekavaatamise ja magamaminekuajad. Terviseprobleemidki võivad kimbutada ja tuju rikkuda. Pole harjutud enam seltskonnas olema ja teistega arvestama.

Nooremal põlvkonnal on oma elurütm, tavad ja harjumused, kuidas jõule pidada, toitu valmistada ja suhelda. Kaasaegsed maitsed ei pruugi vanainimestele kaugeltki meeldida. Repliigid, kuidas omal ajal maitses toitki paremini, võivad perenaise tuju täiesti nullida. Lapsed jällegi on tihti nutiseadmete külge aheldatud ja veedavad vanemate sugulastega heietamise asemel aega virtuaalmaailmas. Pühadel ei pruugi nende jaoks olla enam sama tähendust nagu vanematele.

Harvad pole juhud, kus juba kuusekaunistamisel tekkinud erimeelsused – kas teha traditsiooniline õlgede ja õuntega puu või korralik juudi kuuseke, päädivad päevi kestvate vaikuseminutitega. Lihtne on ajada oma jonni, selle asemel et teha kompromisse.

Sel aastal teisiti
Minu peres on jõulud kõige suurem ja tähtsam püha, kus on koos nii vanaemad-vanaisad kui ka lapsed-lapselapsed. Kombeks on, et kogu pere sõidab maale tallu, mille ema on muinasjutuliseks jõulupesaks vorminud ning laua traditsiooniliste ja kaasaegsete jõulutoitudega katnud. Meie, lapsed, oleme seda iseenesestmõistetavaks pidanud. Sel aastal tulevad aga jõulud teisiti, kuna kolisime ise majja ja vanemad soovivad hoopis meie perele külla tulla. Kuigi olen uuendusmeelne, siis muuta jõulude tähistamise traditsiooni on mulle vastumeelne, tekitab isegi kurbust. Lisaks oma lähikondsetele külastan tavaliselt maal ka oma vanu sõpru ja sugulasi, kelleni tavaliselt ei jõua.

Murekohti on mitmeid – kuhu majutada kogu perekond, kui majas on ainult üks külalistetuba, aga iga pereliige vajab elurütmile oma ruumi? Vanaema on nii vana, et tema võib-olla ei julgegi pikka sõitu ette võtta, aga mulle on vanaemaga jõulude ajal koosolemine väga tähtis. Lisaks ei jõua mina nii palju toitu vaaritada nagu mu ema, sest enne pühi tuleb veel kaasa sünnipäeva pidada. Kujutan juba eos ette pettumust, mida valmistab minu jõululaud võrreldes tavapärasega.

Kuna perekond ja inimestega läbisaamine on mulle oluline, siis suurest armastusest olen valmis tegema kompromisse – võõrustama oma peret ja sõitma ka maale, et säilitada isiklikke traditsioone minna vaatama oma sõpru ja olulisi sugulasi. Jõulud on ju ikkagi rahuaeg!

Jõulude ajal saavad erinevad põlvkonnad kokku, paljudes peredes tuuakse traditsiooniliselt tuppa kuusk, ent algavad ka pühadeaegsed nääklemismaratonid. Kuidas säilitada jõulurahu?
Jõulud erimeelsuste tuules?
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Jõulud erimeelsuste tuules?
TULIPUNKT

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn