Külluslikus (peo)lauas süües rohkem, kui mõistlik oleks, ilmnevad mõne aja möödudes kõrvetised. Neid on mingil eluperioodil tunda saanud vähemalt veerandik kogu elanikkonnast, ent kõrvetisi annab ka vältida.

Sa tead väga hästi, et sul on kõht juba eelroast pooltäis ning praadi oleks pidanud kolm korda vähem võtma. Tead ka seda, et magustoit on ilmne liig, kuid võtad ikkagi. Enamik kõrvetistega kimpus olevaid inimesi teab üsna täpselt, millal ja kuidas kõrvetised neid kiusama hakkavad. Ja loodavad – nagu kõik sõdurid loodavad lahingust eluga tagasi tulla –, et seekord kohvi ja saiakese peale ei hakka kõrvetama, kuigi alati on hakanud. Koduteel käid piinavate kõrvetistega toimetulemiseks apteegist läbi ja võtad käsimüügiravimit. “Kui oled kodus ning hakkab kõrvetama, siis kiirabi kutsumise asemel joo pool klaasi väga külma vett, see loputab söögitoru puhtaks,” õpetab Tartu Ülikooli Kliinikumi sisekliiniku gastroenteroloog dr Katrin Labotkin. “Kõrvetis ongi see, kui söögitoru lõpposa närvid puutuvad kokku mao sisuga ning tekib ärritus: kõrvetav valu rindkere taga, mis võib kiirguda kaela, hammastesse, isegi õlga ja kätte. Samuti võib olla tunne, et keegi hoiab kõrist kinni. Kui kõrvetisi esineb mingil eluperioodil vähemalt veerandil kogu elanikkonnast, siis omakorda veerandil neist ärritavad söögitoru närvid ka kohe kõrval asuvaid kopse ning inimene hakkab hoopis köhima. Ka astmaatikuid võib ülesöömine köhima ajada.” Sest ülesöömine tagab kõrvetised kordades lihtsamalt kui sageli, ent korraga vähe söömine. “Ea kasvades jäävad kõik sidekoed paratamatult nõrgemaks: jalgadel tekivad veenilaiendid, nägu pole enam prink ning maolukuti ei sulgu enam nii hästi, et täis magu ei saaks sisaldist söögitorru lekitada. Maohape ja maos sisalduv sapp ärritavadki söögitoru alaosa.” Külm vesi ja käsimüügis olevad hapet taandavad ravimid leevendavad kaebused paari minutiga, kuid dr Labotkinil on suur hulk nõuandeid, mis aitavad kõrvetiste teket vältida. Külluslikus (peo)lauas süües rohkem, kui mõistlik oleks, ilmnevad mõne aja möödudes kõrvetised. Neid on mingil eluperioodil tunda saanud vähemalt veerandik kogu elanikkonnast, ent kõrvetisi annab ka vältida. web hosting services top

Kõrvetised – elustiilitõbi

Madli Zobel, fotod: Pildipank123

Külluslikus (peo)lauas süües rohkem, kui mõistlik oleks, ilmnevad mõne aja möödudes kõrvetised. Neid on mingil eluperioodil tunda saanud vähemalt veerandik kogu elanikkonnast, ent kõrvetisi annab ka vältida.

Kõrvetised – elustiilitõbi

Sa tead väga hästi, et sul on kõht juba eelroast pooltäis ning praadi oleks pidanud kolm korda vähem võtma. Tead ka seda, et magustoit on ilmne liig, kuid võtad ikkagi. Enamik kõrvetistega kimpus olevaid inimesi teab üsna täpselt, millal ja kuidas kõrvetised neid kiusama hakkavad. Ja loodavad – nagu kõik sõdurid loodavad lahingust eluga tagasi tulla –, et seekord kohvi ja saiakese peale ei hakka kõrvetama, kuigi alati on hakanud. Koduteel käid piinavate kõrvetistega toimetulemiseks apteegist läbi ja võtad käsimüügiravimit.

“Kui oled kodus ning hakkab kõrvetama, siis kiirabi kutsumise asemel joo pool klaasi väga külma vett, see loputab söögitoru puhtaks,” õpetab Tartu Ülikooli Kliinikumi sisekliiniku gastroenteroloog dr Katrin Labotkin. “Kõrvetis ongi see, kui söögitoru lõpposa närvid puutuvad kokku mao sisuga ning tekib ärritus: kõrvetav valu rindkere taga, mis võib kiirguda kaela, hammastesse, isegi õlga ja kätte. Samuti võib olla tunne, et keegi hoiab kõrist kinni. Kui kõrvetisi esineb mingil eluperioodil vähemalt veerandil kogu elanikkonnast, siis omakorda veerandil neist ärritavad söögitoru närvid ka kohe kõrval asuvaid kopse ning inimene hakkab hoopis köhima. Ka astmaatikuid võib ülesöömine köhima ajada.”

Sest ülesöömine tagab kõrvetised kordades lihtsamalt kui sageli, ent korraga vähe söömine. “Ea kasvades jäävad kõik sidekoed paratamatult nõrgemaks: jalgadel tekivad veenilaiendid, nägu pole enam prink ning maolukuti ei sulgu enam nii hästi, et täis magu ei saaks sisaldist söögitorru lekitada. Maohape ja maos sisalduv sapp ärritavadki söögitoru alaosa.”

Külm vesi ja käsimüügis olevad hapet taandavad ravimid leevendavad kaebused paari minutiga, kuid dr Labotkinil on suur hulk nõuandeid, mis aitavad kõrvetiste teket vältida.

Külluslikus (peo)lauas süües rohkem, kui mõistlik oleks, ilmnevad mõne aja möödudes kõrvetised. Neid on mingil eluperioodil tunda saanud vähemalt veerandik kogu elanikkonnast, ent kõrvetisi annab ka vältida.
Kõrvetised – elustiilitõbi
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kõrvetised – elustiilitõbi
TERVIS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn