Perthi ilmestavad lõputud rannad, helesinine ookean, äärelinna vibe ja ümbritsevad kullakaevandused. Kuulsaimaks vaatamisväärsuseks on maailma suurim linnapark Kings Park, kust avanevad vaated üle kesklinna ja ajaloolise Swani jõe.

Perthi, millest on kujunenud Lääne-Austraalia suurim keskus, asutas 1829. aastal kapten James Stirling ja linnaõigused omistati sellele 1856. aastal. Nime sai ta Šotimaal asuva Perthi linnakese järgi, kust oli pärit Briti parlamendiliige Sir George Murray. Perthi linnast voolab läbi Swani jõgi, millele anti nimi siin elutsevate mustade luikede tõttu. Swani jõe kallastel on aga elanud kümneid tuhandeid aastaid ürgsed noongari rahvad, kelle legendi järgi elas Swani jões omal ajal Wagyli-nimeline veemadu, kes on vastutav Perthi maastikulise kujunemise eest. Kui kapten Stirling tõi 1829. aastal siia Briti koloonia, siis olid suhted pärisrahvaste ehk aborigeenide ja uute asunike vahel väga teravad. Pärismaalased polnud loomulikult rahul sellega, et nende maa koloniseeriti. Uued elanikud kohtlesid pärismaalasi väga halvasti, mistõttu on nad tänapäeval väga kaitstud. Kuna Perth asus kõikidest teistest linnadest kaugel ja teid polnud veel rajatud, siis oli veetransport esialgu hädavajalik. Perth on siiani üks maailma isoleeritumaid suurlinnu, lähim suurlinn Adelaide on pea 2000 kilomeetri kaugusel ja pealinn Canberra 3700 kilomeetrit eemal. Perthist on kiirem ja odavam lennata Indoneesiasse Bali saartele kui näiteks idakaldal asuvasse Brisbane’i. Äärelinliku hõnguga miljonilinn Linna keskuseks määrati kaheksateist kilomeetrit ookeanist eemal olev, Swani jõe kaldast sisemaa poole jääv punkt, kus asub siiani Perthi raekoda. 1850. aastatel toodi siia üle kümne tuhande kinnipeetava, et ehitada valmis teed ja arendada linna. Perthi esimene suurem õitseaeg sai alguse 19. sajandi lõpul, mil üle terve Lääne-Austraalia avastati suurtes kogustes kulda. Sel ajal loodi hulgaliselt kaevandusi ja elanike arv kasvas vähem kui kahekümne aastaga pea viiekordseks. Pärast teist maailmasõda saabus immigrantidevoog ja 1961. aastal algas uus kaevandusbuum. Perthis elab nüüdseks üle 2 miljoni inimese. Perthi ilmestavad lõputud rannad, helesinine ookean, äärelinna vibe ja ümbritsevad kullakaevandused. Kuulsaimaks vaatamisväärsuseks on maailma suurim linnapark Kings Park, kust avanevad vaated üle kesklinna ja ajaloolise Swani jõe. web hosting services top

Perth, Lääne-Austraalia pealinn

Reelika Niitsoo, fotod: Pildipank123

Perthi ilmestavad lõputud rannad, helesinine ookean, äärelinna vibe ja ümbritsevad kullakaevandused. Kuulsaimaks vaatamisväärsuseks on maailma suurim linnapark Kings Park, kust avanevad vaated üle kesklinna ja ajaloolise Swani jõe.

Perth, Lääne-Austraalia pealinn

Perthi, millest on kujunenud Lääne-Austraalia suurim keskus, asutas 1829. aastal kapten James Stirling ja linnaõigused omistati sellele 1856. aastal. Nime sai ta Šotimaal asuva Perthi linnakese järgi, kust oli pärit Briti parlamendiliige Sir George Murray. Perthi linnast voolab läbi Swani jõgi, millele anti nimi siin elutsevate mustade luikede tõttu. Swani jõe kallastel on aga elanud kümneid tuhandeid aastaid ürgsed noongari rahvad, kelle legendi järgi elas Swani jões omal ajal Wagyli-nimeline veemadu, kes on vastutav Perthi maastikulise kujunemise eest. Kui kapten Stirling tõi 1829. aastal siia Briti koloonia, siis olid suhted pärisrahvaste ehk aborigeenide ja uute asunike vahel väga teravad. Pärismaalased polnud loomulikult rahul sellega, et nende maa koloniseeriti. Uued elanikud kohtlesid pärismaalasi väga halvasti, mistõttu on nad tänapäeval väga kaitstud.

Kuna Perth asus kõikidest teistest linnadest kaugel ja teid polnud veel rajatud, siis oli veetransport esialgu hädavajalik. Perth on siiani üks maailma isoleeritumaid suurlinnu, lähim suurlinn Adelaide on pea 2000 kilomeetri kaugusel ja pealinn Canberra 3700 kilomeetrit eemal. Perthist on kiirem ja odavam lennata Indoneesiasse Bali saartele kui näiteks idakaldal asuvasse Brisbane’i.

Äärelinliku hõnguga miljonilinn

Linna keskuseks määrati kaheksateist kilomeetrit ookeanist eemal olev, Swani jõe kaldast sisemaa poole jääv punkt, kus asub siiani Perthi raekoda. 1850. aastatel toodi siia üle kümne tuhande kinnipeetava, et ehitada valmis teed ja arendada linna. Perthi esimene suurem õitseaeg sai alguse 19. sajandi lõpul, mil üle terve Lääne-Austraalia avastati suurtes kogustes kulda. Sel ajal loodi hulgaliselt kaevandusi ja elanike arv kasvas vähem kui kahekümne aastaga pea viiekordseks. Pärast teist maailmasõda saabus immigrantidevoog ja 1961. aastal algas uus kaevandusbuum. Perthis elab nüüdseks üle 2 miljoni inimese.

Perthi ilmestavad lõputud rannad, helesinine ookean, äärelinna vibe ja ümbritsevad kullakaevandused. Kuulsaimaks vaatamisväärsuseks on maailma suurim linnapark Kings Park, kust avanevad vaated üle kesklinna ja ajaloolise Swani jõe.
Perth, Lääne-Austraalia pealinn
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Perth, Lääne-Austraalia pealinn
PUHKUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn