Kuidas külmetushaigusi looduslikult ravida?

Evelin Mikker, foto: erakogu

Külmetushaigused on varmad keset kõige kiiremat aega tööinimese maha murdma. Enne keemiliste ravimite kasutust tasub meelde tuletada ka loodusravivõtted.

Kuidas külmetushaigusi looduslikult ravida?

Viirushaigused tabavad meid eelkõige siis, kui organism on liigsest töötegemisest, stressist või ka magamatusest kurnatud, päikesevannide võtmisest jupp aega möödas ja vitamiinivarudki organismis otsakorral. Keemiliste tablettide ja külmetusvastaste jookidega saab haigussümptomid kiirelt maha suruda, aga kasulikum oleks aeg maha võtta ning esmalt loodusravivõtted käiku lasta. Krooniliste haiguste all kannatajatel ja sümptomite hullemaks muutudes tasub kindlasti oma perearstiga nõu pidada ning tema soovitusi järgida.

Elu jooksul olen külmetushaigusi ohtralt põdenud ja tablettegi neelanud. Viimane on mulle juba lapsest saati väga vastumeelne olnud, sest vanaema rohuteed, tinktuurid ja sellega kaasnev salapärane tegevus tundus põnevam, samuti teadmine, et ma saan ise midagi oma tervise heaks ära teha, selle asemel et vaid arstile lootma jääda. Nii kasutan alati võimalusel erinevat loodusravi, millega olen haigusi nii endal kui ka pereliikmetel ravinud.

Ohtralt juua

Esmatähtis on kõigepealt töölt koju jääda ja puhata, vahel piisab ööpäev läbi magamisest ning haigus taandub iseenesest. Kindlasti peab haiguse ajal väga palju jooma. Vesi viib kehast tõve poolt eritatud toksiinid välja ning aitab organismil taastuda. Kellele paljas vesi vastu hakkab, neil tasub veele lisada sidrunit, laimi või värske kurgi viile. Väga kasulikud on ka erinevad raviteed. Minul on üldise toonikuna kasutusel enda korjatud pärnaõitest tee, mille valmistan suurde termosesse ja lürbin kogu päeva. Kurguvaevuste korral joon alati salveiteed, mis pehmendab karedat kurku ning eemaldab valu. Kuigi olen proovinud ka erinevaid kurguteesegusid, aitab mind enim salveitee. Üldiste külmetussümptomitega aitab võidelda raudrohi, mis on üks meie looduses esinevaid võimsama energiaga ravimtaimi.

Uuema aja jookidest olen märganud, et esmased külmetussümptomid kaovad väga kiiresti, kui juua vett, kuhu on lisatud “4 Salts”-nimelist mineraalsoolade pulbrit, kuhu kuulub neli erinevat mineraalainet: naatriumvesinikkarbonaat, magneesiumvesinikkarbonaat, kaaliumvesinikkarbonaat ja kaltsiumvesinikkarbonaat. Need mineraalid pärinevad aluselise toitumise teooria usku P. Youngilt, mis ei ole teadusringkondades tõestust leidnud, kuid mina olen sellest abi saanud.