On inimesi, keda pisimgi probleem paneb end tundma läbikukkunu ja ebaõnnestujana. Samas on neid, kes samu vigu kordavad. Ehk tasuks aga vahel mõtiskleda, mida saaks oma väärt kogemustest õppida?

“Paljud võtavad esimest ebaõnnestumist kui märki, et targem on loobuda, aga võib-olla annab see märku just sellest, et pean samas suunas edasi pingutama? Ja kui palju asju me jätame tegemata hirmus, et äkki ma ei õnnestu!” mõtiskleb koolitaja Agne Gutham (46). Kui keegi meist ei teaks, et oma tegevuses on võimalik ebaõnnestuda, siis me ju ka ei kardaks proovida! Viie lapse emana soovitab ta õppust võtta väikestest lastest: “Meis kõigis on see potentsiaal, et ma saan alati kõigega hakkama. Et sellele kinnitust leida – vaadake vastsündinule silma!” See pilk ütleb inimloomuse, meist igaühe tõelise mina kohta rohkem kui tuhat sõna, usub ta, aga lapsepõlvest alates võtame me pidevalt omaks teiste hinnanguid, uskumusi ja piiranguid, mistõttu ei ole ka Agne alati suutnud elu ilma ebaõnnestumiseprismata näha. “Ka koolisüsteem edendab hästi seda hinnangulisust. Kõik lapsed peavad suutma, tahtma ja oskama teha samu asju samal ajal. Kui sul seekord teema ei edene või polnud mingil põhjusel aega kodutööd teha, pannakse silt külge: läbikukkuja.” Ent Agne leiab, et hirm ebaõnnestuda on tarbetu. Hakates oma mõtet jälgima, on ta näinud, et sel on komme sind pidevalt pidurdada. “Mõte ei ole tõde! Miks peaks kuulama oma negatiivseid mõtteid? Neid eirates hakkavad need tasapisi muutuma. Kui su elu jooksul omandatud loomus ütleb, et oled luuser, siis on su enda valik, kas usud seda või mitte,” on Agne veendunud. Tema suurimaks muutuseks elus, mis pani teda asju teisiti nägema, oli palgatöölt äratulek. “Esimest korda hakkasin ise otsustama, mida oma päevaga peale hakata.” Mõned lähedased pole seda otsust siiani mõistnud, kuid abikaasa on teda alati toetanud. “Isa küsis minult veel kümme aastat hiljem, kas mul on kahju. Ometi ta ju nägi, kui väga mu elu oli muutunud.” Agne töötas pangas finantsjuhina. On inimesi, keda pisimgi probleem paneb end tundma läbikukkunu ja ebaõnnestujana. Samas on neid, kes samu vigu kordavad. Ehk tasuks aga vahel mõtiskleda, mida saaks oma väärt kogemustest õppida? web hosting services top

Kuidas õppida oma elust?

Maarja Pild; fotod: Grethe Rõõm, erakogu

On inimesi, keda pisimgi probleem paneb end tundma läbikukkunu ja ebaõnnestujana. Samas on neid, kes samu vigu kordavad. Ehk tasuks aga vahel mõtiskleda, mida saaks oma väärt kogemustest õppida?

Kuidas õppida oma elust?

“Paljud võtavad esimest ebaõnnestumist kui märki, et targem on loobuda, aga võib-olla annab see märku just sellest, et pean samas suunas edasi pingutama? Ja kui palju asju me jätame tegemata hirmus, et äkki ma ei õnnestu!” mõtiskleb koolitaja Agne Gutham (46). Kui keegi meist ei teaks, et oma tegevuses on võimalik ebaõnnestuda, siis me ju ka ei kardaks proovida! Viie lapse emana soovitab ta õppust võtta väikestest lastest: “Meis kõigis on see potentsiaal, et ma saan alati kõigega hakkama. Et sellele kinnitust leida – vaadake vastsündinule silma!” See pilk ütleb inimloomuse, meist igaühe tõelise mina kohta rohkem kui tuhat sõna, usub ta, aga lapsepõlvest alates võtame me pidevalt omaks teiste hinnanguid, uskumusi ja piiranguid, mistõttu ei ole ka Agne alati suutnud elu ilma ebaõnnestumiseprismata näha. “Ka koolisüsteem edendab hästi seda hinnangulisust. Kõik lapsed peavad suutma, tahtma ja oskama teha samu asju samal ajal. Kui sul seekord teema ei edene või polnud mingil põhjusel aega kodutööd teha, pannakse silt külge: läbikukkuja.”

Ent Agne leiab, et hirm ebaõnnestuda on tarbetu. Hakates oma mõtet jälgima, on ta näinud, et sel on komme sind pidevalt pidurdada. “Mõte ei ole tõde! Miks peaks kuulama oma negatiivseid mõtteid? Neid eirates hakkavad need tasapisi muutuma. Kui su elu jooksul omandatud loomus ütleb, et oled luuser, siis on su enda valik, kas usud seda või mitte,” on Agne veendunud. Tema suurimaks muutuseks elus, mis pani teda asju teisiti nägema, oli palgatöölt äratulek. “Esimest korda hakkasin ise otsustama, mida oma päevaga peale hakata.” Mõned lähedased pole seda otsust siiani mõistnud, kuid abikaasa on teda alati toetanud. “Isa küsis minult veel kümme aastat hiljem, kas mul on kahju. Ometi ta ju nägi, kui väga mu elu oli muutunud.” Agne töötas pangas finantsjuhina.

On inimesi, keda pisimgi probleem paneb end tundma läbikukkunu ja ebaõnnestujana. Samas on neid, kes samu vigu kordavad. Ehk tasuks aga vahel mõtiskleda, mida saaks oma väärt kogemustest õppida?
Kuidas õppida oma elust?
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kuidas õppida oma elust?
HINGENÕU

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn