“Mulle meeldib valgus ja avarus, päev liigub siit majast väga ilusasti läbi,” möönab keraamik ja kunstiõppejõud Annika Teder (64) oma kodu tutvustades.

Valgust ja õhku on majas palju. Kaks ruudukujulist akent lamekatuses lasevad päikesel kumada läbi kahe korruse, nii et kumbki küllastub selle mänglevast särast. Õhulisust lisavad suured aknapinnad, mis esimesel elukorrusel kulgevad lõunaküljes maast laeni. “Selleks et välja näha, pead välja minema, aga siin võid sees olla ja ikka välja näha,” ütleb Annika, kelle pere elamises ei ole midagi juhuslikku. “Kui ma lõin lahti raamatu Jaapani koristuskunstist, siis selle esimesel leheküljel oli: “Visake kõik ära!” Seda raamatut tasub eesti kodudes lugeda. Me alahindame ruumi mõju inimesele. Mõnikord ei saagi aru, miks on paha või koormav olla või midagi ei sobi. Siis järelikult ei ole see ruum selline nagu su enda meelelaad. On neid, kellele meeldib külluslik vohamine ja ta elabki väga rikkalikus keskkonnas, aga mulle sobib minimalistlikum variant, kuigi ma ei saa öelda, et asju on vähe, aga igaühel on oma koht.” Annika soovitab: asjad, mis hakkavad jalgu jääma – viige ära! Need ei tohi sind väsitada. Ta tunneb end kodus, kui suudab suletud silmil ringi käia, teades täpselt, kus midagi on. “Leian käsikaudu peaaegu kõik üles.”   Laud määras mööblitooni Elades Mustamäel tüüpilises kolmetoalises korteris, tekkis perel millenniumivahetusel võimalus luua endale avaram kodu Lillekülas, kus maja vundament oli juba valatud. Koduvahetuse otsustas Annika töö. “Nüüd on mul ateljee siinsamas, enne seda oli Õismäel katuseateljee,” täpsustab Annika, kellele nende praegune 180 m² maja meeldis juba paberil, kui ta arhitekt Martin Aunini jooniseid uuris. “Siin polnud mõttetuid trepikodasid.” Sisekujundusega tegeles Enn Kivi, tema kavandatud on ka täisvineerist minimalistlik, ent funktsionaalne sisseehitatud mööbel, mis on ühtemoodi stiilis nii alumisel kui ka ülemisel korrusel. Kööki on lastud ehitada väljatõmmatav osa, kus saab sisse lülitada valgustuse ja avada lisatööpinna, mida Annika kasutab peamiselt siis, kui on käsil suurema peo ettevalmistus. “See saar on märkimisväärse mahuga ja väga hea hoiuruum.” Kõigele vajalikule, millel omakorda on kindel paigutus. Täispuidust ligi saja-aastane söögilaud, mis kuulus abikaasa vanaisale, tuli perega Mustamäe korterist kaasa. Sinna juurde sobitati kunstniku ema ristiema toolid, mis on pärit 1920–1930ndatest. “Saime kõigepealt neli tooli ja seejärel otsisime neid üle Eesti antikvariaatidest juurde. Kõik üheksa on pisut erinevad, aga olemuselt sarnased.” Vana laud määras ka muu mööbli tooni. “Mulle meeldib valgus ja avarus, päev liigub siit majast väga ilusasti läbi,” möönab keraamik ja kunstiõppejõud Annika Teder (64) oma kodu tutvustades. web hosting services top

Ühtne stiil, erinevad mõjutused

Tiina Lang, fotod: Kalev Lilleorg

“Mulle meeldib valgus ja avarus, päev liigub siit majast väga ilusasti läbi,” möönab keraamik ja kunstiõppejõud Annika Teder (64) oma kodu tutvustades.

Ühtne stiil, erinevad mõjutused

Valgust ja õhku on majas palju. Kaks ruudukujulist akent lamekatuses lasevad päikesel kumada läbi kahe korruse, nii et kumbki küllastub selle mänglevast särast. Õhulisust lisavad suured aknapinnad, mis esimesel elukorrusel kulgevad lõunaküljes maast laeni. “Selleks et välja näha, pead välja minema, aga siin võid sees olla ja ikka välja näha,” ütleb Annika, kelle pere elamises ei ole midagi juhuslikku. “Kui ma lõin lahti raamatu Jaapani koristuskunstist, siis selle esimesel leheküljel oli: “Visake kõik ära!” Seda raamatut tasub eesti kodudes lugeda. Me alahindame ruumi mõju inimesele. Mõnikord ei saagi aru, miks on paha või koormav olla või midagi ei sobi. Siis järelikult ei ole see ruum selline nagu su enda meelelaad. On neid, kellele meeldib külluslik vohamine ja ta elabki väga rikkalikus keskkonnas, aga mulle sobib minimalistlikum variant, kuigi ma ei saa öelda, et asju on vähe, aga igaühel on oma koht.”

Annika soovitab: asjad, mis hakkavad jalgu jääma – viige ära! Need ei tohi sind väsitada. Ta tunneb end kodus, kui suudab suletud silmil ringi käia, teades täpselt, kus midagi on. “Leian käsikaudu peaaegu kõik üles.”

 

Laud määras mööblitooni

Elades Mustamäel tüüpilises kolmetoalises korteris, tekkis perel millenniumivahetusel võimalus luua endale avaram kodu Lillekülas, kus maja vundament oli juba valatud. Koduvahetuse otsustas Annika töö. “Nüüd on mul ateljee siinsamas, enne seda oli Õismäel katuseateljee,” täpsustab Annika, kellele nende praegune 180 m² maja meeldis juba paberil, kui ta arhitekt Martin Aunini jooniseid uuris. “Siin polnud mõttetuid trepikodasid.” Sisekujundusega tegeles Enn Kivi, tema kavandatud on ka täisvineerist minimalistlik, ent funktsionaalne sisseehitatud mööbel, mis on ühtemoodi stiilis nii alumisel kui ka ülemisel korrusel.

Kööki on lastud ehitada väljatõmmatav osa, kus saab sisse lülitada valgustuse ja avada lisatööpinna, mida Annika kasutab peamiselt siis, kui on käsil suurema peo ettevalmistus. “See saar on märkimisväärse mahuga ja väga hea hoiuruum.” Kõigele vajalikule, millel omakorda on kindel paigutus.

Täispuidust ligi saja-aastane söögilaud, mis kuulus abikaasa vanaisale, tuli perega Mustamäe korterist kaasa. Sinna juurde sobitati kunstniku ema ristiema toolid, mis on pärit 1920–1930ndatest. “Saime kõigepealt neli tooli ja seejärel otsisime neid üle Eesti antikvariaatidest juurde. Kõik üheksa on pisut erinevad, aga olemuselt sarnased.” Vana laud määras ka muu mööbli tooni.

“Mulle meeldib valgus ja avarus, päev liigub siit majast väga ilusasti läbi,” möönab keraamik ja kunstiõppejõud Annika Teder (64) oma kodu tutvustades.
Ühtne stiil, erinevad mõjutused
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Ühtne stiil, erinevad mõjutused
KÜLAS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn