Vegankosmeetika on ilutööstuses järjest suuremat tähelepanu saavutamas ja mitmed nn tavakosmeetikabrändid on hakanud oma põhitoodetele lisaks tegema ka vegantooteid.

Põhjalikumalt süvenedes selgub, et on üks oluline nüanss, mis eristab vegankosmeetikat vegetaarsest kosmeetikast. Erinevus on põhimõtteliselt sama nagu toitumise puhul. Nii veganid kui ka taimetoitlased ei söö mitte mingisugust liha, kuid veganid ei söö ka loomset päritolu toiduaineid, nagu munad, piim, mesi, või, juust jne. Seepärast ei tohi vegankosmeetika sisaldada ei loomseid koostisaineid ega ka loomseid saadusi (mesi, mesilasvaha, jogurt, piimhape jne). Samuti ei ole lubatud kasutada kaladelt või putukatelt saadud värvaineid. Vegetaarne kosmeetika väldib ainult otseselt loomseid koostisosi, nagu ¾elatiin, loomsed rasvad, loomne kollageen vmt. Näiteks mesilasvaha sisaldav huulepulk on vegetaarne, mitte vegan, kuigi pakendile märgitakse valdavalt alati “Vegan”. Kõhkluse korral loe hoolikalt koostisainete nimekirja, uuri lisainfot brändi kodulehelt või pöördu täpsustava küsimusega otse tootja poole. Äärmiselt olulise tähtsusega on ka märge, et tegemist on “kurjusevaba” tootega, mis tähendab, et toodet ei ole testitud loomade peal (cruelty-free, not animal tested). 100% taimse või mineraalse koostisega toode, mida on loomade peal testitud, ei ole mingil juhul vegan. Ka loodustooted ja ökomärgistusega tooted ei tähenda sugugi, et need oleksid veganitele või vegetaarlastele automaatselt sobivad. Kuigi vegankosmeetika kasutamine on eelkõige elustiilist lähtuv, leiavad oma kasuliku iva ka need, kes muidu taimetoitlaste maailmavaadet igas aspektis ei jaga. Nimelt on see väga sobiv tundliku nahaga inimestele, kuna sellistes toodetes on enamasti vähe koostisosi ning seetõttu ka vähem võimalikke allergeene. Rääkimata sellest, et loomkatsed kosmeetikatööstuses ei ole mingil viisil humaansed, pole vahet, kas oled taimetoitlane või omnivoor. Vegankosmeetika on ilutööstuses järjest suuremat tähelepanu saavutamas ja mitmed nn tavakosmeetikabrändid on hakanud oma põhitoodetele lisaks tegema ka vegantooteid. web hosting services top

Vegankosmeetika

Karmen Tamme, fotod: Pildipank123, Tootjad

Vegankosmeetika on ilutööstuses järjest suuremat tähelepanu saavutamas ja mitmed nn tavakosmeetikabrändid on hakanud oma põhitoodetele lisaks tegema ka vegantooteid.

Vegankosmeetika

Põhjalikumalt süvenedes selgub, et on üks oluline nüanss, mis eristab vegankosmeetikat vegetaarsest kosmeetikast. Erinevus on põhimõtteliselt sama nagu toitumise puhul. Nii veganid kui ka taimetoitlased ei söö mitte mingisugust liha, kuid veganid ei söö ka loomset päritolu toiduaineid, nagu munad, piim, mesi, või, juust jne. Seepärast ei tohi vegankosmeetika sisaldada ei loomseid koostisaineid ega ka loomseid saadusi (mesi, mesilasvaha, jogurt, piimhape jne). Samuti ei ole lubatud kasutada kaladelt või putukatelt saadud värvaineid.

Vegetaarne kosmeetika väldib ainult otseselt loomseid koostisosi, nagu ¾elatiin, loomsed rasvad, loomne kollageen vmt. Näiteks mesilasvaha sisaldav huulepulk on vegetaarne, mitte vegan, kuigi pakendile märgitakse valdavalt alati “Vegan”. Kõhkluse korral loe hoolikalt koostisainete nimekirja, uuri lisainfot brändi kodulehelt või pöördu täpsustava küsimusega otse tootja poole.

Äärmiselt olulise tähtsusega on ka märge, et tegemist on “kurjusevaba” tootega, mis tähendab, et toodet ei ole testitud loomade peal (cruelty-free, not animal tested). 100% taimse või mineraalse koostisega toode, mida on loomade peal testitud, ei ole mingil juhul vegan.

Ka loodustooted ja ökomärgistusega tooted ei tähenda sugugi, et need oleksid veganitele või vegetaarlastele automaatselt sobivad.

Kuigi vegankosmeetika kasutamine on eelkõige elustiilist lähtuv, leiavad oma kasuliku iva ka need, kes muidu taimetoitlaste maailmavaadet igas aspektis ei jaga. Nimelt on see väga sobiv tundliku nahaga inimestele, kuna sellistes toodetes on enamasti vähe koostisosi ning seetõttu ka vähem võimalikke allergeene. Rääkimata sellest, et loomkatsed kosmeetikatööstuses ei ole mingil viisil humaansed, pole vahet, kas oled taimetoitlane või omnivoor.

Vegankosmeetika on ilutööstuses järjest suuremat tähelepanu saavutamas ja mitmed nn tavakosmeetikabrändid on hakanud oma põhitoodetele lisaks tegema ka vegantooteid.
Vegankosmeetika
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Vegankosmeetika
FOOKUSES

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn