Jaapani pealinnas Tokyos, mille nimi tähendab tõlkes “ida pealinna”, elab üle kolmeteistkümne miljoni elaniku, tihedusega 6224 inimest ruutkilomeetril. Kes rahvarikkust väldib, võiks suunduda äärelinna.

Jaapanlased on loomult kannatlikud ja väga täpsed reeglite järgijad, mistõttu suured inimmassid üldiselt probleeme ei tekita. Ka kuritegevus on väike. Näiteks on täiesti tavaline, et unustades restorani oma telefoni või rahakoti, on üsna tõenäoline, et saad selle koos kogu raha ja dokumentidega kätte. Puhtus ja kord on jaapanlastele väga tähtsad. Nii nagu Eestis, ei käida ka Jaapanis välisjalanõudega toas. Lisaks peavad kliendid vahetama oma jalanõud susside vastu ka osades Jaapani stiilis restoranides, kus süüakse madala laua taga maas istudes. Spetsiaalseid susse võib leida ka tualettidest. Sel puhul tuleks oma sussid jätta tualetiukse taha ja väljudes ei tohiks unustada neid tagasi vahetamast. Tokyo tänavad on samuti väga puhtad, kuid ringi käies märkab peagi, et avalikke prügikaste pole näha. Seega tuleb kogu prügi endaga kaasas kanda seni, kuni tekib võimalus sellest vabaneda. Põhjus, miks prügikaste pole, võib üllatada. Nimelt toimus 20. märtsil 1995 Tokyos Aum Shinrikyo rühmituse korraldatud terrorirünnak. Metroorongidesse lasti mürgist gaasi, mis oli pakitud plastikkottidesse ja omakorda mässitud ajalehtedesse. Rünnakus hukkus kolmteist inimest, üle viie tuhande sai vigastada. Kuigi kurjategijad tabati, nõudis hirmul rahvas võimudelt otsustavat tegutsemist. Ühe turvameetmena võetigi linnast ära avalikud prügikastid, et terroristid ei saaks sinna oma relvi peita. Kuigi terrorioht on möödas, pole prügikastid linnapilti tagasi ilmunud. Tokyo lääneosa Chofu ja templid Kes soovib näha Tokyo rahulikku külge, võiks suunduda äärelinnadesse. Üheks selliseks on Chofu linn Tokyo lääneosas. Seal asub Jindai-ji tempel, mis on teine vanim tempel Tokyo templite hulgas. Kõige vanem tempel Tokyos on Senso-ji, mıs asub Asakusas. Jindai-ji on aga ehitatud 733. aastal. Kuni 1952. aastani oli Jindai küla, mille lähiümbruses tunneb siiani vana aja hõngu. Templi ümbruses on mitmeid suveniiri- ning tänavatoitu pakkuvaid poekesi. Eriliselt on Jindai-ji piirkond kuulus aga väga heade soba-nuudlite tõttu. Ümbruskonnast leiab üle 20 soba-nuudli restorani, kus külastajad saavad tatranuudlitest roogi maitsta. Maitsvaks teeb nuudlid puhas allikavesi, mida nende valmistamiseks kasutatakse. Jaapani pealinnas Tokyos, mille nimi tähendab tõlkes “ida pealinna”, elab üle kolmeteistkümne miljoni elaniku, tihedusega 6224 inimest ruutkilomeetril. Kes rahvarikkust väldib, võiks suunduda äärelinna. web hosting services top

Tokyos, südalinnast eemal

Kadri Rebane, fotod: Pildipank 123

Jaapani pealinnas Tokyos, mille nimi tähendab tõlkes “ida pealinna”, elab üle kolmeteistkümne miljoni elaniku, tihedusega 6224 inimest ruutkilomeetril. Kes rahvarikkust väldib, võiks suunduda äärelinna.

Tokyos, südalinnast eemal

Jaapanlased on loomult kannatlikud ja väga täpsed reeglite järgijad, mistõttu suured inimmassid üldiselt probleeme ei tekita. Ka kuritegevus on väike. Näiteks on täiesti tavaline, et unustades restorani oma telefoni või rahakoti, on üsna tõenäoline, et saad selle koos kogu raha ja dokumentidega kätte. Puhtus ja kord on jaapanlastele väga tähtsad. Nii nagu Eestis, ei käida ka Jaapanis välisjalanõudega toas. Lisaks peavad kliendid vahetama oma jalanõud susside vastu ka osades Jaapani stiilis restoranides, kus süüakse madala laua taga maas istudes. Spetsiaalseid susse võib leida ka tualettidest. Sel puhul tuleks oma sussid jätta tualetiukse taha ja väljudes ei tohiks unustada neid tagasi vahetamast.

Tokyo tänavad on samuti väga puhtad, kuid ringi käies märkab peagi, et avalikke prügikaste pole näha. Seega tuleb kogu prügi endaga kaasas kanda seni, kuni tekib võimalus sellest vabaneda. Põhjus, miks prügikaste pole, võib üllatada. Nimelt toimus 20. märtsil 1995 Tokyos Aum Shinrikyo rühmituse korraldatud terrorirünnak. Metroorongidesse lasti mürgist gaasi, mis oli pakitud plastikkottidesse ja omakorda mässitud ajalehtedesse. Rünnakus hukkus kolmteist inimest, üle viie tuhande sai vigastada. Kuigi kurjategijad tabati, nõudis hirmul rahvas võimudelt otsustavat tegutsemist. Ühe turvameetmena võetigi linnast ära avalikud prügikastid, et terroristid ei saaks sinna oma relvi peita. Kuigi terrorioht on möödas, pole prügikastid linnapilti tagasi ilmunud.


Tokyo lääneosa Chofu ja templid

Kes soovib näha Tokyo rahulikku külge, võiks suunduda äärelinnadesse. Üheks selliseks on Chofu linn Tokyo lääneosas. Seal asub Jindai-ji tempel, mis on teine vanim tempel Tokyo templite hulgas. Kõige vanem tempel Tokyos on Senso-ji, mıs asub Asakusas. Jindai-ji on aga ehitatud 733. aastal. Kuni 1952. aastani oli Jindai küla, mille lähiümbruses tunneb siiani vana aja hõngu. Templi ümbruses on mitmeid suveniiri- ning tänavatoitu pakkuvaid poekesi. Eriliselt on Jindai-ji piirkond kuulus aga väga heade soba-nuudlite tõttu. Ümbruskonnast leiab üle 20 soba-nuudli restorani, kus külastajad saavad tatranuudlitest roogi maitsta. Maitsvaks teeb nuudlid puhas allikavesi, mida nende valmistamiseks kasutatakse.

Jaapani pealinnas Tokyos, mille nimi tähendab tõlkes “ida pealinna”, elab üle kolmeteistkümne miljoni elaniku, tihedusega 6224 inimest ruutkilomeetril. Kes rahvarikkust väldib, võiks suunduda äärelinna.
Tokyos, südalinnast eemal
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Tokyos, südalinnast eemal
PUHKUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn