“Kodu on kõigepealt sinus endas ja teisalt inimestes, kellega seal koos oled,” tõdeb Haus Galerii omanik Piia Ausman (47). “Pildid seintel teevad kodust kodu, sest need on nagu aknad mälestustesse, hetkedesse – iseendasse.”

Metallvoodriga hobuserauakujuline postidel kortermaja, mille all kulgeb parkla, meenutab ridamut: pea igal korteril on eraldi sissepääs, vaid oma murulapp puudub. See-eest on ühine, aiaga piiratud õueala. Ümberringi teised eramud ning ürgne looduskeskkond põlispuude ja ojaga, vaid mõnikümmend meetrit eemal maastikukaitseala. Mõniteist sõiduminutit Tallinna südalinnast eemal. “Enam kui kaks aastat tagasi, kui teed eksabikaasaga erinevas suunas läksid, kolisin Piritale,” jutustab Piia selles 2007. aastal valminud betoonmajas. “Siin küll kajab natuke, ent mitte liialt, 107 m² korter on läbi kahe korruse. Mulle ei meeldi, kui keegi mu pea kohal elab.” Lisaks oli talle elukohta vahetades oluline, et kummalgi lapsel oleks oma tuba. Piiale meeldis korteri atmosfäär, milles on seletamatu aura ja igatsetud rahu. “Tean, et mu akna alla keegi midagi ei ehita. Siin on tammed ja pärnad, head vanad puud, tunnen end selles korteris väga mõnusalt.” Suured maast laeni klaaspinnad võimaldavad maailma tuppa lasta ja kuigi rõdusid majal miskipärast ei ole, saab klaasuksed rohelusse valla lüüa. Hommikust poole lõunani lisab kogu korterisse helgust päike. Sellest Piiale piisab, sest liiga lõunapoolne talle ei meeldigi. Üht-teist lasi ta ehitusmeestel elamises ka endale sobilikumaks muuta. “Igas korteris on midagi ebapraktilist – teisele korrusele viiva trepi alune oli lahti, lasin selle kinni ehitada, sain sinna panipaiga.” Treppi omakorda raamisid ühest küljest rauast trelli moodi käepidemed. Selle asemele kavandas Piia varbseina sarnase riiuli, kuhu panna raamatuid jms asju, kuigi enamik raamatuid on tal galeriis. “Hinnapakkumised eritellimusega riiulile olid hirmsad,” meenutab Piia. Ta leidis hoopis vanutatud pinnamoega moodulriiulid, millest ta ise sobiliku varbseina moodustas, Aatriumi mööblipoest. “Need olid justkui siia mõõdetud, kuigi ma aasta otsa projekteerisin, ostsin lõpuks sauh mingid tükid kokku ja karbid sisse. Minu meelest sai praktiline ja ilus.” Riiul eraldab osaliselt elutuba köögiosast, mis jäi enam-vähem samasuguseks, nagu oli enne. Piia lasi panna seina vaid valged tagasihoidliku mustriga plaadid ja uue puhuri. “Kodu on kõigepealt sinus endas ja teisalt inimestes, kellega seal koos oled,” tõdeb Haus Galerii omanik Piia Ausman (47). “Pildid seintel teevad kodust kodu, sest need on nagu aknad mälestustesse, hetkedesse – iseendasse.” web hosting services top

Kodu on sinus endas

Tiina Lang, fotod: Kalev Lilleorg

“Kodu on kõigepealt sinus endas ja teisalt inimestes, kellega seal koos oled,” tõdeb Haus Galerii omanik Piia Ausman (47). “Pildid seintel teevad kodust kodu, sest need on nagu aknad mälestustesse, hetkedesse – iseendasse.”

Kodu on sinus endas

Metallvoodriga hobuserauakujuline postidel kortermaja, mille all kulgeb parkla, meenutab ridamut: pea igal korteril on eraldi sissepääs, vaid oma murulapp puudub. See-eest on ühine, aiaga piiratud õueala. Ümberringi teised eramud ning ürgne looduskeskkond põlispuude ja ojaga, vaid mõnikümmend meetrit eemal maastikukaitseala. Mõniteist sõiduminutit Tallinna südalinnast eemal. “Enam kui kaks aastat tagasi, kui teed eksabikaasaga erinevas suunas läksid, kolisin Piritale,” jutustab Piia selles 2007. aastal valminud betoonmajas. “Siin küll kajab natuke, ent mitte liialt, 107 m² korter on läbi kahe korruse. Mulle ei meeldi, kui keegi mu pea kohal elab.” Lisaks oli talle elukohta vahetades oluline, et kummalgi lapsel oleks oma tuba. Piiale meeldis korteri atmosfäär, milles on seletamatu aura ja igatsetud rahu. “Tean, et mu akna alla keegi midagi ei ehita. Siin on tammed ja pärnad, head vanad puud, tunnen end selles korteris väga mõnusalt.” Suured maast laeni klaaspinnad võimaldavad maailma tuppa lasta ja kuigi rõdusid majal miskipärast ei ole, saab klaasuksed rohelusse valla lüüa.

Hommikust poole lõunani lisab kogu korterisse helgust päike. Sellest Piiale piisab, sest liiga lõunapoolne talle ei meeldigi. Üht-teist lasi ta ehitusmeestel elamises ka endale sobilikumaks muuta. “Igas korteris on midagi ebapraktilist – teisele korrusele viiva trepi alune oli lahti, lasin selle kinni ehitada, sain sinna panipaiga.” Treppi omakorda raamisid ühest küljest rauast trelli moodi käepidemed. Selle asemele kavandas Piia varbseina sarnase riiuli, kuhu panna raamatuid jms asju, kuigi enamik raamatuid on tal galeriis. “Hinnapakkumised eritellimusega riiulile olid hirmsad,” meenutab Piia. Ta leidis hoopis vanutatud pinnamoega moodulriiulid, millest ta ise sobiliku varbseina moodustas, Aatriumi mööblipoest. “Need olid justkui siia mõõdetud, kuigi ma aasta otsa projekteerisin, ostsin lõpuks sauh mingid tükid kokku ja karbid sisse. Minu meelest sai praktiline ja ilus.”

Riiul eraldab osaliselt elutuba köögiosast, mis jäi enam-vähem samasuguseks, nagu oli enne. Piia lasi panna seina vaid valged tagasihoidliku mustriga plaadid ja uue puhuri.

“Kodu on kõigepealt sinus endas ja teisalt inimestes, kellega seal koos oled,” tõdeb Haus Galerii omanik Piia Ausman (47). “Pildid seintel teevad kodust kodu, sest need on nagu aknad mälestustesse, hetkedesse – iseendasse.”
Kodu on sinus endas
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kodu on sinus endas
KÜLAS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn