Unistusest pakkuda inimestele midagi head avas loominguline ettevõtja Kairi Kõrve (34) Kolga mõisas Kolcki restorani. Ühtlasi jagub tal ideid ja entusiasmi, et kogukonda ühendada.

Esmalt õppis Kairi Tallinna Tehnikaülikoolis majandust, aga hiljem soovis omandada praktilist eriala, millega oleks tulevikus midagi peale hakata. Kuna ta on ühtaegu nii loominguline kui ka kahe jalaga maa peal, siis läks edasi õppima tootearendust. “Mul ei olnud kindlat kutsumust saada arstiks või õpetajaks. Tootearenduse kasuks otsustasin just sel lihtsal põhjusel, et see annab praktilised teadmised ja mõttemaailma. Inseneri minust viie aastaga ei saanud, aga õppisin palju – joonestamist, matemaatikat ja rakendusteadusi, mille pealt suudan edasi minna. Kui mul avaneb võimalus, siis saan igal pool hakkama,” arutleb ta. Nii läks Kairi pärast ülikooli lõppu metallifirmasse joonestajaks, peale seda järgmisse ettevõttesse metallide laborisse ning tema tootearendajakarjäär päädis kvaliteedijuhi ametikohaga tööstusettevõttes. “Mul on üsna palju energiat ja mulle meeldib väga organiseerida, aga palgatööl sain peagi aru, et suurfirmades, kus teed oma ühte kindlat lõiku, hakkab mul kiirelt igav. Võid ju olla keskastmejuht, aga keegi ei kuula sind kümnete teiste samalaadsete juhtide seas,” räägib ta, leides, et on palju andekam kui vaid ühe konkreetse lõigu tegija. Restoran tuleb kohe avada Kairile on reaalteaduste kõrval alati meeldinud ka kunst ja loometegevus, mistõttu ta ühel hetkel mõtleski, kuidas saaks end rohkem loominguliselt rakendada. “Äritegevus on samuti mitmes mõttes looming, saan seal oma potentsiaali ära kasutada. Peab olema hea fantaasia, et suudaksid uusi asju välja mõelda. Kuna mulle on jookide valmistamine olnud alati südamelähedane, siis tekkis idee neid tootma hakata,” jutustab Kairi, kuidas ta läks pikalt hobi staatuses olnud veini-mahlategemise oskusi täiendama Olustvere maamajanduskooli. Õige pea sai ta aru, et oma koduköögis tooteid nikerdada ja kuhugi müüa pole eriti rentaabel. Vaja oli midagi mastaapsemat, visioon oma söögikohast jäi teda painama. “Kõige olulisem oli mulle eristuva koha leidmine. Käisin vaatamas väga paljusid ruume, aga alles aasta hiljem leidsin sobiva koha Kolga mõisas. Mind paelus väga selle paiga rustikaalsus, maalähedus ja eri ajastute kihid. Haarasin telefoni ja koht oli minu!” ei varja naine oma rõõmu just mõisarestorani ideest. Unistusest pakkuda inimestele midagi head avas loominguline ettevõtja Kairi Kõrve (34) Kolga mõisas Kolcki restorani. Ühtlasi jagub tal ideid ja entusiasmi, et kogukonda ühendada. web hosting services top

Elumoto: “Küll saab!”

Evelin Mikker, fotod: Triin Pitsi

Unistusest pakkuda inimestele midagi head avas loominguline ettevõtja Kairi Kõrve (34) Kolga mõisas Kolcki restorani. Ühtlasi jagub tal ideid ja entusiasmi, et kogukonda ühendada.

Elumoto: “Küll saab!”

Esmalt õppis Kairi Tallinna Tehnikaülikoolis majandust, aga hiljem soovis omandada praktilist eriala, millega oleks tulevikus midagi peale hakata. Kuna ta on ühtaegu nii loominguline kui ka kahe jalaga maa peal, siis läks edasi õppima tootearendust. “Mul ei olnud kindlat kutsumust saada arstiks või õpetajaks. Tootearenduse kasuks otsustasin just sel lihtsal põhjusel, et see annab praktilised teadmised ja mõttemaailma. Inseneri minust viie aastaga ei saanud, aga õppisin palju – joonestamist, matemaatikat ja rakendusteadusi, mille pealt suudan edasi minna. Kui mul avaneb võimalus, siis saan igal pool hakkama,” arutleb ta. Nii läks Kairi pärast ülikooli lõppu metallifirmasse joonestajaks, peale seda järgmisse ettevõttesse metallide laborisse ning tema tootearendajakarjäär päädis kvaliteedijuhi ametikohaga tööstusettevõttes.

“Mul on üsna palju energiat ja mulle meeldib väga organiseerida, aga palgatööl sain peagi aru, et suurfirmades, kus teed oma ühte kindlat lõiku, hakkab mul kiirelt igav. Võid ju olla keskastmejuht, aga keegi ei kuula sind kümnete teiste samalaadsete juhtide seas,” räägib ta, leides, et on palju andekam kui vaid ühe konkreetse lõigu tegija.

Restoran tuleb kohe avada

Kairile on reaalteaduste kõrval alati meeldinud ka kunst ja loometegevus, mistõttu ta ühel hetkel mõtleski, kuidas saaks end rohkem loominguliselt rakendada. “Äritegevus on samuti mitmes mõttes looming, saan seal oma potentsiaali ära kasutada. Peab olema hea fantaasia, et suudaksid uusi asju välja mõelda. Kuna mulle on jookide valmistamine olnud alati südamelähedane, siis tekkis idee neid tootma hakata,” jutustab Kairi, kuidas ta läks pikalt hobi staatuses olnud veini-mahlategemise oskusi täiendama Olustvere maamajanduskooli.

Õige pea sai ta aru, et oma koduköögis tooteid nikerdada ja kuhugi müüa pole eriti rentaabel. Vaja oli midagi mastaapsemat, visioon oma söögikohast jäi teda painama. “Kõige olulisem oli mulle eristuva koha leidmine. Käisin vaatamas väga paljusid ruume, aga alles aasta hiljem leidsin sobiva koha Kolga mõisas. Mind paelus väga selle paiga rustikaalsus, maalähedus ja eri ajastute kihid. Haarasin telefoni ja koht oli minu!” ei varja naine oma rõõmu just mõisarestorani ideest.

Unistusest pakkuda inimestele midagi head avas loominguline ettevõtja Kairi Kõrve (34) Kolga mõisas Kolcki restorani. Ühtlasi jagub tal ideid ja entusiasmi, et kogukonda ühendada.
Elumoto: “Küll saab!”
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Elumoto: “Küll saab!”
ELUJULGUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn